Wszystkie 50 stanów zgłasza teraz przypadki poważnych obrażeń płuc związanych z wapowaniem


Wiadomości Zdjęcie: Wszystkie 50 stanów zgłasza teraz przypadki ciężkiego urazu płuc związanego z wapowaniemAutor: E.J. Mundell
HealthDay Reporter

CZWARTEK, 5 grudnia 2019 r. (HealthDay News) – Odnotowano przypadki poważnej, czasem śmiertelnej, urazu płuc związanego z wapowaniem we wszystkich 50 stanach, dystrykcie Kolumbii, Portoryko i Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

W sumie liczba przypadków wzrosła do 2291, zgodnie z najnowszą aktualizacją amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób, wydaną w czwartek.

CDC twierdzi, że składnik często spotykany w wersjach produktów waporyzujących na czarnym rynku, zwany octanem witaminy E.

Ogólnie rzecz biorąc, 48 osób w 25 stanach zmarło z powodu choroby, powiedział CDC.

W rzeczywistości liczba przypadków zaczęła rosnąć tak wysoko, że od 4 grudnia agencja powiedziała, że ​​planuje zgłaszać tylko te przypadki, które wymagały hospitalizacji.

Oznacza to, że już „CDC (usunęło) 175 spraw nie hospitalizowanych z wcześniej zgłoszonych krajowych przypadków”, powiedziała agencja.

Choroby dotykające vaperów mogą być nagłe i poważne. Objawy obejmują kaszel, duszność i bóle w klatce piersiowej. Niektórzy pacjenci mieli tak duże problemy z oddychaniem, że skończyło im się tlen, aw skrajnych przypadkach umieszczono je na mechanicznym respiratorze.

CDC powiedział, że chemiczny winowajca chorób jest coraz bardziej pewny.

Powstają dowody na to, że winny jest związek znany jako octan witaminy E, obecny w wielu produktach vape „czarnego rynku”, zwłaszcza tych zawierających THC pochodzenia marihuany.

W swojej najnowszej aktualizacji CDC zauważa, że ​​próbki płynów płucnych od obecnych pacjentów „zidentyfikowały octan witaminy E, dodatek do niektórych e-papierosów zawierających THC lub produkty waporyzujące” jako obecne.

„Próbki płynów od 29 pacjentów przesłane do CDC z 10 stanów wykryły w octanie witaminy E.wszystkopróbek ”, zauważyła agencja.„ Po raz pierwszy wykryliśmy chemikalia wzbudzające obawy w próbkach biologicznych od pacjentów z tymi uszkodzeniami płuc. Odkrycia te dostarczają bezpośrednich dowodów na obecność octanu witaminy E w pierwotnym miejscu uszkodzenia w płucach. ”

Testy przeprowadzone na innych powszechnych składnikach vape – takich jak oleje roślinne, destylaty ropy naftowej, takie jak olej mineralny, olej MCT i terpeny – nie wykazały żadnej roli w wybuchu choroby.

Wnioski CDC odzwierciedlają wnioski z badań opublikowanych w zeszły piątek. Badanie to dotyczyło chorób płuc w stanie Minnesota.

Badanie wykazało, że chociaż octanu witaminy E nie znaleziono w większości nielegalnych produktów vape testowanych w Minnesocie w 2018 r., Rok później – zbiegając się z niedawnym wybuchem choroby płuc – prawie wszystkie takie próbki zawierały substancję chemiczną.

Ta analiza chemiczna tych próbek przed i po „potwierdza potencjalną rolę octanu witaminy E w wybuchu (choroby)”, podsumował zespół kierowany przez Joanne Taylor z Epidemic Intelligence Service w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom .

Pojawiają się również nowe formy chorób związanych z wapowaniem. W zeszły czwartek lekarze zgłosili pierwszy znany przypadek poważnego przypadku płuca popcornu, obserwowanego u kanadyjskiego nastolatka. Choroba obejmuje stan zapalny i niedrożność małych dróg oddechowych w płucach.

W ten czwartek ukazał się nowy raport opisujący przypadek 49-letniej kobiety z Kalifornii, która zgarnęła marihuanę, a następnie zachorowała na ciężką metalową pneumokoniosję lub „kobaltowe płuco”. Jest to forma zapalenia płuc, która zwykle wiąże się z narażeniem na twarde metale w warunkach przemysłowych.

Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę chorób płuc wśród osób, które wapią, CDC odradza stosowanie wszystkich e-papierosów.

Może to być jednak bitwa pod górę, szczególnie wśród młodych.

W opublikowanych w czwartek nowych danych agencja podała, że ​​w 2019 r. Więcej niż 1 na 4 dzieci w liceum w Stanach Zjednoczonych ginie, podobnie jak około 1 na 10 uczniów szkół średnich.

„Młodzież naszego narodu staje się coraz bardziej narażona na nikotynę, lek bardzo uzależniający i mogący zaszkodzić rozwojowi mózgu”, powiedział dyrektor CDC dr Robert Redfield w komunikacie prasowym agencji.

MedicalNews
Prawa autorskie © 2019 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

PYTANIE

Jaki jest średni przyrost masy ciała dla osób rzucających palenie?
Zobacz odpowiedź

Referencje

ŹRÓDŁA: informacje prasowe, amerykańskie centra kontroli i zapobiegania chorobom