W jaki sposób ta kobieta Black Venture Capital zmienia krajobraz inwestycyjny<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Abyah WynnDzięki uprzejmości Abyah Wynn

Abyah Wynn jest kobietą, czarną kapitalistką, która zmienia krajobraz inwestycyjny dla kobiet i założycieli mniejszości.& nbsp;92% mężczyzn& nbsp;pełnią rolę wykonawczą w spółkach typu venture capital, a 78% tych mężczyzn to biali. Jeszcze bardziej szokujące – tylko 1% starszych zespołów inwestycyjnych w firmach VC jest czarnych. Nie trzeba dodawać, że Wynn jest zwolennikiem zmian dla kobiet i mniejszościowych dyrektorów i założycieli VC. Wynn kieruje rozwojem biznesu jako wiceprezes & nbsp;Trimantium& nbsp;Kapitał i założyciel & nbsp;Fundusz Twenty65, w którym pieniądze są umieszczane bezpośrednio w rękach kobiet i & nbsp; mniejszość & nbsp;założyciele. & nbsp;

Dzieli się tym, jak ona & nbsp; podjęła świat inwestycji przez burzę i nbsp; poprzez wdrażanie nowych standardów, możliwości i kształcenie obecnej kultury na temat dywersyfikacji reprezentacji.

Yola Robert: Jako nastolatek byłeś klasycznie wyszkolonym baletnicą, ale z powodu choroby zostałeś sparaliżowany, co zmieniło bieg twojego życia. Jaką radę masz dla nastolatków i studentów na temat wykorzystania życia, gdy nie jest to zgodne z planem?

Abyah Wynn:& nbsp;Cóż, powiem im trzy rzeczy. Po pierwsze: zawsze miej wiarę. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, choć ten powód zazwyczaj nie jest jasny w momencie, gdy wszystko wydaje się rozpadać. Ale aby przetrwać ciężkie czasy, trzeba ufać, że rzeczy mogą i będą lepsze.

Druga porada, jaką mam, to: przyjąć zmianę. Szczera prawda jest taka, że ​​zmiana nastąpi, czy tego chcesz, czy nie. & Nbsp;Moja ostatnia rada to: zawsze mieć plany tworzenia kopii zapasowych. Mam na myśli nie tylko plan B – mówię o planach C-Z. Ponieważ jakakolwiek ścieżka& nbsp;myśleć& nbsp;jesteście na miejscu, musicie mieć objazdy, widelce na drodze, wy nazywacie to.

Robert: Chociaż pracowałeś w branży finansowej, czy kiedykolwiek planowałeś wejść do przestrzeni VC?

Wynn: & nbsp;Nigdy! Kiedy dorastałem, prawie nie wiedziałem, czym jest kapitał wysokiego ryzyka. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że może to być opcja dla mnie, ponieważ nie widziałem nikogo, kto wyglądałby jak ja w tej branży. Gdybym mógł cokolwiek podkreślić, byłby to& nbsp;reprezentacja ma znaczenie!

Robert: Jak przeszedłeś od pracy po stronie operacyjnej firmy, aby stać się faktycznym inwestorem? Jaką radę masz dla kobiet, gdy pytają o to, na co zasłużyli i czego chcą& nbsp;w ich karierze?

Wynn:& nbsp;Kiedy zaczynałem w Trimantium, miałem na sobie wiele czapek. Spotkałem się z założycielami, analizowałem firmy, pozyskiwałem oferty … zasadniczo robiłem wszystko, co zrobiłby inwestor. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że mogę mieć największy wpływ jako inwestor, więc postanowiłem porozmawiać z moim dyrektorem zarządzającym.

Myślę, że wiele kobiet boi się zażądać swojej wartości i prosi o to, czego chcą – o podwyżkę, awans, więcej wolnego, ale jest to pułapka 22, ponieważ nigdy nie dostaniesz tego, czego chcesz, jeśli nie poprosisz o to.

