Wzrost wskaźnika udaru mózgu u Amerykanów w średnim wieku


Wiadomości Zdjęcie: Wiadomości AHA: Wzrost wskaźnika udaru mózgu u Amerykanów w średnim wieku

CZWARTEK, 7 listopada 2019 r. (Wiadomości American Heart Association) – Według nowego badania w ponad połowie hrabstw w całym kraju coraz więcej Amerykanów w średnim wieku umiera na udar mózgu.

Badanie – w którym zbadano wskaźniki śmiertelności z powodu udaru mózgu na poziomie hrabstwa – ujawnia skok statystyczny maskowany wcześniej danymi krajowymi, pokazującymi wyrównywanie wskaźników śmiertelności z powodu udaru mózgu po latach spadku. Badanie zostało opublikowane 8 listopada w czasopiśmie American Heart Association Uderzenie.

„Każdy musi na to zwrócić uwagę” – powiedział Eric Hall, główny autor badania i doktorat. student Wydziału Epidemiologii w Rollins School of Public Health w Emory University w Atlancie.

„Na poziomie krajowym wiemy, że śmiertelność z powodu udaru spadała przez kilka dziesięcioleci i zaczęła się stagnować około 2010 roku. Przyjrzeliśmy się wskaźnikom umieralności na poziomie hrabstwa i zauważyliśmy, że wzrastają one w wielu krajach. szczególnie zaskakujące było zdarzenie wśród grup w średnim wieku ”.

W skali krajowej umieralność z powodu udaru mózgu – liczba zgonów z powodu udaru w ciągu roku podzielona przez liczbę osób w populacji – nieznacznie spadła, o 0,7%, każdego roku w latach 2010-2016 dla osób w wieku 35-64 lata. Spadł o 3,5% dla osób w wieku 65 lat i starszych.

Ale kiedy naukowcy spojrzeli na dane na poziomie hrabstwa, odkryli, że śmiertelność z powodu udaru wzrosła w 56,6% powiatów w tym okresie dla osób dorosłych w wieku 35-64 lata, przy czym 1 na 4 powiaty odnotowuje wzrost o 10% lub więcej. Było tak nawet, gdy śmiertelność z powodu udaru spadła dla dorosłych w wieku 65 lat i starszych.

Ogółem dwa razy więcej powiatów odnotowało wzrost liczby zgonów w wyniku udaru mózgu u osób w średnim wieku w porównaniu do osób starszych. Prawie połowa dorosłych w średnim wieku lub 60,2 miliona Amerykanów mieszkało w hrabstwach, w których wzrosła śmiertelność z powodu udaru mózgu.

Wzrost na poziomie hrabstwa nie oznacza, że ​​dane krajowe są błędne, powiedział Hall.

„Dane na poziomie krajowym lub stanowym pokazują średnią” – wyjaśnił. „Dane te są ważne, ponieważ dają ogólny pogląd na trendy w chorobach. Ale nie odzwierciedlają zmian ani dysproporcji zachodzących na poziomie lokalnym”.

Innym zaskakującym odkryciem, powiedział Hall, było to, że wzrost śmiertelności wystąpił w powiatach w całym kraju, w tym poza tradycyjnym „pasem udarowym” na południowym wschodzie, nazwanym tak z powodu występowania udaru mózgu i czynników ryzyka w regionie.

Chociaż najwyższe wskaźniki śmiertelności z powodu udaru mózgu utrzymują się na południowym wschodzie, większość największych wzrostów dla dorosłych w średnim wieku zaobserwowano poza tym obszarem, jak pokazują badania.

Fakt, że śmiertelność z powodu udaru wzrasta w wielu krajach poza pasem udarowym, sugeruje, że czynniki ryzyka, które były typowe dla tego regionu, rozszerzyły się w całym kraju, powiedział dr Mitchell Elkind, szef działu badań neurologicznych nad wynikami badań klinicznych i badań populacyjnych na Columbia University w Nowy Jork.

Dodał, że na przykład ogólnokrajowy wzrost otyłości i cukrzycy typu 2 w ciągu ostatnich kilku dekad może mieć wpływ na liczbę osób umierających na udary w całym kraju.

„Te warunki nie prowadzą do udaru natychmiast” – powiedział Elkind, który nie był zaangażowany w nowe badania. „To, co teraz widzimy pod względem udaru mózgu, może odzwierciedlać to, co działo się 10 lub 12 lat temu”.

On i Hall mają nadzieję, że informacje te dostarczą organizacjom społecznym i pracownikom służby zdrowia danych, których potrzebują, aby pomóc w dostosowaniu programów profilaktycznych.

„Pomoże im to w dostosowaniu zasobów i zasad do indywidualnych potrzeb zdrowotnych społeczności” – powiedział Hall.

Elkind powiedział, że wysokie spożycie węglowodanów, przetworzonej żywności i napojów słodzonych cukrem w połączeniu z wysokim poziomem bezczynności i „osób uzależnionych od ekranów” przyczynia się z czasem do zwiększenia poziomu otyłości i rozwoju cukrzycy typu 2.

„Potrzebujemy nie tylko indywidualnych zmian w zachowaniu, ale także zmian na poziomie społecznym”, powiedział, „takich jak lepszy projekt urbanistyczny i większa aktywność fizyczna dzieci w szkole, więc dorastają one z innym podejściem do aktywności fizycznej”.

MedicalNews
Wiadomości American Heart Association obejmują zdrowie serca i mózgu. Nie wszystkie poglądy wyrażone w tej historii odzwierciedlają oficjalne stanowisko American Heart Association. Prawa autorskie są własnością lub należą do American Heart Association, Inc., a wszelkie prawa są zastrzeżone. Jeśli masz pytania lub komentarze dotyczące tej historii, wyślij e-mail (chroniony e-mailem)

PYTANIE

Co to jest udar mózgu?
Zobacz odpowiedź