Wrażenia Xplora 3S: Smartwatch dla dzieci do śledzenia lokalizacji i połączeńScena smartwatcha dla dzieci rozpoczęła się w ciągu ostatnich kilku lat, a wiele firm domagało się, aby wziąć udział w akcji. Niektóre z tych smartwatchów są przeznaczone do rozrywki, a niektóre są zapowiadane jako sposób na pozostawanie w kontakcie i śledzenie dzieci. Xplora 3S wpada do drugiego obozu. Xplora sugeruje, że 3S może służyć jako pierwszy smartfon Twojego dziecka, ponieważ może pomieścić kartę SIM do wykonywania i odbierania połączeń. Jest również wodoodporny, śledzi kroki, ma aparat i obsługuje śledzenie lokalizacji dzięki funkcji geo-ogrodzenia.

Przy wartości 100 funtów brytyjskich (około 125 USD) Xplora 3S jest dość droga i musisz dodatkowo zapłacić za usługę komórkową. Z drugiej strony, jest znacznie tańszy niż wszystkie nasze sugerowane telefony dla dzieci i trudniej go stracić, ponieważ jest przypięty do nadgarstka twojego anioła. Wypróbowałem Xplora 3S z moją siedmioletnią córką Amy, aby zobaczyć, jak to działa.

Trwała konstrukcja

To nie jest zegarek Apple, ale Xplora 3S to dobrze zbudowany smartwatch, który jest trwały. Podobnie jak w przypadku wielu technologii dla dzieci, pojawia się w niewyobrażalnym wyborze niebieski lub różowy. Jest dość lekki przy 50 gramach i jest wygodny w noszeniu, jak twierdzi Amy, choć nieuchronnie wygląda na duży na nadgarstku dziecka. Xplora sugeruje, że 3S może być używany przez dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Xplora 3S jest odblokowana, więc możesz zacząć wkładać dowolną kartę nano SIM.

Całość jest wykończona miękkim w dotyku plastikiem, a z tyłu klapy otwierają się, aby odsłonić port Micro USB do ładowania i gniazdo karty SIM. Dzięki prawidłowo zamkniętym klapom Xplora 3S ma klasę szczelności IP67, co oznacza, że ​​może być zanurzony w wodzie do głębokości 1,5 metra przez pół godziny bez żadnych uszkodzeń. Oznacza to, że Twoje dzieci mogą nosić je w wannie lub pod prysznicem i nie muszą się martwić deszczem lub wyciekami. Amy była naprawdę podekscytowana, aby to sprawdzić, a Xplora 3S z powodzeniem przetrwała kilka kąpieli.

Xplora 3S ma ekran LCD IPS o przekątnej 1,33 cala i odpowiedniej rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Nie jest najjaśniejszy, więc może być trudny do odczytania na zewnątrz i całkowicie nieczytelny w bezpośrednim świetle słonecznym. Nad ekranem znajduje się także aparat VGA.

Aplikacja i połączenia

Xplora 3S jest odblokowana, więc możesz zacząć wkładać dowolną kartę nano SIM. Możesz także kupić go z 12-miesięczną usługą komórkową za 180 funtów brytyjskich (około 225 USD). Łączy się z siecią 2G i współpracuje z większością głównych przewoźników w całej Europie. Xplora jest norweską firmą i chociaż poprzednie wersje były dostępne w USA, Xplora 3S jest obecnie sprzedawana tylko w Europie.

Aby go skonfigurować, musisz pobrać aplikację iOS lub Android. Przetestowałem go z aplikacją na Androida na Pixel 3. Szybko się uruchomiłem, ale aplikacja nie jest zbyt dobrze zaprojektowana. Ekran zrzeczenia się tworzy bałagan pierwsze wrażenie, a sposób, w jaki dodajesz swój numer telefonu, jest mniej niż intuicyjny – musisz dotknąć puste pole na górze, aby wybrać właściwy kod kraju, zanim umieścisz resztę swojego numeru lub wygrał ” t pracować.

Twoje dziecko może dzwonić lub wysyłać wiadomości, które dodasz za pośrednictwem aplikacji. Mogą również odbierać połączenia tylko z zatwierdzonych kontaktów, co jest ważne. Jeśli zadzwoni niezatwierdzony numer, zostanie on przekierowany do poczty głosowej, a wiadomości zostaną zablokowane. Powinieneś także otrzymać aktualizację za pomocą aplikacji informującej, że numer próbował nawiązać połączenie i został zablokowany.

Chociaż miło jest móc dzwonić lub wysyłać wiadomości do swojego dziecka i zameldować się, możesz zmęczyć się przypadkowymi połączeniami. Amy zadzwoniła do mnie mniej więcej sześćset razy w ciągu pierwszego dnia, a otrzymałem niezliczone ciągi emotikonów – nowość wkrótce się skończyła. Jakość sygnału i dźwięku wydaje się rozsądna. Mieszkam w obszarze z niejednolitą usługą, ale połączenia do iz Xplora 3S działały jak dotąd dobrze. Zegarek obsługuje również wiadomości głosowe i obrazkowe.

