„Zrzucę wszystko, co robię”, aby dołączyć do wojska, mówi trans student, który stracił stypendium ROTC na zakaz Trumpa


Kiedy Map Pesqueira dowiedział się, że traci stypendium Army ROTC, które zapłaci trzy lata nauki na University of Texas w Austin, zrobił to, co zrobiłby każdy, kto potrzebuje wsparcia finansowego: założył stronę GoFundMe, aby poprosić o pomoc jego następny rok studiów.

Ale Pesqueira, 19 lat, nie był tylko dzieciakiem, który złapał złą przerwę. Najwyraźniej jest pierwszą osobą, której nie udało się dołączyć do wojska przez zakaz prezydenta Donalda Trumpa w sprawie wojsk transpłciowych.

Pesqueira wiedział, że był trans od najmłodszych lat, a także dorastał otoczony wojskiem. „Mój kuzyn służy w marines, mój brat był oficerem armii, mój dziadek służył jako marynarz marynarki wojennej w wojnie w Wietnamie, więc wojsko było w mojej rodzinie i ma na mnie duży wpływ”.

Pesqueira pamięta, że ​​wraz z ojcem, który pracował jako dyrektor pogrzebu, pracował w Fort Sam Houston w San Antonio w Teksasie i pracował przy pogrzebach w bazie. „Kiedy byłem młodszy, wracał do domu i dawał mi monety, które dawali mu żołnierze, a ja byłem naprawdę zafascynowany tymi monetami, ich wyjątkowością i wyłącznością dla członków wojska. pokochaj to ”- powiedział telefonicznie INSIDER.

Jako uczeń gimnazjum „Oglądałem podstawowe filmy szkoleniowe dla armii przed szkołą i wiedziałem, że to jest dokładnie to, co chciałem zrobić, kiedy dorastałem”.

Wiedział jednak, że musi żyć swoim ciałem, które pasuje do tego, w którym był. Pesqueira opowiadał o wczesnym wspomnieniu wizyty Świętego Mikołaja w wieku 5 lub 6 lat. Zapytany, czego chce na święta, Pesqueira powiedział, że chce być chłopcem.

Pesqueira rozpoczął medyczną transformację, gdy skończył 18 lat, nawet w obliczu zbliżającego się groźby zakazu przez Trumpa transseksualnych żołnierzy przed Sądem Najwyższym.

„To było dla mnie bardzo uwalniające i miałem szczęście, że poszedłem do szkoły, w której tożsamości takie jak moje zostały przyjęte i nie było … Nie byłem jedyną osobą transpłciową w mojej szkole i to było bardzo swobodne móc wyrazić siebie."

Ubiegając się o stypendium, Pesqueira pomyślał, że pomysł zakazu oddziałów transseksualnych jest tak absurdalny, że nie można go wprowadzić w życie. „Kiedy złożyłem podanie o stypendium, było to jesienią 2017 roku, a tweety o zamiarze Trumpa, by złożyć list do ludzi, już się pojawiły. W pełni wiedziałam, że istnieje możliwość, że taka polityka mogłaby zostać stworzona” powiedział.

„Powtarzałem sobie:„ Nie ma mowy, żeby tak się stało ”- powiedział. „To po prostu nie miało dla mnie sensu”.

Pesqueira powiedział, że otrzymał stypendium w maju 2018 r. I „miał wszystko zaplanowane”, powiedział. „Zamawiałbym jako podporucznik, jako oficer sygnałowy lub oficer wywiadu wojskowego i ostatecznie [become] oficer ds. public relations, pracujący na Zachodnim Wybrzeżu – powiedział.

„Kocham media, opowiadanie historii i kręcenie filmów” – powiedział student filmu „ale ja też kocham wojsko”. Rola urzędnika ds. Publicznych połączyła jego dwie pasje.

Pesquiera powiedział, że przydzielono mu doradcę z Departamentu Obrony, który pomógłby mu poruszać się w kwestiach wynikających z ewentualnego zakazu. Ponieważ stypendium wejdzie w życie dopiero na drugim roku studiów, dramatyczne zmiany mogą się wydarzyć, zanim zaczną obowiązywać.

Pesqueira powiedział, że nigdy nie było jasne, czy wstąpił do wojska w ramach poprzedniej polityki przyjmowania wojsk trans, skutecznej, gdy otrzymał stypendium – lub w ramach nowej polityki, kiedy stypendium wejdzie w życie.

Pesqueira powiedział Daily Beast, że dowiedział się, że został zdyskwalifikowany medycznie z wojska 8 kwietnia 2019 roku. [first] moment, w którym zostałem powiadomiony, że jestem trzymany w nowej polityce – powiedział. Zgodnie z nowym zakazem, który został uchwalony 12 kwietnia 2019 r., osoby transpłciowe, u których zdiagnozowano dysforię płciową i zaczęły się zmieniać medycznie, są zdyskwalifikowane od służby Ludzie trans mogą służyć, jeśli żyją w swoim narodzinach przez co najmniej trzy lata przed zaciągnięciem.

Rzecznik Departamentu Obrony powiedział The Daily Beast: „Tożsamość płciowa ucznia nie miała wpływu na jego status w programie ROTC. Oferta stypendialna była uzależniona od spełnienia standardów wymaganych od wszystkich potencjalnych rekrutów; uczeń nie spełniał tych standardów”, dalej stwierdzając: „Oferta była uzależniona od spełnienia standardów wjazdu do służby. Istnieje szeroki zakres schorzeń, które sprawiają, że potencjalni kandydaci są niezdolni do służby wojskowej. Niewłaściwe byłoby omawianie historii medycznej danego kandydata”. Rzeczniczka Departamentu Obrony Jessica Maxwell potwierdziła warunki oferty dla Pesqueira i odmówiła dalszych komentarzy.

Po tym, jak media zaczęły opowiadać historię Pesqueiry, otrzymał niezwykłe zaproszenie: spotkać się z Caitlyn Jenner za „Good Morning America”.

„Nigdy nie spodziewałem się zasięgu od Caitlyn Jenner”, powiedział Pesqueira. „Kiedy ją poznałem, było naprawdę dobrze”.

Chociaż Jenner, kobieta sławna i transpłciowa, była kiedyś zwolenniczką Trumpa, „była tak samo zdumiona zakazem trans, jak każdy inny”.

Jenner przedstawił Pesqueira czek na 25 000 dolarów, aby pomóc w finansowaniu jego edukacji.

„Z całej tej sytuacji dowiedziałem się o wojsku […] jest właściwym wyborem, to nie jest właściwy czas – powiedziała Pesqueira. A jeśli zakaz zostanie obalony, „Zrzucę wszystko, co robię, aby osiągnąć marzenie, które chciałem, kiedy byłem dzieckiem służenia w wojskowy. Nie ma wątpliwości, że będę to realizować.

W międzyczasie został pogrążony w centrum uwagi, stając się twarzą do tego, jak zakaz trans dotyka rzeczywistych ludzi. Jako student filmu Pesqueira czuje się bardziej komfortowo za kamerą niż przed nim, powiedział, ale „Potrzebujemy ignorancji, aby odejść, potrzebujemy więcej edukacji”.

Ale pomimo nowo powstałego poparcia – pojawił się na tegorocznych nagrodach GLAAD – Pesqueira jest jeszcze nastolatkiem.

„Myślę, że ludzie zapominają, że jestem po prostu normalnym, 19-letnim studentem, który chce zdobyć wykształcenie” – powiedziała Pesqueira.

„Tak, historia jest duża i ważna, ale wciąż jestem dzieckiem”.