YouTube Rewind 2019 to ulepszenie, ale fani wciąż go nienawidząYouTube Rewind 2019 jest już dostępny, podsumowując wszystkie najpopularniejsze filmy na platformie w 2019 roku. Wśród nich? Muzyka takich osób jak Billie Eilish i Lil Nas X, a także rozrywka popularnych twórców, takich jak MrBeast i PewDiePie, oraz treści związane z Fortnite i Minecraft.

Zwracając się do słonia w pokoju, YouTube przyznał, że ręcznie wykonane podejście do Rewind 2018 nie przyniosło zamierzonego efektu – do tego stopnia, że ​​szybko stało się najbardziej nielubianym wideo w serwisie udostępniania treści, detronizując Justina Biebera Niemowlę, z 17 milionami kciuk w dół.

„W tym roku próbowaliśmy czegoś innego i sprawdziliśmy, co lubisz – bardzo często”, wyjaśnia YouTube. „Nasz film Rewind 2019 gromadzi najlepsze filmy i twórców, które najbardziej Ci się podobały i które oglądałeś na całym świecie, od największych gier po obowiązkowe palety urody i gwiazdy przełomu”.

Wynik? Rewind YouTube, który opiera się przede wszystkim na danych – składa się z tego, co ludzie lubili i oglądali najbardziej, a nie tego, co YouTube uważa za lubiane. Krótko mówiąc, YouTube Rewind 2019 powinien być o wiele bardziej powiązany z przeciętnym użytkownikiem YouTube, ponieważ jest oparty na statystykach.

Poza nudnymi dobrodziejstwami, spójrzmy na sam film:

Kolejna porażka?

Wygląda jednak na to, że tym razem YouTube nie był w stanie wyciągnąć go z torby. Szybki rzut oka na oceny tego filmu w YouTube pokazuje, że miał on zdumiewającą liczbę 173 000 głosów, w porównaniu do 120 000 polubień, jakie zgromadził w krótkim czasie, w którym film został opublikowany. Wystarczy powiedzieć, że jest po trajektorii spadkowej.

Na tym etapie być może powinien po prostu oddać głos użytkownikom – trochę tak, jak robimy to z nagrodami Readers 'Choice Awards. Jasne, ludzie nadal nie zgadzają się z decyzjami, ale ostatecznie usunie sam YouTube z celownika zagorzałych fanów, twierdząc, że nie rozumie, czego chcą jego klienci.

Mądrze byłoby wyodrębnić wszystkie dane, a następnie utworzyć ankietę wśród pięciu najlepszych filmów dla każdej sekcji, dając ostateczny wybór wyborcom. A może nawet całkowite wyeliminowanie statystyk i dołączenie przycisku głosowania obok każdego filmu, dodając karty do głosowania pod koniec roku.

Zalecenia redaktorów