Trump's Border Wall Tops W tym tygodniu Internet News Roundup


Tylko w czasach podobnie jak te, Internet może oscylować między podekscytowaniem kobietą serwującą wodę na czerwonym dywanie w Złotych Globach a fascynacją życiem miłosnym Jeffa Bezosa w tym samym tygodniu. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy się uważa, że ​​po drodze byli muzycy przepraszać dla współpracujący z R. Kelly i ludźmi zastanawiającymi się, czy zamknięcie rządu USA kiedykolwiek się skończy. Mimo to, przynajmniej HBO próbowało przyciągnąć widzów myśląc o Rodzina Soprano jeszcze raz, więc nie była to całkowita strata. To, moi przyjaciele, jest to, co jeszcze ludzie mówili o Internecie przez ostatnie siedem dni.

Szalony jak piekło i już go nie ma

Co się stało: Jasne, prezydent ma prawo do adresu na dowolny temat, ale czy to oznacza, że ​​telewizja ma obowiązek pozwolić każdemu go wysłuchać? Teoretyczne pytanie stało się praktyczne na początku zeszłego tygodnia.

Co Naprawdę Stało się: Prezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczął trzeci tydzień rządowego zamknięcia od tego, co wielu uważało za majstersztyk public relations: jego decyzję o skierowaniu sprawy bezpośrednio do narodu amerykańskiego.

Ogłoszenie zwróciło uwagę mediów z oczywistych powodów, ale był jeden problem, który nie został rozwiązany przed ogłoszeniem przez prezydenta Trumpa: dyrektorzy telewizyjni nie wyrazili zgody na nadawanie jego adresu.

Kierownictwo sieci – i wszyscy inni na Twitterze – zmagali się z kwestią nadawania lub nie, niektórzy uznali tę decyzję za łatwą.

W rzeczywistości jednak wybór powietrza był komplikowany faktem, że pięć lat temu prezydentowi Obamie odmówiono czasu antenowego w sieci dla jego własnego adresu owalnego biura na temat imigracji, jak zauważyli inni.

W końcu fakt, że prezydent Trump wygłaszał publiczne przemówienie na temat centralnego problemu zamykania rządu – aka, coś, co prawdopodobnie wpłynie na dobre oceny– w dzień, a sieci potwierdziły, że niosą mowę. Ale to nie wszystko, co nadawali, jak się okazało.

Do końca dnia scena telewizyjna została ustawiona na cały dzień mówienia, tak jak zamierzali założyć założyciele, gdyby przewidziano telewizję i obecną sytuację polityczną, i nadal, w jakiś sposób, zdecydowali się podążać za całym shebangiem tak czy inaczej.

Jedzenie na wynos: Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad tym, jak rozwija się ta burzliwa relacja między prezydentem a mediami, Jim Acosta z CNN przedstawia wszystko z właściwej perspektywy.

Tak, o tym prezydenckim adresie …

Co się stało: Adres Biura Owalnego postępował zgodnie z planem, chociaż można by mu wybaczyć, że jest inaczej, niezależnie od tego, jaki miał wpływ na to, co dzieje się w Ameryce.

Co Naprawdę Stało się: Po całym tym nagromadzeniu – i opowieściach o jego przygotowaniach, niezwykle – Prezydent Trump wygłosił we wtorek wieczorem swój krótki adres z Owalnego Biura, a było to … raczej wilgotne szaleństwo.

Więc wiesz, wszystko poszło dobrze. Ludzie nie byli pod wrażeniem, ponieważ reakcja była bardzo wyraźna – jeden nagłówek nazwał to "mokrym pierdnięciem" – a opinia na Twitterze była równie nijaka.

Jeśli istniała przewaga prezydenta, to odpowiedź Demokratów została uznana za rozczarowującą, z główną reakcją na tworzenie memów.

Nawet tam jednak Trump nie mógł wygrać; podczas gdy jego pierwszy adres Owalnego biura wypadł dobrze pod względem ocen, odpowiedź z drugiej strony najwyraźniej miała więcej widzów. Czy prezydent mediów nie może wygrać wojny medialnej?

Jedzenie na wynos: Dlaczego nie zapytamy prawdziwej legendy o wiadomości, jak on się czuje, co się dzieje? Z pewnością będzie miał trzeźwy, zrównoważony odczyt, który raczej nikomu nie sprawi wrażenia, prawda?

PA pa pa

Co się stało: Donald Trump, autor Sztuka porozumienia, miał doskonałą okazję, aby zademonstrować swoje mistrzostwo w sztuce transakcji w zeszłym tygodniu, a przy okazji doprowadzić do zamknięcia rządu. Nie poszło dobrze.

Co Naprawdę Stało się: Post-owalny adres biura, rzeczy naprawdę nie poruszyły się w taki czy inny sposób po wyłączeniu, co pozostawiło ostatnią opcję: właściwie rozmawiać ze sobą. Następnego dnia prezydent Trump spotkał się z przywódcą mniejszości Senatu Chuckiem Schumerem i przewodniczącą Izby Nancy Pelosi. Jak poszło? Cóż, zaczęło się, a potem skończyło. Tak dużo wiemy.

