Twitter zakazuje mowy nienawiści wobec grup religijnych


Twitter rozszerzy swoje zasady zakazujące nienawistnych zachowań wobec grup religijnych, ogłosiła wtorek sieć społecznościowa.

Nowe zasady ogłoszone przez Twitter Safety w a post na blogu, będzie wymagać od firmy usunięcia tweetów, które „dehumanizują całe grupy religijne”.

Twitter już usuwa tweety z zagrożeniami opartymi na rasie, pochodzeniu etnicznym, przynależności religijnej i wielu innych, ale wtorkowa aktualizacja określa bardziej precyzyjne standardy nienawistnych treści opartych na religii.

„Po miesiącach rozmów i informacji zwrotnych od opinii publicznej, zewnętrznych ekspertów i naszych własnych zespołów, rozszerzamy nasze zasady przeciwko nienawistnym zachowaniom, aby włączyć język, który dehumanizuje innych na podstawie religii” – czytamy w blogu.

twitter zakazuje mowy nienawiści przeciwko religijnym grupom dehumanizacjireligii
Kilka przykładów znienawidzonej wypowiedzi zakazanej na nowych zasadach Twittera. Świergot

Użytkownicy Twittera od dawna narzekali na rasizm na platformie. Niektórzy zwolennicy twierdzili, że ruch nie poszedł wystarczająco daleko, aby ograniczyć mowę nienawiści.

„To dobrze, że Twitter szuka publicznego komentarza, ponieważ opracowuje swoje decyzje polityczne i poszukuje informacji od zewnętrznych ekspertów na temat nienawiści, ale nienawiść i nękanie na Twitterze to poważny, długotrwały problem”, napisała Liga Przeciwko Zniesławieniu w oświadczeniu. „Fakt, że język dehumanizujący innych na podstawie religii tylko teraz narusza zasady Twittera, pokazuje, jak daleko muszą iść, aby prawdziwie walczyć z nienawiścią. Nalegamy, aby byli transparentni w kwestii skuteczności tych zmian. ”

Color of Change, organizacja zajmująca się sprawiedliwością rasową, która wcześniej wypowiadała się na temat mowy nienawiści na Twitterze, oświadczyła w oświadczeniu, że choć nowa aktualizacja jest krokiem we właściwym kierunku, nadal może być narażona na nękanie przez Internet.

„Aktualizacja Twittera jest zbyt uproszczona dla skomplikowanego świata, w którym żyjemy, i nie uwzględnia niuansów skrzyżowań tożsamości użytkowników. W całym kraju i na całym świecie osoby, które logują się do Twittera w celu otrzymywania wiadomości, rozrywki i połączeń budowlanych, są niehumanizowane – nie tylko ze względu na ich tożsamość religijną, ale także kolor skóry, narodowość, płeć, orientację seksualną i w wielu przypadkach połączenie tych doświadczeń ”, powiedział w oświadczeniu Rashad Robinson, prezes Color of Change.

Istnieją inne problemy z nową polityką: niektórzy użytkownicy wykorzystują eufemizmy dla grup religijnych w swoich nienawistnych lub rasistowskich tweetach. Nie jest jasne, czy tweety, które nie nazywają konkretnej grupy, zostaną usunięte.

Twitter poprosił swoich użytkowników o opinie na temat polityki nienawistnego zachowania we wrześniu, a według wpisu na blogu firma otrzymała ponad 8000 odpowiedzi. Część opinii poprosiła o bardziej przejrzysty język na przykładach naruszeń, zawężając to, co uważa się za grupę nienawiści, i mając bardziej konsekwentne egzekwowanie za nienawistne wypowiedzi na końcu Twittera.

Sieć społeczna po raz pierwszy wprowadziła politykę mowy nienawiści w 2017 r., Która obejmowała zakaz i usuwanie kont powiązanych z organizacjami promującymi przemoc, a także usuwanie tweetów gloryfikujących przemoc i trwale zawieszających użytkowników, którzy nadal naruszają zasady.

Twitter powiedział, że najpierw skupia się na nienawistnych aktualizacjach dotyczących grup religijnych, ale będzie kontynuował dalsze aktualizacje.

„Gdy szukamy możliwości rozszerzenia zakresu tej zmiany, będziemy informować Cię o tym, czego się uczymy i jak rozwiązujemy ten problem w ramach naszych zasad. Będziemy również regularnie dostarczać regularne aktualizacje wszystkich innych prac, które robimy, aby Twitter stał się bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich ”, pisze post na blogu.