Waymo przejechał w symulacji 10 miliardów autonomicznych mil – TechCrunch


Alfabet Waymo autonomiczna firma zajmująca się jazdą ogłosiła nowy kamień milowy w Sesjach TechCrunch: Mobilność w środę: 10 miliardów mil jazdy w symulacji. Jest to znaczące osiągnięcie dla firmy, ponieważ wszystkie symulowane mile w drodze do oprogramowania do samodzielnej jazdy stanowią znaczne doświadczenie szkoleniowe.

Waymo prawdopodobnie ma też największe doświadczenie, jeśli chodzi o rzeczywistą, fizyczną liczbę przejechanych kilometrów – firma zawsze szybko wskazuje, że robi to o wiele dłużej niż ktokolwiek inny pracujący w autonomicznej jeździe, dzięki swojemu głównemu startowi jako Google autorski projekt samochodu z napędem.

„W Waymo przejechaliśmy ponad 10 milionów mil w świecie rzeczywistym i ponad 10 miliardów mil w symulacji”, Waymo CTO Dmitri Dolgov powiedział Kirsten Korosec z TechCrunch na etapie Sesje: Mobilność. „A ilość jazdy, którą wykonujesz w obu tych sytuacjach, jest w rzeczywistości funkcją dojrzałości systemu i możliwości systemu. Jeśli dopiero zaczynasz, to nie ma znaczenia – pracujesz nad podstawami, możesz przejechać kilka mil lub kilka tysięcy lub dziesiątki tysięcy mil w prawdziwym świecie, a to wiele do powiedzenia i podaj informacje, które musisz znać, aby ulepszyć swój system. ”

Dolgov twierdzi, że im bardziej zaawansowany jest twój autonomiczny system napędowy, tym więcej kilometrów musisz pokonać, aby uzyskać wpływ, ponieważ poradziłeś sobie z podstawami i przechodzisz do przypadków skrajnych, zaawansowanej nawigacji i upewniasz się, że oprogramowanie działa w każdym i każdy napotkany scenariusz. Ponadto twoja symulacja staje się bardziej wyrafinowana i dokładniejsza, gdy gromadzisz mile w rzeczywistych warunkach jazdy, co oznacza, że ​​wyniki twoich testów wirtualnych są bardziej niezawodne w przypadku używania ich w samochodach poruszających się po rzeczywistych drogach.

To właśnie prowadzi Dolgova do wniosku, że symulacja Waymo jest prawdopodobnie lepsza niż wiele porównywalnych szkoleń symulacyjnych u innych autonomicznych firm zajmujących się prowadzeniem pojazdów.

„Myślę, że to sprawia, że ​​jest to dobry symulator, a to, co sprawia, że ​​jest potężny, to dwie rzeczy”, powiedział Dolgov na scenie. "Jeden [is] wierność. I przez wierność, to znaczy, nie jak dobrze wygląda. To jak się zachowuje i jak reprezentatywne jest to, co spotkasz w realnym świecie. A potem druga to skala. ”

Innymi słowy, doświadczenie nie jest korzystne pod względem wolumenu – chodzi o wyrafinowanie, dojrzałość i gotowość do komercyjnego wdrożenia.