Tak, spotkanie zakończyło się wybuchem prezydenta, gdy nie dostał tego, czego chciał. Aha, i na wypadek, gdybyście pomyśleli, że Trump był kawalerem na Twitterze, sugerując, że powiedział "pa-pa", zgadnij co?

Powiedzmy, że spotkanie brzmi, jak na prezydenta, szczególnie źle, sądząc po tych, którzy tam byli.

Cóż, według trochę z tych, którzy tam byli. Ci w partii prezydenta mieli inną wersję wydarzeń, przynajmniej publicznie.

Chodzi mi o to, że jest to jeden ze sposobów na przekręcanie rzeczy przeciwko ludziom, którzy nie wyszli ze spotkania po napadzie złości. Ale czy jest jakiś sposób, aby wszyscy zaangażowani mogli uzyskać trochę petty?

Więc gdzie to wszystko opuściło wszystkich? Nigdzie nie było dobrze, wydawało się, że jest to odpowiedź. Kiedy zamknięcie zamieniło się w 20 dzień, a prezydent udał się do Teksasu na zdjęcie, aby spróbować jeszcze raz przekonać Amerykę, że ma rację, nie było najmniejszej możliwości, by obie strony były gotowe do zawarcia porozumienia.

Jedzenie na wynos: Jeśli nic więcej, wszyscy muszą zgodzić się, że reputacja Donalda Trumpa jako niezrównanego dealera pozostała całkowicie nienaruszona w tej szczególnej epoce amerykańskiej polityki. Zaczekaj, co znowu znaczy "nienaruszony"?

Podnoszenie czeku

Co się stało: Niektórzy z was mogą pamiętać obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych na ścieżce kampanii wyborczej, obiecując, że Meksyk zapłaci za mur przy południowej granicy Ameryki. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych raczej by tego nie pamiętał.

Co Naprawdę Stało się: W czwartek, gdy prezydent był w drodze do granicy z Meksykiem na wizytę fotograficzną, wygłosił oświadczenie o swojej proponowanej ścianie granicznej, która była, cóż, bardziej niż zaskakująca dla wielu, którzy śledzili to cała sprawa od lat.

Założę się, że ludzie zauważyli ten fascynujący nowy kierunek od przywódcy Stanów Zjednoczonych, głównie dlatego, że było to tak oczywiste nieprawdziwe. Oto oczywiście: to jest Internet. Internet pamięta rzeczy. Zabierz to, Twitter.

Cóż, to jest po prostu kłopotliwe. Ale weźmy to jako przeczytane, a zamiast tego zadajmy to pytanie: jeśli to nie przez sprawdzenie, jak jest Meksyk powinien płacić za mur? Prezydent rozmawiał o możliwości wymiany NAFTA, USMCA, ale … Cóż, jest z tym problem.

Mimo to, przynajmniej ściana – ktokolwiek za nią zapłaci – będzie warta pieniędzy i wysiłku, prawda?

Jedną z alternatyw, często podnoszonych, by zakończyć zamknięcie i zapłacić za budowę muru, jest Trump, wzywając do nagłej sytuacji w kraju i wykorzystując władzę prezydencką, aby to umożliwić. Ale gdzie by to było że pieniądze pochodzą?

Jedzenie na wynos: Wiesz, to wszystko wydaje się dość kłopotliwe dla prezydenta. Rzućmy okiem na to, jak poradził sobie z opadem dzień później na Twitterze. Może byłby przepraszający i skłonny wyjaśnić niuanse?

A może nie.

Nie trzeba było patrzeć

Co się stało: Adwokaci Paula Manaforta nie mają bardzo silnej gry redakcyjnej i to pokazuje.

Co Naprawdę Stało się: Były, być może, zaskakujące, że w tym tygodniu dzieje się poza zamknięciem i impas imigracyjny, ale inne rzeczy nie były dobrą wiadomością dla prezydenta Trumpa. Na początku tygodnia adwokaci Paul Manafort mieli odpowiedzieć na zgłoszenie specjalnego radcy Roberta Muellera z własnymi zgłoszeniami, starając się przedstawić wersję wydarzeń, która sprzyjała ich klientowi. Nie poszło tak, jak planowano, co mogło być jasne stosunkowo wcześnie dzięki nieodebranym terminom.

Więc co było w zgłoszeniu i dlaczego zostało opóźnione i zapieczętowane? Przyjdź we wtorek, ludzie mają więcej odpowiedzi, niż mogliby się spodziewać.

Wystąpił jednak duży problem z ich zgłoszeniem.

Brzmi to jak żart, ale tak naprawdę nie było – a informacja ujawniona jako wynik była, cóż, bardzo odkrywcza, co najmniej.

Sprawy stały się tak surrealistyczne, że rzecznik prasowy Manaforta rzeczywiście próbował wyjaśnić informacje, o których nikt przed sądem nie powinien wiedzieć.

Witamy w realiach politycznych i prawnych 2019, wszyscy.

Jedzenie na wynos: Rezultatem tego jest to, że Robert Mueller jest tak daleko przed wszystkimi innymi, że wszyscy zbieramy okruchy i zastanawiamy się, co to właściwie jest piekło. OK, nie wielka metafora, ale łapiesz nasz dryf.


Więcej wspaniałych opowiadań WIRED