Robert: W branży zdominowanej przez mężczyzn, w jaki sposób upewniasz się, że jesteś słyszany jako kobieta VC?

Wynn:& nbsp;Problem polega na tym, że nawet zadajemy to pytanie.& nbsp;Kiedy spotykam założycieli lub organizuję imprezy, nie myślę o swojej płci, myślę o moich celach.

Robert: Jaki jest największy problem z luką inwestycyjną dla kobiet i mniejszości? W jaki sposób rozwiązujesz ten problem, aby wpłynąć na zmianę?

Wynn:& nbsp;Dla mnie największym problemem jest występowanie nieświadomego uprzedzenia. Wielu inwestorów odniosło wielki sukces, robiąc rzeczy w określony sposób, a oni nie są tak zainteresowani próbowaniem czegoś nowego.& nbsp;To był główny powód, dla którego założyłem Fundusz Twenty65. Wprowadzamy zmiany, przejmując kontrolę i przekazując pieniądze bezpośrednio w ręce założycieli kobiet i mniejszości. Pracuję również w branży kapitału podwyższonego ryzyka, aby zmienić postrzeganie "typowego założyciela". Częściej niż nie, gdy ludzie myślą "założyciel", myślą o Marku Zuckerbergu lub Elonie Musku. Ale co z Whitney Wolfe z Bumble lub Caryn Seidman-Becker z Clear?

Zmiana tego nieświadomego uprzedzenia jest moim głównym priorytetem, a wyniki są do tej pory zachęcające. Każdego miesiąca spotykam się z grupą kobiet-inwestorów, aby porozmawiać o tym, jak możemy zmienić narrację. Niezależnie od tego, czy korzystam z mojej platformy społecznościowej, przemawiam na konferencjach, czy po prostu rozmawiam z rówieśnikami, zawsze staram się znaleźć nowe sposoby, aby pomóc ludziom otworzyć się przed nimi. & nbsp;

Robert: Czego szukasz jako inwestora przy finansowaniu startupów? W jaki sposób firmy prowadzące kobiety i mniejszości mogą się wyróżnić, gdy inwestują w inwestorów?

Wynn: Myślę, że każdy inwestor powie ci, że założyciel jest najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy ocenie startupu, szczególnie firmy na wczesnym etapie. Model przychodów jest ważny, podobnie jak możliwość skalowania.& nbsp;Zawsze mówię, że inwestycja jest jak małżeństwo: trwa przez lata i jest prawnie wiążąca. Nie chcę inwestować w nikogo i mówię założycielom, że nie powinni brać kapitału od nikogo.

Pod względem "w jaki sposób startupy kobiet i mniejszości mogą się wyróżnić," Chyba zapytałbym: dlaczego mieliby to robić? Gdyby przyciągnęli inwestorów, którzy wyglądaliby jak oni, nie byłoby to konieczne. Nie sądzę, by było sprawiedliwe, aby poprosić kobiety i osoby kolorowe, aby wzięły na siebie ten ciężar.

Robert: Ostatnio rozmawiałeś na Kongresowym Black Caucus o inwestowaniu w mniejszości. Jakie masz rady na temat otwarcia dostępu do kapitału dla grup mniejszościowych? Co muszą zrobić główne fundusze, aby zapewnić, że te grupy nie zostaną przeoczone?

Wynn: Przede wszystkim potrzebujemy więcej inwestorów, którzy są ludźmi koloru. Co ważniejsze, musimy upewnić się, że istnieją narzędzia –dostępny& nbsp;narzędzia – które założyciele mogą wykorzystać, aby zdobyć wiedzę na temat finansowania swoich startupów. Wszyscy wiedzą o Kickstarterze i Crowdfunder, ale jest kilka programów wspieranych przez rząd, stworzonych specjalnie po to, aby pomóc założycielom mniejszości. Musimy również upewnić się, że kredyty dla przedsiębiorstw i linie kredytowe są jednakowo dostępne dla wszystkich.