Aplikacja Xplora jest prosta. Możesz sprawdzić lokalizację na mapie i zadzwonić lub wysłać wiadomość na smartwatch. Jeśli zanurzysz się w ustawieniach, możesz sprawdzić postęp licznika kroków, który ma dzienny cel 10 000 kroków, możesz dodawać kontakty, a także ustawiać alarmy. Dostępna jest również opcja zdalnego zamykania i tryb szkolny, który umożliwia wyłączenie większości funkcji Xplora 3S w godzinach szkolnych lub w innym wybranym przez Ciebie harmonogramie. Możesz również dodać połączenie Wi-Fi za pośrednictwem aplikacji.

Śledzenie dziecka

Xplora powiedział, że 3S wykorzystuje połączenie GPS, GSM i Wi-Fi, aby zapewnić dokładne śledzenie lokalizacji. Okazało się, że dokładność była dość różna. Kiedy Amy jest w domu, Xplora 3S sugeruje, że znajduje się w jednym z domów naszego sąsiada. Wygląda na to, że zmienia się nawet o kilkaset metrów, więc dobrze by było, gdybyś znalazł się na odpowiednim boisku, ale jeśli twoje dziecko znajduje się w ruchliwym miejscu lub centrum handlowym, śledzenie może zająć trochę czasu. je w dół.

Odkryłem, że Xplora 3S przechodzi dwa dni między ładowaniami.

Coś, co działa dobrze, to funkcja geo-ogrodzenia, która umożliwia ustawienie bezpiecznego promienia wokół domu, szkoły lub dowolnej innej wybranej lokalizacji. Od 300 metrów do 1000 metrów i będzie Cię ostrzegać za pomocą telefonu, gdy Twoje dziecko przejdzie do wybranej strefy. Jest potencjalnie bardzo przydatny, chociaż fakt, że jest to prosty promień kołowy wokół centralnego punktu, oznacza, że ​​nie jest wszechstronny – byłoby dobrze, gdybyś mógł narysować własne granice.

Ostatnią cechą, o której warto wspomnieć, zanim przejdziemy dalej, jest alarm SOS: jeśli dziecko przytrzyma przycisk zasilania przez pięć sekund, pojawi się głośny alarm w telefonie wraz z aktualizacją lokalizacji, a Xplora 3S automatycznie przechwytuje i wysyła zdjęcie. Ma to być funkcja bezpieczeństwa i może okazać się przydatna w nagłych wypadkach, ale można się spodziewać przypadkowych fałszywych alarmów, a być może niektórych celowych, jeśli dziecko czuje się złośliwie.

Żywotność baterii, kamera i pamięć

W Xplora 3S znajduje się bateria o pojemności 520 mAh, a firma twierdzi, że ma 5 dni gotowości lub 7 do 8 godzin ciągłych połączeń. Realistycznie nie dostaniesz czegoś takiego. Średnio odkryłem, że Xplora 3S przebiega dwa dni między ładowaniami, ale będziesz musiał codziennie pobierać opłaty, aby uniknąć jakichkolwiek obaw. Otrzymujesz powiadomienie za pośrednictwem aplikacji, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Niestety fakt, że musisz otworzyć klapkę z tyłu i włożyć kabel Micro USB, oznacza, że ​​Xplora 3S nie jest zbyt przyjazna dla dzieci do ładowania, więc będziesz musiał przyzwyczaić się do robienia tego samodzielnie.

Aparat w Xplora 3S nadaje mu szpiegowski gadżet, który sprawi, że dzieci pokochają. Po prostu przygotuj się na wiele niepochlebnych i nieoczekiwanych zdjęć przeglądających twój nos, zdjęcia zabawek i przypadkowe ujęcia rzeczy, które często okazują się niemożliwe do zidentyfikowania. Jest to aparat VGA, więc jakość jest na tyle dobra, że ​​można go oglądać na małym ekranie smartwatcha.

Xplora 3S ma 160 MB pamięci, co wystarcza na około 1000 zdjęć. Możesz podłączyć go do komputera, jeśli kiedykolwiek chcesz je przejrzeć lub utworzyć kopię zapasową, ale jakość jest naprawdę straszna.

Werdykt Amy

„To epickie, uwielbiam to”.

Kamera, licznik kroków i hydroizolacja były wielkimi hitami, a ona uwielbiała móc dzwonić do mnie i jej matki, ilekroć zabrał ją pomysł. Jedyną inną funkcjonalnością ofert Xplora 3S, o których dotychczas nie wspomnieliśmy, jest prosty stoper. Po wcześniejszym wypróbowaniu Kurio Watch, Amy była zdecydowanie rozczarowana brakiem gier z Xplora 3S, ale rozumiem, dlaczego twórcy unikali tego rodzaju dodatków i ich potencjalnego zużycia baterii.

Czy warto kupować?

Jeśli chcesz być w stanie śledzić swoje dziecko i łatwo je zameldować, ale nie masz pewności, czy jest gotowy na telefon, to Xplora 3S może być idealna. To dość tania alternatywa dla telefonu budżetowego. Jednak śledzenie lokalizacji nie jest dokładne, a telefon jest urządzeniem znacznie bardziej uniwersalnym. Nawet telefon o podobnej cenie będzie miał lepszy aparat i dostęp do aplikacji i gier. Podczas gdy Xplora 3S w dużej mierze osiąga to, co zamierza zrobić, istnieje możliwość ulepszeń.