Zamknięcie rządu wchodzi na rekordowy 22 dzień jako Trump, Demokraci kontynuują bitwę nad granicą i 800 000 pracowników przechodzi bez zapłaty


Częściowe zamknięcie rządu federalnego stało się oficjalnie najdłuższą ze współczesnej ekipy budżetowej w sobotę, ponieważ wkroczyła do 22 dnia bez końca.

Przechodząc do czwartego tygodnia, zamknięcie przekroczyło 21-dniowe wygaśnięcie środków w 1995 i 1996 r., Jako najdłuższe od czasu wprowadzenia nowoczesnego systemu budżetowania w 1974 r. Tam, gdzie nowy bar skończy się, należy postrzegać jako prezydenta Donalda Trumpa i Demokraci najwyraźniej nie potrafią poradzić sobie z dystansem do pieniędzy na obiecaną przez prezydenta mur wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej, mimo ciągłych dyskusji i pozerstwa.

Zamknięcie zmusiło 800 000 pracowników federalnych i miliony pracowników kontraktowych federacji do zwolnienia przez trzy tygodnie, a także zakłócenia usług rządowych w całym kraju.

Jak się tu dostaliśmy?

O ile walka prawdopodobnie zaczęła się, gdy Trump oświadczył, że zbuduje mur wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej, jeśli zostanie wybrany w 2016 roku, oficjalne otwarcie zostanie przerwane 22 grudnia – po tym, jak Trump odmówił poparcia ustawy, która rozszerzyła finansowanie dla niektórych agencji rządowych poprzez 8 lutego.

Senat zdał rachunek z czystych funduszy na kilka dni przed końcem federalnego finansowania, a Trump był gotów podpisać się pod tym środkiem, nim odstąpienie od konserwatywnych ekspertów od telewizji, takich jak Ann Coulter, zachwiało prezydentem. Trump nagle oświadczył, że rachunek za czyste finansowanie nie jest zgodny, co prowadzi do kontrataku z Demokratami.

Obie strony ledwie rozmawiały o wakacyjnej przerwie, a rozmowy w nowym roku były w najlepszym razie zjadliwe. W rzeczywistości Trump posunął się nawet do tego, aby zasugerować, że mógłby spróbować ogłosić narodową sytuację kryzysową, aby zdobyć fundusze na mur, całkowicie omijając Kongres.

Vice Prezydent Mike Pence, centrum, Nancy Pelosi, który był liderem mniejszości House w tym czasie, i Prezydent Donald Trump.
Evan Vucci / AP

Ostatnia runda negocjacji zakończyła się, kiedy Trump wyszedł z pokoju sytuacji po tym, jak gospodarz domu Nancy Pelosi kategorycznie odmówił sfinansowania muru prezydenta, nawet jeśli rząd został ponownie otwarty. Według lidera mniejszości Senatu Chucka Schumera, Trump zatrzasnął stolik w drodze, ale Biały Dom zakwestionował oskarżenie.

Tornada Trumpa po spotkaniu w środę prawdopodobnie służy jako zgrabne podsumowanie stanu rzeczy.

"Właśnie opuściłem spotkanie z Chuckiem i Nancy, totalną stratą czasu" – powiedział Trump. "Zapytałem, co wydarzy się za 30 dni, jeśli szybko to wszystko otworzę, czy zamierzasz zatwierdzić ochronę granic, która obejmuje mur czy stalową barierę?" Nancy powiedziała: "Nie. Powiedziałam" do widzenia ", nic innego nie działa!"

Raz w zyciu

Zamknięcie po raz pierwszy od czasu, gdy proces budżetowy został poddany przeglądowi w 1974 r., Że rząd federalny doświadczył uchybienia finansowania.

Poprzednie przestoje trwały średnio osiem dni, ale obecne zamknięcie przesunie tę średnią do co najmniej 8 1/2 dni. Shutdowns zostały ostatnio coraz dłuższe. Z wyłączeniem dziewięciogodzinnego postoju w lutym 2018 r. Spowodowanego przez senatora Paula Paula, przerwy od 1990 r. Wynoszą średnio 11 dni.

Obecne zamknięcie rządu to także tylko dziesiąte zamknięcie, w którym robotnicy są na urlopie, a praktyka ta staje się w ostatnich latach znacznie powszechniejsza. Każde zamknięcie od 1990 roku, z wyjątkiem wygaśnięcia Rand Paul, zmusiło robotników do wyjścia na urlop.

Dodatkowo, Trump jest jedynym prezydentem, który umieszcza pracowników federalnych na wakacjach, podczas gdy jedna partia kontrolowała obie izby Kongresu – które Republikanie robili podczas zamknięcia w styczniu 2018 r. I obecnego.

Obecne zamknięcie to także jedyna przerwa w finansowaniu, podczas której izba Kongresu zmieniła kontrolę partii. Demokraci przejęli dom 3 stycznia.

Skye Gould / Business Insider

Ostatnie zamknięcie oznacza również trzy straty finansowe w czasie prezydentury Trumpa, dając mu trzecią pozycję w rankingu każdego prezydenta za ośmioma byłymi prezydentem Jimmy Carterem i byłym prezydentem Ronaldem Reaganem. Trump zajmuje również czwarte miejsce w całkowitych dniach zamknięcia dla współczesnych prezydentów, za 67 dni Cartera i 28-dniowego znaku dzielonego przez byłego prezydenta Billa Clintona i Reagana.

A rok 2018 stał się dopiero drugim rokiem nowoczesnej ery, która miała trzy braki finansowe, wiążąc rekord z 1977 roku.

Skye Gould / Business Insider

Pozwalając, aby minęły dni

W miarę zamykania się zamknięcia zamknięcia rządowe stają się coraz bardziej zauważalne.

Zamknięcie nie ma wpływu na wszystkie agencje, ponieważ Kongres przyjął ustawy w celu sfinansowania niektórych działów, takich jak departamenty Obrony i Energii we wrześniu, ale istnieje wiele wydziałów, które są zamknięte, w tym departamenty rolnictwa, handlu, sprawiedliwości, bezpieczeństwa wewnętrznego, Wnętrze, państwo, transport oraz budownictwo mieszkaniowe i urbanistyczne.

Około 420 000 pracowników w tych agencjach zostało uznanych za "niezbędne" i dlatego nadal pracują bez wynagrodzenia w okresie zamknięcia. Pozostałe 380 000 zostało oszpeconych, albo nie można było wejść do pracy i pozostawić bez wynagrodzenia.

Niezbędni pracownicy natychmiast otrzymają wypłatę z powrotem po zakończeniu postoju, a Kongres wydał w piątek projekt ustawy, który pozwoliłby zwolnionym pracownikom z powrotem zapłacić po ponownym otwarciu rządu. Trump nadal musi podpisać rachunek.

Oprócz utraconych wypłat, istnieje wiele innych problemów spowodowanych przez zamknięcie, w tym: