VSCO przejmuje uruchomienie edycji wideo Rylo – TechCrunch


Aplikacja do udostępniania zdjęć stojąca za szaleństwem memów w 2019 roku „VSCO girls” nabyła Rylo, startup do edycji wideo założony przez oryginalnego twórcę Hyperlapse na Instagramie.

Rzecznik VSCO, 8-letniej firmy opartej na subskrypcjach, która ma przekroczyć 4 miliony płacących użytkowników, odmówił ujawnienia warunków umowy. Według danych zebranych przez PitchBook Rylo zebrał około 38 milionów dolarów na finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka, osiągając wycenę na poziomie 120,25 miliona dolarów z 20 milionami dolarów serii B ogłoszonymi w październiku 2018 roku.

Rylo z siedzibą w San Francisco był wspierany przez wielu inwestorów instytucjonalnych, w tym Sequoia Capital, Alumni Ventures Group, Icon Ventures oraz Accel – fundusz venture capital w Dolinie Krzemowej i kluczowy interesariusz VSCO z Oakland.

Założony w 2015 roku Rylo jest najbardziej znany z kamery 360 ° zdolnej do tworzenia filmowych filmów w rozdzielczości 5,8k. Urządzenie wcześniej sprzedawane w sprzedaży za prawie 500 USD, ale teraz sprzedaje się już za 250 USD w BestBuy.com. Pod VSCO własność, Rylo skoncentruje się wyłącznie na tworzeniu mobilnych narzędzi do edycji wideo na urządzenia mobilne. Firma informuje nas, że nie będzie nadal produkować i sprzedawać swojego podpisu, ale będzie nadal honorować gwarancję na wcześniej sprzedawane aparaty.

Rylo został wydany przez Alexa Karpenko i Chrisa Cunninghama. Karpenko, dyrektor naczelny Rylo, wcześniej założył Luma Camera w 2011 r., Aplikację do przechwytywania, stabilizacji i udostępniania wideo nabytą przez Instagram w 2013 r. Umowa oznaczała pierwsze w historii przejęcie; aplikacja została następnie zamknięta, a Karpenko dołączył do zespołu Instagrama jako inżynier oprogramowania. Karpenko został kluczowym twórcą Hyperlapse, aplikacji wideo poklatkowej na Instagramie.

Cunningham ze swojej strony skupił się na iLife, Aperture i iPhoto na iOS jako inżynier w Apple od 2008 do 2013. Cunningham ostatecznie opuścił Apple na Instagramie należącym do Facebooka, gdzie pracował jako inżynier iOS skupiając się na Instagram Direct.

VSCO, kierowany przez współzałożyciela i dyrektora generalnego Joela Flory, pobiera od użytkowników 19,99 USD rocznie za dostęp do pełnego zestawu mobilnych narzędzi do edycji zdjęć, ekskluzywnych filtrów zdjęć, samouczków i innych. W ostatnim wywiadzie dla TechCrunch Flory nakreślił ambicje, by wyjść poza udostępnianie i edycję zdjęć na wideo i ilustracje. Najnowsza umowa firmy, pierwsza od czasu przejęcia w 2015 r. Ruchomych nauk i powstania artefaktów, potwierdza jej zamiar rozwijania działalności i pozyskiwania nowych źródeł przychodów.

„Widzieliśmy podwójną edycję wideo w VSCO i DSCO, nasze narzędzie do tworzenia GIF-ów pozostaje jedną z naszych najpopularniejszych funkcji”, pisze Flory w blogu firmowym. „Oczywiste jest, że nasi użytkownicy chcą więcej narzędzi wideo i nowych sposobów opowiadania swoich historii poprzez twórcze wyrażanie siebie”.