Znaczenie opłacenia go, gdy odniesiesz sukces<div _ngcontent-c17 = "" innerhtml = "

Widzieliśmy korporacyjną sławę i fortunę wykolejenia prezesów za wszystko od stworzenia toksyczna kultura firmy do winy za poważne błędy na pracowników niższego szczebla. Pełnienie roli wykonawczej wymaga liderów Podaj przykład dla swoich pracowników i klientów. Chociaż słyszymy o awariach w tym dziale, często widzimy również kadrę kierowniczą, która spogląda na swój sukces, działając jako wzór do naśladowania i zachęcając innych do pójścia w jego ślady.

Jak to ujęła Maya Angelou: „Nie powinieneś przechodzić przez życie z rękawicą łapacza na obu rękach. Musisz być w stanie coś odrzucić ”. Niezależnie od tego, czy zarobiłeś miliardy i przekazałeś fortunę na cele charytatywne, czy wykorzystałeś swoją firmę jako platformę pomocy innym w rozwiązywaniu problemów, które napotkałeś, wypłata powinna być podstawowym filarem firmy wszystkich kształtów i rozmiarów.

Duzi gracze oddają się w wielkim stylu

Bill i Melinda Gates, a także ich dobry przyjaciel Warren Buffett, są świetnymi przykładami miliarderów z własnej inicjatywy, którzy nadają priorytet oddaniu znacznej części fortuny, którą zbudowali. Wcześniej w tym miesiącu, Buffett ogłosił przekaże 3,6 miliarda dolarów akcji Berkshire Hathaway Inc. na pięć organizacji charytatywnych, w tym Bill & amp; Melinda Gates Foundation. & Nbsp;

Chociaż nie jest to pierwsza znacząca darowizna, którą widzieliśmy od Buffetta, to jednak jest największy. Daje to całkowitą kwotę, jaką Buffett przekazał na ponad 34,5 miliarda dolarów, odkąd obiecał oddać swoją fortunę w 2006 roku. & Nbsp;

Dołączenie do Buffetta i rodziny Gatesów na liście miliarderzy, którzy przekazują darowiznę duży procent ich fortuny to Michael Dell, prezes i dyrektor generalny Dell Technologies; Sergey Brin, współzałożyciel Google i prezes Alphabet; oraz Larry Page, współzałożyciel Google i CEO Alphabet. Wszyscy wykorzystali ogromny sukces jako paliwo podnieś innych.

Pomaganie innym w przezwyciężaniu problemów

Miliarderzy to nie jedyni płacąc dalej w znaczący sposób. Wielu najbardziej przekonujących założycieli startupów utworzyło swoje firmy w oparciu o trudne czasy, jakie przeżyli przed odniesieniem sukcesu. & Nbsp;

Niedawno w mojej branży wynajmu spotkałem się z samotną matką pięcioletnią, która walczyła o zapłacenie czynszu. Po wysłuchaniu jej historii wyzwania, przed którymi stanęła kobieta – przeprowadzka, tragedie rodzinne oraz opieka nad rodzicami i dziećmi – sprawiły, że chciałem pomóc. Miałem nadzieję, że istnieją organizacje pomagające silnym samotnym matkom takim jak ona. Tak właśnie założył Dylan Lenz Naborly, biuro kredytowe dla branży wynajmu, dostało się do mojego radaru. Jego firma zapewnia wsparcie finansowe najemcom, którzy czasowo nie są w stanie zapłacić czynszu w związku z nieprzewidzianymi wydarzeniami w życiu. & Nbsp;

Lenz, jego siostra i ich matka żyli z opieki społecznej i zostali eksmitowani z domu 23 razy, zanim Lenz skończył 20 lat. Lenz postanowił rozwiązać problem eksmisji z domu i jest obecnie używany przez ponad 850 000 jednostek wynajmujących w USA i Kanadzie . Połączyłem się z jego historią po tym, jak zobaczyłem, jak mój najemca walczy jako samotna mama z niewielkimi zasobami; Zostałem zainspirowany, aby zobaczyć faceta przedsiębiorca– kto przeżył to wyzwanie z pierwszej ręki – coś z tym zrobić, kiedy był w stanie.

Nie jest jedyny: Meena Sankaran dorastała w Bombaju, gdzie członkowie jej rodziny mieli dostęp do wody przez nie więcej niż godzinę dziennie przez zbiornik na wodę. Jej rodzina nie mogła sobie pozwolić na system filtracji, więc grupa ciągle gotowała tę samą wodę do picia i gotowania. Stworzona Meena KETOS, inteligentna firma zajmująca się analizą wody, w wyniku wyzwań, przed którymi stanęła, dorastając w Indiach.

Były jeszcze bardziej znane firmy, takie jak Airbnb wybudowany na podobnym fundamencie. Certyfikowana firma wynajmu wakacyjnego powstała po tym, jak dwóch jej współzałożycieli, Joe Gebbia i Brian Chesky, mieli problemy z opłaceniem czynszu. Zdecydowali się wynająć materace powietrzne w swoim salonie podczas dużej konferencji w San Francisco; przygotowali śniadanie swoim gościom i traktowali ich jak gości w swoim hotelowym domu. Oni później zbudowali swój biznes starając się pomóc osobom w podobnej sytuacji wygenerować inne źródło dochodów.

Te przykłady to tylko kilka przykładów pokazujących, że najlepsze firmy są zakładane przez osoby, które borykają się z problemami, które sama firma zamierza rozwiązać. Wyprzedzanie sukcesu zapewnia jeszcze większy sukces, nie tylko dla nich, ale także dla nich dla ludzi wokół nich. Wszyscy powinniśmy żyć zgodnie z tymi słowami nauczyciela Jackie Mutchesona: „Potrzeba każdego z nas, aby zrobić różnicę dla nas wszystkich”.