Tak jak powiedziałeś, duże fundusze mają do odegrania ważną rolę. Muszą być świadomi inwestowania w różne firmy. Osobiście uważam, że każdy większy fundusz powinien dysponować kwotą. Nie oznacza to, że powinni inwestować w firmy, w które nie wierzą, ale to oznacza, że ​​powinni oni wyglądać trudniej, aby znaleźć wspaniałe firmy z różnymi fundatorami.

Robert: Co dalej z funduszem Twenty65?

Wynn: W 2019 roku jednym z moich głównych celów będzie budowanie naszego zespołu. Zawsze oczywiście szukamy nowych inwestycji. Moim celem jest znalezienie wspaniałych kobiet i mniejszości założycieli pracujących w fin-tech. Chciałbym zobaczyć więcej różnorodności w tym sektorze. & Nbsp;Pod koniec roku zaczniemy zbierać fundusze na nasz drugi fundusz. Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy ulepszyć pracę, którą wykonaliśmy z Twenty 65, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Robert: Teraz wiedząc wszystko, co wiesz, jaką radę dałbyś swojemu 21-letniemu?

Wynn: Kochaj siebie bezwarunkowo i poznaj swoją wartość.

Robert: Jaka jest jedna porażka, którą udało ci się przekształcić w sukces?

Wynn: Nie zdałem egzaminu na kierowcę po raz pierwszy. To było najdrobniejsze z marginesów – myślę, że facet miał właśnie zły dzień. (Później dowiedziałem się, że to miejsce słynie z najtwardszych ewaluatorów w państwie). W każdym razie, zamiast o sobie zadbać, postanowiłem znaleźć inne miejsce, aby wziąć udział w teście. Poszedłem tam, przeszedłem test i przeszedłem z latającymi kolorami.& nbsp;

To doświadczenie nauczyło mnie dwóch cennych lekcji: czas jest wszystkim, podobnie jak ludzie. Boisko, które bombarduje w poniedziałek inwestorem X, może być hitem w piątek z Inwestorem Y. Niektóre okoliczności są poza twoją kontrolą. Musisz ufać sobie i swoim umiejętnościom. Wcześniej czy później to zrobisz.

">

Abyah WynnDzięki uprzejmości Abyah Wynn

Abyah Wynn jest kobietą, czarną kapitalistką, która zmienia krajobraz inwestycyjny dla kobiet i założycieli mniejszości. 92% mężczyzn pełnią rolę wykonawczą w spółkach typu venture capital, a 78% tych mężczyzn to biali. Jeszcze bardziej szokujące – tylko 1% starszych zespołów inwestycyjnych w firmach VC jest czarnych. Nie trzeba dodawać, że Wynn jest zwolennikiem zmian dla kobiet i mniejszościowych dyrektorów i założycieli VC. Wynn kieruje rozwojem biznesu jako wiceprezes firmy Trimantium Kapitał i założyciel Fundusz Twenty65, w którym pieniądze są umieszczane bezpośrednio w rękach kobiet i mniejszości założyciele.

Opowiada o tym, jak podbiła świat inwestycyjny, wprowadzając nowe standardy, możliwości i kształcąc obecną kulturę w zakresie dywersyfikacji reprezentacji.

Yola Robert: Jako nastolatek byłeś klasycznie wyszkolonym baletnicą, ale z powodu choroby zostałeś sparaliżowany, co zmieniło bieg twojego życia. Jaką radę masz dla nastolatków i studentów na temat wykorzystania życia, gdy nie jest to zgodne z planem?

Abyah Wynn: Cóż, powiem im trzy rzeczy. Po pierwsze: zawsze miej wiarę. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, choć ten powód zazwyczaj nie jest jasny w momencie, gdy wszystko wydaje się rozpadać. Ale aby przetrwać ciężkie czasy, trzeba ufać, że rzeczy mogą i będą lepsze.

