Wpływ afirmowanych pożyczek na twoją zdolność kredytową

[ad_1]

Być może zastanawiasz się nad dokonaniem dużego zakupu, ale nie masz wystarczająco dużo zaoszczędzonych pieniędzy i nie chcesz umieszczać ich na karcie kredytowej. Jeśli ta sytuacja brzmi znajomo, istnieje alternatywa.

Pożyczka Affirm to szybki i łatwy sposób na sfinansowanie dużych zakupów w punkcie sprzedaży. Oferowany w ponad 2000 firmach, w tym Walmart, Wayfair, Casper i Expedia, Affirm jest znany z tego, że wymaga miękkiego czeku kredytowego bez ukrytych opłat.

W poniższych sekcjach omówimy bardziej szczegółowo pożyczkę Affirm, a także jej wpływ na kredyt.

Co to jest pożyczka Affirm?

Pożyczka Affirm to plan płatności w punkcie sprzedaży, który składa się z miesięcznych rat dla klientów, którzy dopiero zaczynają kredytować i chcą dokonać dużego zakupu. Finansowanie firmy w punkcie sprzedaży przemawia do wielu nowych nabywców, ponieważ nie wymaga minimalnej oceny wiarygodności kredytowej ani wcześniejszych wymagań dotyczących historii kredytowej.

Affirm używa tzw miękki czek kredytowy, miękkie zapytanie kredytowe, które nie wpływa na Twoją zdolność kredytową, przetwarzać wnioski kredytobiorców o zatwierdzenie.

Kredytodawcy w Affirm przyjrzą się również zakresowi historii kredytowej i płatności. Firma może nawet poprosić o depozyt lub zerknąć na transakcje bankowe, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o swoich nawykach związanych z wydatkami, zanim zaoferuje ci pożyczkę.

Jeśli wykorzystałeś już dużo środków i nie jesteś najostrzejszy w dokonywaniu płatności, istnieje duża szansa, że ​​nie zostaniesz zatwierdzony.

Plusy i minusy Affirm pożyczek osobistych

Jeśli próbujesz zdecydować, czy pożyczka Affirm jest właściwym wyborem dla Ciebie, rozważ zalety i wady. Oto szybki podział:

Plusy:

 • Możesz być w stanie uzyskać 0% APR.
 • Brak ukrytych opłat, takich jak opłaty za opóźnienie lub opłaty z góry.
 • Możesz zapisać się na stałe płatności.

Cons:

 • Jeśli zwrócisz produkt, nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu odsetek.
 • Może być konieczne dokonanie przedpłaty.
 • W zależności od tego, jak wygląda twój kredyt, oprocentowanie pożyczki Affirm może faktycznie być wyższe niż oprocentowanie karty kredytowej.

Kilka innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pożyczkach Affirm:

 • Nie jest to tradycyjna ocena wiarygodności kredytowej: Istnieje duża szansa, że ​​Affirm nadal cię zatwierdzi, nawet jeśli pracujesz nad budowaniem swojego kredytu. Wynika to z faktu, że Affirm Financing bierze pod uwagę kilka innych czynników oprócz oceny zdolności kredytowej podczas oceny wniosku. Jeśli jednak próbujesz użyć pożyczki Affirm do zbudowania kredytu, pamiętaj, że Affirm nie zgłasza wszystkich swoich pożyczek, a kiedy to robią, zgłaszają się tylko do jednego z biur kredytowych (Experian).
 • Warunki kredytu różnią się: Zazwyczaj pożyczki Affirm mogą trwać trzy, sześć lub 12 miesięcy. Firma nie określa limitu liczby pożyczek, które możesz mieć jednocześnie, ale będzie sprawdzać Twój kredyt za każdym razem, gdy złożysz wniosek. Oznacza to, że nawet jeśli raz uzyskałeś zgodę na pożyczkę Affirm, nie ma gwarancji, że zostaniesz zatwierdzony drugi lub trzeci raz.
 • Kwoty pożyczek są różne: Affirm oferuje pożyczki w wysokości 17 500 USD, ale jeśli przedmiot kosztuje mniej niż 50 USD, musisz go w pełni spłacić w ciągu 30 dni od zakupu.
 • Jest teraz dostępny w niektórych sklepach fizycznych: Affirm początkowo początkowo był opcją płatności miesięcznych za zakupy online, ale teraz jest również dostępny dla niektórych fizycznych sprzedawców detalicznych.
 • Nie znajdziesz pożyczek Affirm w każdym stanie: Pożyczki typu Affirm nie są dostępne w stanie Iowa ani w Wirginii Zachodniej.

Jak pożyczki Affirm wpływają na twoją zdolność kredytową

Jak więc pożyczka Affirm wpływa na twoją zdolność kredytową? Prosta odpowiedź brzmi: tak nie jest. Nie ma to wpływu na twoją zdolność kredytową, kiedy kwalifikujesz się lub ubiegasz się o pożyczkę Affirm. Należy jednak pamiętać, że Affirm najprawdopodobniej zgłosi Twoją pożyczkę do biura kredytowego Experian. Jeśli zaciągniesz wiele pożyczek Affirm, każda z nich pojawi się indywidualnie w raporcie kredytowym. To powiedziawszy, pożyczka może mieć wpływ na twoją zdolność kredytową, jeśli nie będziesz spłacać w terminie.

Jak ubiegać się o pożyczkę Affirm

Po ustaleniu, że pożyczka Affirm jest dla Ciebie najlepszą opcją, możesz złożyć wniosek na kilka różnych sposobów: w sklepie detalicznym, w aplikacji Affirm lub online. Aby rozpocząć, przygotuj się na podanie następujących informacji:

 • Numer telefonu.
 • Pełne imię i nazwisko.
 • Adres e-mail
 • Urodziny.
 • Ostatnie cztery cyfry Twojego numeru ubezpieczenia społecznego.

Po rozpoczęciu procesu aplikacji Affirm wyśle ​​numer potwierdzający na urządzenie mobilne, aby potwierdzić, że to Ty. Musisz dodać ten kod do swojej aplikacji. W tym momencie możesz zostać poproszony o dodatkowe informacje lub dokumenty, takie jak dokument tożsamości ze zdjęciem lub dowód dochodów.

Zwykle zatwierdzeni klienci są powiadamiani w ciągu kilku sekund o kwocie, oprocentowaniu i warunkach pożyczki (niezależnie od tego, czy pożyczka jest udzielana na trzy miesiące, sześć czy 12). Jeśli zgadzasz się na szczegóły pożyczki i jesteś gotowy ją zaakceptować, kliknij „Potwierdź pożyczkę”.

Po dokonaniu zakupu Affirm będzie wysyłał Ci comiesięczne powiadomienia przypominające o twoich płatnościach. Pamiętaj, że pierwsza miesięczna rata przypada 30 dni po dacie przetworzonego zamówienia.

Przed złożeniem wniosku sprawdź, czy kwalifikujesz się do pożyczki w ramach procedury wstępnej kwalifikacji Affirm.

[ad_2]