University of Phoenix zapłaci rekordową cenę za zwodniczą reklamę

[ad_1]

University of Phoenix (UOP) i jego spółka macierzysta, Apollo Education Group, zgodzą się na rekordową kwotę 191 milionów dolarów, aby rozwiązać zarzuty Federalnej Komisji Handlu, że zastosowały oszukańcze reklamy, które fałszywie reklamowały ich relacje i możliwości pracy z takimi firmami jak AT&T, Yahoo! , Microsoft, Twitter i Amerykański Czerwony Krzyż.

W ramach ugody jednogłośnie zatwierdzonej przez Komisję, UOP zapłaci 50 milionów dolarów w gotówce, a także umorzy 141 milionów dolarów długów wobec szkoły przez uczniów, którzy zostali poszkodowani przez oszukańcze reklamy.

„To największe porozumienie, jakie Komisja uzyskała w sprawie przeciwko szkole nastawionej na zysk” – powiedział Andrew Smith, dyrektor Biura Ochrony Konsumentów FTC. „Uczniowie podejmujący ważne decyzje dotyczące edukacji potrzebują faktów, a nie fantastycznych możliwości pracy, które nie istnieją”.

Co FTC zarzuciło w skardze

FTC twierdziło, że UOP i Apollo polegał w dużej mierze na reklamach przyciągających studentów, w tym na konkretnych reklamach skierowanych do klientów wojskowych i latynoskich. Reklamy firm zawierały pracodawców, takich jak Microsoft, Twitter, Adobe i Yahoo !, dając fałszywe wrażenie, że UOP współpracowała z tymi firmami, aby stworzyć możliwości zatrudnienia dla swoich studentów i dostosować ich program nauczania do takich miejsc pracy.

Przykład reklamy parkingu

W rzeczywistości firmy te nie współpracowały z UOP, aby zapewnić specjalne możliwości pracy dla studentów UOP lub opracować program nauczania. FOP twierdzi, że zamiast tego UOP i Apollo wybrały te firmy na reklamy w ramach strategii marketingowej mającej na celu wzbudzenie zainteresowania potencjalnych studentów.

Oprócz fałszywego reklamowania relacji z firmami, oskarżeni również wprowadzali w błąd, że firmy takie jak Adobe, American Red Cross, Avis, AT&T, MGM, Microsoft, Newell Rubbermaid, Sodexo i Twitter, współpracowały z UOP w celu opracowania swoich kursów, zgodnie z skarga FTC.

Skarga dalej twierdzi, że zwodnicze materiały reklamowe i marketingowe UOP były skierowane do czynnych żołnierzy, weteranów i małżonków wojskowych oraz że firma była największym odbiorcą korzyści wynikających z rachunku GI po 9/11 od początku programu.

Co oznacza ugoda dla konsumentów

Ugoda wymaga od UOP zapłaty 50 milionów USD na rzecz Komisji, która zostanie wykorzystana na zadośćuczynienie dla konsumentów, oraz anulowania około 141 milionów USD długów wobec UOP byłych studentów, którzy po raz pierwszy zapisali się w okresie, w którym konsumenci byli prawdopodobnie narażeni na oszukańczą reklamę UOP.

Ugoda ta nie wpłynie na federalne lub prywatne zobowiązania pożyczkowe studentów-pożyczkobiorców. Pożyczkobiorcy, którzy chcą obniżyć swoje miesięczne płatności z pożyczek federalnych, mogą uzyskać bezpłatne informacje z Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych na temat planów spłat uzależnionych od dochodu, a ci, którzy uważają, że zostali oszukani lub oszukani, mogą ubiegać się o umorzenie pożyczki poprzez procedury Obrony pożyczkobiorcy przed spłatą . Złożenie wniosku o te programy nic nie kosztuje. Pożyczkobiorcy powinni unikać oszustw związanych z umarzaniem długów, które wymagają tysięcy dolarów za usługi dostępne za darmo.

Głosowanie Komisji upoważniające pracowników do złożenia skargi i ustalone ostateczne zamówienie to 4-0-1, z komisarz Christine S. Wilson wycofaną. Skarga i ostateczne postanowienie zostaną złożone w amerykańskim sądzie okręgowym dla dystryktu Arizony. Komisarze Rohit Chopra i Rebecca Kelly Slaughter wydali osobne oświadczenia.

[ad_2]