Druga porada, jaką mam, to: przyjąć zmianę. Szczera prawda jest taka, że ​​zmiana nastąpi, czy tego chcesz, czy nie. Moja ostatnia rada to: zawsze mieć plany tworzenia kopii zapasowych. Mam na myśli nie tylko plan B – mówię o planach C-Z. Ponieważ jakakolwiek ścieżka myśleć jesteście na miejscu, musicie mieć objazdy, widelce na drodze, wy nazywacie to.

Robert: Chociaż pracowałeś w branży finansowej, czy kiedykolwiek planowałeś wejść do przestrzeni VC?

Wynn: Nigdy! Kiedy dorastałem, prawie nie wiedziałem, czym jest kapitał wysokiego ryzyka. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że może to być opcja dla mnie, ponieważ nie widziałem nikogo, kto wyglądałby jak ja w tej branży. Gdybym mógł cokolwiek podkreślić, byłby to reprezentacja ma znaczenie!

Robert: Jak przeszedłeś od pracy po stronie operacyjnej firmy, aby stać się faktycznym inwestorem? Jaką radę masz dla kobiet, gdy pytają o to, na co zasłużyły i czego chcą w ich karierze?

Wynn: Kiedy zaczynałem w Trimantium, miałem na sobie wiele czapek. Spotkałem się z założycielami, analizowałem firmy, pozyskiwałem oferty … zasadniczo robiłem wszystko, co zrobiłby inwestor. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że mogę mieć największy wpływ jako inwestor, więc postanowiłem porozmawiać z moim dyrektorem zarządzającym.

Myślę, że wiele kobiet boi się zażądać swojej wartości i prosi o to, czego chcą – o podwyżkę, awans, więcej wolnego, ale jest to pułapka 22, ponieważ nigdy nie dostaniesz tego, czego chcesz, jeśli nie poprosisz o to.

Robert: W branży zdominowanej przez mężczyzn, w jaki sposób upewniasz się, że jesteś słyszany jako kobieta VC?

Wynn: Problem polega na tym, że nawet zadajemy to pytanie. Kiedy spotykam założycieli lub organizuję imprezy, nie myślę o swojej płci, myślę o moich celach.

Robert: Jaki jest największy problem z luką inwestycyjną dla kobiet i mniejszości? W jaki sposób rozwiązujesz ten problem, aby wpłynąć na zmianę?

Wynn: Dla mnie największym problemem jest występowanie nieświadomego uprzedzenia. Wielu inwestorów odniosło wielki sukces, robiąc rzeczy w określony sposób, a oni nie są tak zainteresowani próbowaniem czegoś nowego. To był główny powód, dla którego założyłem Fundusz Twenty65. Wprowadzamy zmiany, przejmując kontrolę i przekazując pieniądze bezpośrednio w ręce założycieli kobiet i mniejszości. Pracuję również w branży kapitału podwyższonego ryzyka, aby zmienić postrzeganie "typowego założyciela". Częściej niż nie, gdy ludzie myślą "założyciel", myślą o Marku Zuckerbergu lub Elonie Musku. Ale co z Whitney Wolfe z Bumble lub Caryn Seidman-Becker z Clear?

Zmiana tego nieświadomego uprzedzenia jest moim głównym priorytetem, a wyniki są do tej pory zachęcające. Każdego miesiąca spotykam się z grupą kobiet-inwestorów, aby porozmawiać o tym, jak możemy zmienić narrację. Niezależnie od tego, czy korzystam z mojej platformy społecznościowej, przemawiam na konferencjach, czy po prostu rozmawiam z rówieśnikami, zawsze staram się znaleźć nowe sposoby, aby pomóc ludziom otworzyć się przed nimi.

Robert: Czego szukasz jako inwestora przy finansowaniu startupów? W jaki sposób firmy prowadzące kobiety i mniejszości mogą się wyróżnić, gdy inwestują w inwestorów?

