Uber ujawnia numery napaści seksualnej – TechCrunch

[ad_1]

Daily Crunch to przegląd naszych największych i najważniejszych historii TechCruncha. Jeśli chcesz, aby przesyłka była dostarczana codziennie do skrzynki odbiorczej około godziny 9 rano w Pacyfiku, możesz zapisać się tutaj.

1. Uber ujawnia tysiące raportów o napaściach seksualnych w zeszłym roku

Uber właśnie opublikował swój pierwszy raport bezpieczeństwa, stwierdzając, że otrzymał 2936 raportów dotyczących napaści seksualnej w 2017 r., która wzrosła do 3045 w 2018 r. (są to liczby właściwe dla USA). Jednocześnie Uber twierdzi, że średni wskaźnik incydentów spadł o 16%.

Podczas gdy tradycyjne taksówki również wiążą się z zagrożeniem dla bezpieczeństwa, liczby te są nadal dość niepokojące. Warto jednak zauważyć, że firma wdrożyła pewne środki bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie napaściom seksualnym.

2. Niantic współpracuje z Qualcomm nad okularami w rzeczywistości rozszerzonej

Żeby było jasne, nie zamierzasz uruchamiać Pokémon GO na okularach Qualcomm / Niantic AR w te Święta Bożego Narodzenia. Idąc dalej, Niantic będzie współpracować z Qualcommem w celu opracowania referencyjnego sprzętu dla okularów rzeczywistości rozszerzonej.

3. Netflix przeznacza 420 mln USD na walkę z Disneyem w Indiach

„W tym i przyszłym roku planujemy wydać około 3000 rdzeni Rs na rozwój i licencjonowanie treści, a na ekranach pojawi się wiele rzeczy” – powiedział dyrektor generalny Reed Hastings na konferencji w New Delhi.

4. Airbnb oficjalnie zakazuje wszelkich otwartych zaproszeń i wydarzeń

Nowe zasady mają na celu uniemożliwienie niektórym gościom organizowania wydarzeń niezatwierdzonych przez gospodarzy – takich jak niedawna impreza Halloween zorganizowana na wynajem California Airbnb, w której zginęło pięć osób.

5. Wewnątrz VSCO, zatwierdzonej przez Gen Z aplikacji do udostępniania zdjęć, z CEO Joel Flory

Znana wielu tylko dzięki tegorocznej eksplozji memów „VSCO girl”, firma od dawna nakłaniała twórczą społeczność do platformy freemium. Okazuje się, że jeśli potrafisz zapewnić rozczarowanym nastolatkom Gen Z wytchnienie od horrorów mediów społecznościowych – zapłacą za to pieniądze.

6. Ten Lego Cybertruck to taki, który nawet Elon może pokochać

Podczas gdy Lego wyglądało na projekt Tesli Cybertruck wydawał się być przeznaczony wyłącznie dla LOL, niezwykle oficjalne przedstawienie zostało przesłane na oficjalną stronę crowdsourcingową Lego Ideas.

7. Oszuści sprzedający islamofobiczną Clickbait to jak zwykle biznes na Facebooku

Sieć oszustów wykorzystała pierścień ustalonych prawicowych stron na Facebooku, aby podsycić islamofobię i szybko zarabiać na tym procesie, wynika z nowego raportu The Guardian. Ale Devin Coldewey twierdzi, że jest to mniejszy spisek na skalę międzynarodową i po prostu więcej dowodów na to, że Facebook nie jest w stanie kontrolować swojej platformy, aby zapobiec nawet najbardziej elementarnym oszustwom. (Wymagane jest dodatkowe członkostwo Crunch).

[ad_2]