„>

Widzieliśmy korporacyjną sławę i fortunę wykolejenia prezesów za wszystko, od tworzenia toksycznej kultury firmowej po przenoszenie winy za poważne błędy na pracowników niższego szczebla. Pełniąc funkcję wykonawczą, przywódcy muszą dawać przykład swoim pracownikom i klientom. Chociaż słyszymy o awariach w tym dziale, często widzimy również kadrę kierowniczą, która spogląda na swój sukces, działając jako wzór do naśladowania i zachęcając innych do pójścia w jego ślady.

Jak to ujęła Maya Angelou: „Nie powinieneś przechodzić przez życie z rękawicą łapacza na obu rękach. Musisz być w stanie coś odrzucić ”. Niezależnie od tego, czy zarobiłeś miliardy i przekazałeś fortunę na cele charytatywne, czy wykorzystałeś swoją firmę jako platformę pomocy innym w rozwiązywaniu problemów, które napotkałeś, wypłata powinna być podstawowym filarem firmy wszystkich kształtów i rozmiarów.

Duzi gracze oddają się w wielkim stylu

Bill i Melinda Gates, a także ich dobry przyjaciel Warren Buffett, są świetnymi przykładami miliarderów z własnej inicjatywy, którzy nadają priorytet oddaniu znacznej części fortuny, którą zbudowali. Na początku tego miesiąca Buffett ogłosił, że przekaże 3,6 miliarda dolarów akcji Berkshire Hathaway Inc. na pięć organizacji charytatywnych, w tym Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Chociaż nie jest to pierwsza znacząca darowizna, którą widzieliśmy od Buffetta, to jednak jest największy. Daje to całkowitą kwotę, jaką Buffett przekazał na ponad 34,5 miliarda dolarów, odkąd obiecał oddać swoją fortunę w 2006 roku.

Buffett i rodzina Gates dołączają do listy miliarderów, którzy przekazują duży procent swoich fortun, do Michaela Dell'a, prezesa i dyrektora generalnego Dell Technologies; Sergey Brin, współzałożyciel Google i prezes Alphabet; oraz Larry Page, współzałożyciel Google i CEO Alphabet. Wszyscy wykorzystali ogromny sukces jako paliwo do podniesienia innych.

Pomaganie innym w przezwyciężaniu problemów

Miliarderzy nie są jedynymi, którzy płacą naprzód w znaczący sposób. Wielu najbardziej przekonujących założycieli startupów tworzyło swoje firmy w oparciu o trudne czasy, jakie przeżyli, zanim osiągnęli sukces.

Niedawno w mojej branży wynajmu spotkałem się z samotną matką pięcioletnią, która walczyła o zapłacenie czynszu. Po wysłuchaniu jej historii wyzwania, przed którymi stanęła kobieta – przeprowadzka, tragedie rodzinne oraz opieka nad rodzicami i dziećmi – sprawiły, że chciałem pomóc. Miałem nadzieję, że istnieją organizacje pomagające silnym samotnym matkom takim jak ona. W ten sposób Dylan Lenz, założyciel Naborly, biura kredytowego branży wynajmu, włączył się do mojego radaru. Jego firma zapewnia wsparcie finansowe najemcom, którzy czasowo nie są w stanie zapłacić czynszu w związku z nieprzewidzianymi wydarzeniami w życiu.

Lenz, jego siostra i ich matka żyli z opieki społecznej i zostali eksmitowani z domu 23 razy, zanim Lenz skończył 20 lat. Lenz postanowił rozwiązać problem eksmisji z domu i jest obecnie używany przez ponad 850 000 jednostek wynajmujących w USA i Kanadzie . Połączyłem się z jego historią po tym, jak zobaczyłem, jak mój najemca walczy jako samotna mama z niewielkimi zasobami; Zainspirowało mnie to, że inny przedsiębiorca – który przeżył to wyzwanie z pierwszej ręki – robił coś z tym, gdy był w stanie.

Nie jest jedyny: Meena Sankaran dorastała w Bombaju, gdzie członkowie jej rodziny mieli dostęp do wody przez nie więcej niż godzinę dziennie przez zbiornik na wodę. Jej rodzina nie mogła sobie pozwolić na system filtracji, więc grupa ciągle gotowała tę samą wodę do picia i gotowania. Meena stworzyła KETOS, firmę zajmującą się inteligentną analizą wody, w wyniku wyzwań, przed którymi stanęła, dorastając w Indiach.

Jeszcze bardziej znane firmy, takie jak Airbnb, zostały zbudowane na podobnych podstawach. Certyfikowana firma wynajmu wakacyjnego powstała po tym, jak dwóch jej współzałożycieli, Joe Gebbia i Brian Chesky, mieli problemy z opłaceniem czynszu. Zdecydowali się wynająć materace powietrzne w swoim salonie podczas dużej konferencji w San Francisco; przygotowali śniadanie swoim gościom i traktowali ich jak gości w swoim hotelowym domu. Później zbudowali swój biznes, aby pomóc osobom w podobnej sytuacji wygenerować kolejne źródło dochodów.

Te przykłady to tylko kilka przykładów pokazujących, że najlepsze firmy są zakładane przez osoby, które borykają się z problemami, które sama firma zamierza rozwiązać. Wyprzedzanie ich sukcesów zapewnia jeszcze większy sukces, nie tylko dla nich, ale także dla ludzi wokół nich. Wszyscy powinniśmy żyć zgodnie z tymi słowami nauczyciela Jackie Mutchesona: „Potrzeba każdego z nas, aby zrobić różnicę dla nas wszystkich”.