Wynn: Myślę, że każdy inwestor powie ci, że założyciel jest najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy ocenie startupu, szczególnie firmy na wczesnym etapie. Model przychodów jest ważny, podobnie jak możliwość skalowania. Zawsze mówię, że inwestycja jest jak małżeństwo: trwa przez lata i jest prawnie wiążąca. Nie chcę inwestować w nikogo i mówię założycielom, że nie powinni brać kapitału od nikogo.

Pod względem "w jaki sposób startupy kobiet i mniejszości mogą się wyróżnić", myślę, że zapytałbym: dlaczego mieliby to robić? Gdyby przyciągnęli inwestorów, którzy wyglądaliby jak oni, nie byłoby to konieczne. Nie sądzę, by było sprawiedliwe, aby poprosić kobiety i osoby kolorowe, aby wzięły na siebie ten ciężar.

Robert: Ostatnio rozmawiałeś na Kongresowym Black Caucus o inwestowaniu w mniejszości. Jakie masz rady na temat otwarcia dostępu do kapitału dla grup mniejszościowych? Co muszą zrobić główne fundusze, aby zapewnić, że te grupy nie zostaną przeoczone?

Wynn: Przede wszystkim potrzebujemy więcej inwestorów, którzy są ludźmi koloru. Co ważniejsze, musimy upewnić się, że istnieją narzędzia –dostępny narzędzia – które założyciele mogą wykorzystać, aby zdobyć wiedzę na temat finansowania swoich startupów. Wszyscy wiedzą o Kickstarterze i Crowdfunder, ale jest kilka programów wspieranych przez rząd, stworzonych specjalnie po to, aby pomóc założycielom mniejszości. Musimy również upewnić się, że kredyty dla przedsiębiorstw i linie kredytowe są jednakowo dostępne dla wszystkich.

Tak jak powiedziałeś, duże fundusze mają do odegrania ważną rolę. Muszą być świadomi inwestowania w różne firmy. Osobiście uważam, że każdy większy fundusz powinien dysponować kwotą. Nie oznacza to, że powinni inwestować w firmy, w które nie wierzą, ale to oznacza, że ​​powinni oni wyglądać trudniej, aby znaleźć wspaniałe firmy z różnymi fundatorami.

Robert: Co dalej z funduszem Twenty65?

Wynn: W 2019 roku jednym z moich głównych celów będzie budowanie naszego zespołu. Zawsze oczywiście szukamy nowych inwestycji. Moim celem jest znalezienie wspaniałych kobiet i mniejszości założycieli pracujących w fin-tech. Chciałbym zobaczyć więcej różnorodności w tym sektorze. Pod koniec roku zaczniemy zbierać fundusze na nasz drugi fundusz. Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy ulepszyć pracę, którą wykonaliśmy z Twenty 65, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Robert: Teraz wiedząc wszystko, co wiesz, jaką radę dałbyś swojemu 21-letniemu?

Wynn: Kochaj siebie bezwarunkowo i poznaj swoją wartość.

Robert: Jaka jest jedna porażka, którą udało ci się przekształcić w sukces?

Wynn: Nie zdałem egzaminu na kierowcę po raz pierwszy. To było najdrobniejsze z marginesów – myślę, że facet miał właśnie zły dzień. (Później dowiedziałem się, że to miejsce słynie z najtwardszych ewaluatorów w państwie). W każdym razie, zamiast o sobie zadbać, postanowiłem znaleźć inne miejsce, aby wziąć udział w teście. Poszedłem tam, przeszedłem test i przeszedłem z latającymi kolorami.

To doświadczenie nauczyło mnie dwóch cennych lekcji: czas jest wszystkim, podobnie jak ludzie. Boisko, które bombarduje w poniedziałek inwestorem X, może być hitem w piątek z Inwestorem Y. Niektóre okoliczności są poza twoją kontrolą. Musisz ufać sobie i swoim umiejętnościom. Wcześniej czy później to zrobisz.