Zapomnij o Galaxy Fold, będziesz potrzebował składanego smartwatcha IBM


IBM składanie wiadomości koncepcja smartwatch
LetsGoDigital.org

Składane smartfony nawet nie dotarły prawidłowo i są już starą czapką, przewyższającą atrakcyjnością składany smartwatch IBM, który ma pojedynczy mały ekran na mini-tablet na nadgarstku. Nie przypomina niczego, co widzieliśmy wcześniej. Niestety, może to być również niepodobne do niczego, co kiedykolwiek zobaczymy, ponieważ zegarek jest nie tylko koncepcją w patencie; ale IBM jest uzależniony od ich składania.

Przyjrzyjmy się bliżej, zanim zniszczymy wszelkie marzenia. Rysunki w patencie, które zostały przekształcone w ładne koncepcje przez LetsGoDigital.org, pokazują duży smartwatch z ekranem bez ramek z przodu. Magia pojawia się, gdy ekran jest rozłożony jako pierwszy, w taki sposób, że dodaje trzy dodatkowe panele ekranowe o tym samym rozmiarze, aby ekran był czterokrotnie większy niż ekran startowy. Następnie ten sam obszar jest ponownie składany, aby podwoić rozmiar, dając osiem razy większą powierzchnię niż pierwotna.

Patent nie opisuje dokładnie, jak to będzie działać, ale wskazuje, że jednym ze sposobów może być użycie przesuwnych paneli ekranowych przechowywanych prawie jak talia kart, które przesuwają się i rozkładają w zależności od tego, jak duży ma być ekran. Przypomina te zajmujące mało miejsca stoły odpowiednie dla małych mieszkań, które sprytnie rozwijają się, aby pomieścić sześć kolacji. Jednak wykonanie tych stołów jest niezwykle proste w porównaniu z szalonym składanym smartwatchem IBM.

Wiele ekranów może zwiększyć użyteczność smartwatcha. Patent pokazuje pojedynczy ekran pokazujący czas i kilka przycisków, podczas gdy rozwinięty dodaje dodatkowe aplikacje i usługi z kanałami wiadomości, strumieniami mediów społecznościowych, przeglądarką internetową, kalendarzem i wieloma innymi. Jest to ta sama koncepcja, co składany smartfon – wygoda małego urządzenia, dopasowana do potrzeb dużego ekranu, gdy jest potrzebny.

Samsung udowodnił już, jak trudne jest zrobienie składanego smartfona, a Huawei przez kilka miesięcy wstrzymuje wydawanie własnego składanego smartfona; więc jak prawdopodobne jest, że zegarek IBM zostanie zbudowany? Nigdy nie mów nigdy; ale w tej chwili technologia po prostu nie istnieje, aby ją urzeczywistnić. Ponadto IBM ma obsesję na punkcie patentów. Na swojej stronie internetowej dumnie głosi, że doprowadziła USA do rejestracji patentów przez 26 lat, z czego 9 100 patentów złożono w samym 2018 roku. Oznacza to, że szanse na spasowanie smartwatcha są widoczne w najbliższym czasie, nawet wtedy, gdy technologia, która ma go stworzyć, faktycznie istnieje.

Inwestycje i badania nad składanymi smartfonami i innymi urządzeniami składanymi oznaczają jednak, że pewnego dnia możemy zobaczyć coś podobnego.