W teledysku „Flight of Fancy”, Armstrong Family Honors Neil


Neil Armstrong, pierwszy człowiek na Księżycu, przekazał swoją miłość do latania i muzyki kilku pokoleniom swojej rodziny. I to prześwituje w przejmującej nowej balladzie „Flight of Fancy” napisanej przez syna Neila, Marka Armstronga, w wykonaniu wnuczki astronauty Kali Armstronga.

Nowa piosenka gra w rolce z napisami nowego filmu dokumentalnego o nazwie „Armstrong”, który opisuje legendarnego astronautę NASA. Możesz posłuchać utworu w nowym teledysku powyżej, którego premiera odbyła się wyłącznie na Space.com.

Wideo tka archiwalne nagrania NASA i rodzinne filmy Armstronga z klipami z sesji nagraniowej studia.

Związane z: Apollo 11 at 50: kompletny przewodnik po historycznej misji lądowania na Księżycu

„Flight of Fancy” został skomponowany przez Marka Armstronga i wykonany przez Kali Armstronga.

(Źródło zdjęcia: Milan Records USA)

Space.com miał okazję porozmawiać z Kali i jej ojcem, Markiem, na temat procesu pisania piosenek i ich wpływania na księżyc w pytaniach i odpowiedziach e-mailowych:

Space.com: „Flight of Fancy” jest z pewnością wzruszającym hołdem dla Neila Armstronga. Czy możesz nam powiedzieć, jak powstał proces pisania i nagrywania?

Mark Armstrong: Mój ojciec zabrał mnie na szybowiec, gdy miałem 6 lat. Pamiętam uczucie ucieczki, ale co ważniejsze, pamiętam, jaki wpływ miał na mojego tatę. Gdy [he was] na szybowcu tata zdawał się zostawiać wszystkie swoje kłopoty na ziemi i po prostu cieszyć się chwilą. Piosenka wyszła więc z mojej pamięci o miłości mojego ojca do lotu.

Kali Armstrong: Po raz pierwszy usłyszałem piosenkę taty, nie tylko myślałem o moim dziadku, ale także myślałem o mojej miłości do ptaków. Wiedziałem, że będzie to idealna piosenka do nagrania w moim domu w Bozeman w Montanie, w pobliżu Parku Narodowego Yellowstone. Po wejściu do studia Dad i ja połączyliśmy nasze koncepcje lotu, jego doświadczenie w szybowcu i moją pracę z ptasią ochroną, i skierowałem nasze pasje do tej piosenki. Doskonale pasowało do dziadka Neila.

Piosenkarz Kali Armstrong wykonuje nową piosenkę

Piosenkarka Kali Armstrong wykonuje nową piosenkę „Flight of Fancy” w hołdzie swojemu dziadkowi Neilowi ​​Armstrongowi.

(Źródło zdjęcia: Kali Armstrong)

Space.com: Nie zdawałem sobie sprawy z niesamowitego talentu muzycznego w rodzinie Armstrongów. Co wywołało twoją pasję do muzyki i kiedy stałeś się jej uczniem?

Kali Armstrong: Muzyka wydawała się moim pierwszym językiem. Moi rodzice twierdzą, że mogę śpiewać, zanim będę mógł porozmawiać. Tata też zawsze śpiewał – w domu iw samochodzie … Tak właśnie spędzaliśmy czas razem – śpiewając. Później dowiedziałem się, że dziadek Neil był również muzykiem. Wydawało się więc, że pasuje do tematu naszego życia.

Space.com: Którzy artyści lub zespoły wpłynęli na ciebie przez lata, a czy Neil Armstrong miał „playlistę” muzyczną, która odgrywała rolę?

Kali Armstrong: Odkryłem, że im więcej muzyki słucham, tym bardziej ją lubię. Dostęp do tak wielu różnych stylów i gatunków wciąż wpływa na mnie jako artystę. Kiedykolwiek byłem w samochodzie dziadka Neila, słuchaliśmy muzyki klasycznej i to było urocze wprowadzenie do wyrafinowanego dźwięku.

Mark skomponował nową piosenkę o nazwie

Mark skomponował nową piosenkę „Flight of Fancy” w hołdzie swojemu ojcu, Neilowi ​​Armstrongowi.

(Źródło zdjęcia: Mark Armstrong)

Space.com: Ostatnio przypomniałem sobie historię, w której Neil Armstrong, będąc członkiem zarządu Space.com w 2004 roku, wyjaśnił podobieństwa między lotem SpaceShipOne a jednym z jego lotów rakietowych X-15. Czy są jakieś mało znane historie związane z muzyką lub lotami, którymi chciałbyś się podzielić?

Mark Armstrong: Większość historii lotu taty jest dobrze udokumentowana, ale mam historię muzyczną, którą chciałbym opowiedzieć. Tata grał w baryton zarówno w liceum, jak i na studiach. Kiedy miał około 14 lat, wraz z kilkoma kumplami założył orkiestrę dętą zwaną Mississippi Moonshiners. Zagrali jeden koncert. Instrument taty, eufonium, jest pokazywany w Muzeum Lotu w Seattle wraz z niektórymi programami związanymi z zespołem z lat 40. i 50. XX wieku.

Nowa piosenka Armstronga będzie dostępne dla strumienia i zakupu od piątku (12 lipca).

Śledź Steve Spaleta na Świergot i Instagram. Podążaj za nami na Twitterze @Spacedotcom i dalej Facebook.