Zegarek ECG Watch i BPM Core firmy Withings Move wprowadzają monitorowanie serca na CES 2019


invgs ecg move bpm core 2019 withings

CES 2019 rozpoczął trzy nowe urządzenia, które przemówią do osób dbających o zdrowie, które chcą monitorować zdrowie serca i ogólną sprawność. Jedno z tych urządzeń, smartwatch Withings Move, skierowane jest wprost do tych, którzy chcą śledzić swoje zdrowie i kondycję przy minimalnym wysiłku i najmniejszej ilości pieniędzy. Pozostałe dwa urządzenia na wystawie w CES zawierają EKG do pomiaru zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Zegarek EKG Withings Move ma funkcję zegarka Apple Watch 4 z wbudowaną funkcją EKG, podczas gdy BPM Core to monitor ciśnienia krwi "trzy w jednym", który również pobiera elektrokardiogram (EKG) i słucha serca za pomocą cyfrowego stetoskopu. Withings jest jedną z wielu firm prezentujących nowe produkty w tym tygodniu na CES 2019. Sprawdź naszą obszerną ofertę tutaj.

Przenieś smartwatch

invgs ecg move bpm core 2019 withings 2

Zainspirowany przez Activite, The Move łączy modę z technologią. Jest to niedroga opcja, która łączy rosnące portfolio zegarków fitness. Move to Withings najbardziej konfigurowalne urządzenie do tej pory, pozwalające właścicielom na wybór różnego rodzaju futerałów, materiałów na nadgarstek, kolorów tarcz do zegarków i innych.

Move ma klasyczny wygląd zegarka z trzema pokrętłami – dwa do wyświetlania czasu i jeden do śledzenia postępów w celu zliczania kroków. Oprócz liczenia kroków, Move monitoruje twój sen w nocy i tętno w ciągu dnia. Obsługuje wiele różnych aktywności sportowych, w tym automatyczne rozpoznawanie biegu, pływania, jazdy na rowerze i chodzenia.

Urządzenie to połączyło GPS w celu śledzenia odległości na świeżym powietrzu i wykorzystuje te informacje do obliczenia tempa wyświetlanego w aplikacji Health Mate podczas ćwiczenia. Zegarek fitness łączy się przez Bluetooth z aplikacją Withings Health Mate w celu pełnej analizy aktywności i śledzenia snu.

Model Move oferuje wodoodporność do 50 metrów, dzięki czemu można biegać w deszczu i pływać, nie martwiąc się o uszkodzenie urządzenia. Dzięki 18-miesięcznej żywotności baterii nigdy nie musisz martwić się o brak soku, kiedy go najbardziej potrzebujesz. The Withings Move jest dostępny jako pierwszy w przedsprzedaży z pięcioma kolorami za 70 USD. Wysyłka rozpocznie się 5 lutego. Nowe materiały i wybór kolorów będą nadal dodawane do 2019 roku z pełną personalizacją, aż do tarcz zegarka, dostępnych później w ciągu roku.

Przesuń EKG

invgs ecg move bpm core 2019 withings

Withings pomógł w uruchomieniu połączonego ruchu zdrowotnego za pomocą połączonych z Internetem wag domowych, więc nie jest zaskakujące, że firma fitness dorównuje najnowszym technologiom. W tym tygodniu na CES 2019 Withings wyjął zawinięcia z EKG Move, analogowego zegarka z elektrokardiogramem na żądanie. The Move ECG kontynuuje tradycję polegającą na wprowadzaniu śledzenia zdrowia i kondycji do klasycznego projektu zegarka.

Cechą charakterystyczną urządzenia Move ECG jest elektrokardiogram na żądanie, który oferuje medyczną technologię monitorowania serca. Właściciele mogą używać EKG na żądanie do wykrywania migotania przedsionków (AFib), jednej z najbardziej powszechnych postaci arytmii serca. Ten nieregularny rytm serca może powodować zmęczenie i duszność i jest czynnikiem ryzyka udaru. Często jest nierozpoznana, ponieważ wykrywanie AFib może być trudne bez regularnego i stałego monitorowania tętna. Podobnie jak w przypadku zegarka Apple Watch 4, funkcja Move ECG pozwala rejestrować aktywność serca, gdy odczuwa niezwykłe objawy kardiologiczne zamiast czekać, aż dotrze do gabinetu lekarskiego lub pogotowia ratunkowego.

Move ECG zawiera trzy elektrody do pomiaru aktywności serca. Dwie z elektrod są osadzone w głównej części zegarka, a trzecia elektroda znajduje się w ramce ze stali nierdzewnej. Użytkownik musi tylko dotknąć obu stron ramki, aby rozpocząć zapis EKG. W ciągu 30 sekund zegarek zakończy czytanie i prześle dane do towarzyszącej aplikacji Health Mate, gdzie jest analizowany i może zostać udostępniony pracownikowi medycznemu.

Poza monitorowaniem medycznym, Move ECG jest również zdolnym do śledzenia aktywności fizycznej, z obsługą wielu sportów, całodobowym monitorowaniem pracy serca, mapowaniem trasy za pośrednictwem podłączonego GPS i zaawansowanym śledzeniem snu. Hybrydowy zegarek jest wodoodporny do 50 metrów i wystarcza na 12 miesięcy na dołączonej baterii.

Funkcja Move ECG będzie dostępna w drugim kwartale 2019 roku za 130 USD. Klienci mogą wybierać między czarną lub białą tarczą zegarka i dopasować ją do różnych kolorów opasek na rękę i opcji materiałowych dla spersonalizowanego stylu.

BPM Core

invgs ecg move bpm core 2019 withings

Withings to coś więcej niż zwykła firma. Znane jest również z podłączonych urządzeń, a firma CES zaprezentowała w firmie Withings BPM Core – trzy-w-jednym medycznym urządzeniu monitorującym do użytku domowego. Łączy w sobie monitor ciśnienia krwi z elektrokardiogramem i cyfrowym stetoskopem. Urządzenie zapewnia potężne trio narzędzi do pomiaru stanu układu sercowo-naczyniowego.

Kształtem przypominającym tradycyjny mankiet, BPM Core jest pełen sensorów, które mierzą ciśnienie krwi, wykonują EKG i słuchają serca w niecałą minutę. Możesz wykonać wszystkie trzy pomiary zdrowia na raz lub wybrać tylko jeden z pomiarów w razie potrzeby. Wszystkie dane zebrane z urządzenia można zsynchronizować z aplikacją Health Mate przez Bluetooth lub Wi-Fi w celu analizy i wymiany z lekarzem specjalistą. Urządzenie może wykryć AFib i wadę zastawkową serca.

Withings wciąż czeka na zatwierdzenie CE i FDA, aby mógł rozpocząć sprzedaż BPM Core. Urządzenie ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku z ceną 249 USD. Bądź na bieżąco na stronie internetowej firmy Withing lub jej kanałach mediów społecznościowych, aby uzyskać więcej szczegółów na temat ostatecznej daty wydania.