To Coders kontra ludzcy piloci w tym wyścigu dronów

[ad_1]

W piątek wieczorem w starej drukarni gazet w Austin przyszłość automatyzacji dronów podniosła się, przyspieszyła i poleciała, prawie na tyle szybko, aby pokonać jednego z najlepszych pilotów dronów na świecie.

Gabriel Kocher, znany w profesjonalnej Drone Racing League jako Gab707, siedział za siatką, w okularach wideo i sterował dronem przez pięć kwadratowych bram na krótkim, krętym polu. Obok niego było czterech członków zespołu z MavLAB z Delft University of Technology w Holandii. Zaprogramowali już swojego automatycznego drona, który przypominał mini bombowiec Stealth. Teraz obserwowali, czy ich kod sprawił, że dron był wystarczająco szybki i dokładny, by pokonać Kochera.

Dzięki uprzejmości DRL

To był człowiek kontra maszyna i przynajmniej na razie człowiek zatryumfował. Kocher poprowadził swojego drona przez kurs w sześć sekund. Zajęło to MavLAB 11 sekund. Pomimo przegranej z Kocherem, czterech członków MAVLab – Federico Paredes Vallés, Guido de Croon, Christophe De Wagter i Nilay Sheth – wyprzedzili pięć innych zespołów, które zakwalifikowały się do Mistrzostw AIRR (Artificial Intelligence Robotic Racing) i zgarnęło 1 milion dolarów nagrody od sponsora Lockheeda Martina.

Później Kocher poczuł ulgę, że wygrał, ale przyznał, że przewaga człowieka nad maszyną nie będzie trwała wiecznie. Eksperci twierdzą, że to kwestia czasu, zanim zautomatyzowane drony będą szaleć obok ludzi w coraz bardziej popularnych zawodach organizowanych przez Drone Racing League – i zanim będą mogli użyć podobnej technologii do obsługi skomplikowanych zadań w prawdziwym życiu.

Ta ostatnia możliwość skłoniła Lockheeda Martina do sponsorowania obwodu AIRR dla programistów, profesorów, studentów, fizyków i pilotów zasilających zautomatyzowane drony. Zdalnie pilotowane drony Lockheed Martin zrzucają pociski, pomagają policji i strażakom oraz pomagają w misjach ratunkowych dla osób zaginionych. Lockheed Martin Keith Lynn, kierownik automatycznego wyzwania dronów, mówi, że zautomatyzowane drony będą lepiej przygotowane do obsługi skomplikowanych misji ratowniczych w obszarach, w których zepsuły się trasy transportu i linie komunikacyjne.

Zautomatyzowana technologia dronów uległa znacznej poprawie w ostatnich latach dzięki lepszym procesorom graficznym i kulturze wspólnego udostępniania kodu. Jednak największe osiągnięcia w dziedzinie automatyzacji dronów zostały ograniczone do laboratorium. Zautomatyzowane drony zaprogramowane dla serii wyścigowej, lecące z prędkościami zbliżającymi się do 70 km / h, nie przypominają niczego, co widziała opinia publiczna.

UCZ SIĘ WIĘCEJ

„Rzeczy, które były tak szybkie w laboratorium, nie idą tak szybko w prawdziwym świecie”, mówi Chelsea Sabo, lider technologiczny konkursu i inżynier oprogramowania w Lockheed Martin. „Po raz pierwszy tak naprawdę zabraliśmy to z laboratorium, umieściliśmy w realistycznym środowisku i przekonaliśmy się, co może zrobić”.

[ad_2]