Uber Pet pozwala owłosionym pasażerom jeździć z tobą za dodatkową opłatą


Niezależnie od tego, czy zabierasz czworonożnego przyjaciela do weterynarza, czy do parku dla psów, mogą teraz jeździć razem z tobą dzięki nowej opcji Uber Pet.

Wcześniej pasażerowie musieli wcześniej skontaktować się z kierowcą, aby poinformować go, czy zabrali ze sobą zwierzaka na przejażdżkę, co czasami powodowało, że kierowca odmawiał i całkowicie go anulował. Teraz jeźdźcy mogą wybrać opcję Uber Pet, prosząc o przejażdżkę w aplikacji, aby znaleźć przyjaznych zwierzętom kierowców, którzy chętnie przyjmują owłosionych przyjaciół.

Funkcja będzie dostępna od 16 października w wybranych miastach, w tym Austin, Denver, Nashville, Minneapolis-St. Paul, Filadelfia, Phoenix i Zatoka Tampa. Rzecznik Uber powiedział firmie Digital Trends, że kierowcy zostaną obciążeni dodatkową opłatą w wysokości od 3 do 5 USD za Uber Pet, w zależności od miasta, w którym się znajdują. Kierowcy mogą włączyć lub wyłączyć tę funkcję według własnego uznania.

Pies w samochodzie
Eamonn M. McCormack / Getty Images

Psy i koty nie są jedynymi zwierzętami, które są dozwolone w ramach Uber Pet – każde zwierzę domowe jest mile widziane, podała firma. Obejmuje to króliki, żółwie, chomiki, ryby, a nawet ptaki, chociaż ptaki muszą być trzymane w klatkach podczas jazdy samochodem. Zwierzęta usługowe są zwolnione z Uber Pet, ponieważ nie ma dodatkowych kosztów jazdy razem z certyfikowanym zwierzęciem służbowym.

Uber jest pierwszą firmą udostępniającą przejazdy, która wdrożyła oficjalną funkcję zwierząt domowych. Zasady dotyczące zwierząt domowych Lyft są podobne do poprzednich zasad Ubera, ponieważ zwierzęta są akceptowane według uznania każdego kierowcy.

Funkcja Uber Pet to jedna z wielu nowych funkcji, którą w tym roku zadebiutowała aplikacja do udostępniania przejażdżek. W maju, aby lepiej pomieścić pasażerów, Uber ogłosił tryb cichy dla kierowców Uber Black, którzy wolą spokojną jazdę bez krótkiej rozmowy.

Aplikacja Ubera pozwala teraz kierowcom Uber Black wybrać temperaturę pojazdu, dzięki czemu możesz czuć się dobrze, gdy się pojawi, a także możesz poinformować kierowcę, czy masz ze sobą jakieś torby, aby mogli wyskoczyć i pomóc .

Uber rozszerzył także program oszczędnościowy Ride Pass na początku tego roku. Usługa subskrypcji oferuje oszczędności do 15% na każdą podróż i eliminuje wzrost cen, co czyni kuszącą opcję dla zwykłych rowerzystów Uber.

Zalecenia redaktorów