VC z USA przyglądają się europejskim startupom – TechCrunch

[ad_1]

Witajcie z powrotem w Startups Weekly, weekendowym biuletynie, który omawia najważniejsze nowości z tego tygodnia i wiadomości o kapitale wysokiego ryzyka. Zanim przejdę do dzisiejszego tematu, nadrobimy zaległości. W zeszłym tygodniu pisałem o działalności chińskich inwestorów w Afryce. Wcześniej zwracałem uwagę na problemy Airbnb.

Pamiętaj, że możesz przesłać mi wskazówki, sugestie i opinie na adres kate.clark@techcrunch.com lub na Twitterze @KateClarkTweets. Jeśli jesteś nowy, możesz zapisać się do Startups Weekly tutaj.


Apel Europy

W tym tygodniu chcę porozmawiać o Europie, nie tylko dlatego, że jestem w Europie przygotowując się do corocznej konferencji TechCrunch, TechCrunch Disrupt Berlin. Ale z powodu nowego trendu, w którym amerykańskie fundusze venture capital zawierają umowy zagranicznewięcej niż kiedykolwiek.

Forbes napisał w tym tygodniu artykuł na temat tego trendu wraz z wydaniem ich corocznej Europejskiej Listy Midas, która plasuje się w czołówce najlepszych VC na kontynencie. Coraz więcej najlepszych funduszy, w tym Sequoia i Benchmark, wypisuje czeki do firm w Londynie, Dublinie, Amsterdamie, Sztokholmie i innych.

Na przykład Sequoia ufundowała w tym roku nastolatka w Dublinie w Irlandii. Evervault buduje rozwiązanie do ochrony danych skierowane do programistów, za pomocą interfejsu API, który od samego początku ma na celu ochronę danych w aplikacji. Słyszymy, że wiele innych wiodących firm również wysyła partnerów przez morze lub rozważa podjęcie takich działań. Czemu? Aby wyszukać firmy, które dodadzą do swoich globalnych portfeli (w regionie, w którym mogą również uzyskać niezłą zniżkę). Przygotowując się do nowego roku, będę to jeden z kilku trendów w VC.


Toksyczność w miejscu pracy

Jeśli nie zalogowałeś się w tym tygodniu na Twitterze, być może przegapiłeś dochodzenie The Verge w sprawie toksyczności w miejscu pracy na Away, firmie turystycznej „jednorożca” znanej z lekkich, kompaktowych walizek (pełne ujawnienie: Mam torbę wyjazdową). Najpierw przeczytaj tę historię, a następnie sprawdź współzałożycielkę i dyrektor naczelną Winnie Sary Mauskopf z tego tygodnia, „Nieuniknione usunięcie kobiety-dyrektora generalnego”, w której pyta, dlaczego świętujemy firmy założone przez kobiety, dopóki nie wzrosną zbyt daleko . Oto fragment:

Agresywny. Tępy. Wściekły. Są to słowa, które zostały użyte do skrytykowania zachowań kobiet prezesów znanych firm, takich jak Thinx, Cleo, Rent the Runway i ThirdLove, by wymienić tylko kilka. Away to najnowsza firma prowadzona przez kobiety, która znalazła się pod ostrzałem w artykule w The Verge w czwartek.

Po pierwsze, wyjaśnię: Toksyczna kultura pracy jest nigdy nie do przyjęcia. Bez względu na to, kto założył firmę i jaki stres odczuwa firma, nigdy nie jest dobrze źle traktować pracowników. Niektóre rzeczy, które wyszły na jaw w tych utworach, są szczególnie odrażające: molestowanie seksualne, kłamanie w sprawie swoich poświadczeń, tworzenie niebezpiecznej przestrzeni dla niedostatecznie reprezentowanych grup, przepracowanie pracowników. Są to dynamiki, które należy wywołać i wyeliminować we wszystkich firmach, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przykład Away nie jest wyjątkiem.


Najlepsze oferty VC tygodnia:

Ponadto przeczytaj mój profil VSCO, aplikacji do udostępniania i edycji zdjęć, o której być może nigdy nie słyszałeś. To znaczy, dopóki szaleństwo memów „VSCO girl” w 2019 roku.


Zakłóć Berlin

Trudno uwierzyć, że to już pora roku, ale Disrupt Berlin jest w tym tygodniu! W tym tygodniu jestem w Berlinie, aby spotkać się z najlepszymi VC w Europie i jednymi z najbardziej obiecujących założycieli w regionie. Jeśli ty też tu jesteś, koniecznie się przywitaj. Oto kilka rzeczy, o których możesz się spodziewać na tym wydarzeniu:


#Sprawiedliwość

Jeśli podoba ci się ten biuletyn, na pewno spodoba ci się Equity, który ożywia treść tego biuletynu – w formie podcastu! Dołącz do mnie i współwłaściciela Equity, Alexa Wilhelma, w każdy piątek, aby szybko zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami tygodnia dotyczącymi kapitału podwyższonego ryzyka i startupów.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o debiutanckim funduszu Harlem Capital, 40 milionach dolarów wysiłku, który wesprze mniejszościowych przedsiębiorców. Ponadto podzieliliśmy się przemyśleniami na temat najnowszych funduszy Figure, działalności europejskiego kapitału podwyższonego ryzyka i nie tylko.

Kapitał spada w każdy piątek o 6:00 PT, więc subskrybuj nas na Apple Podcasts, Overcast, Spotify i wszystkich obsadach.[ad_2]