Tim Cook, Satya Nadella, Elon Musk, Sundar Pichai i inni podpisują umowę o umowie paryskiej – TechCrunch


Rząd USA może formalnie wycofać się z okresu obowiązywania Porozumienia paryskiego, międzynarodowego porozumienia w sprawie celów w zakresie walki ze zmianami klimatu, ale główni pracodawcy w USA twierdzą, że pozostaną w nowym oświadczeniu podpisanym wspólnie przez grupę około 80 dyrektorów generalnych i liderów amerykańskiej organizacji pracy. Oświadczenie, opublikowane na UnitedForTheParisAgreement.com, reprezentuje grupę, która albo bezpośrednio zatrudnia ponad 2 miliony osób w USA, albo reprezentuje większą grupę 12,5 miliona za pośrednictwem organizacji pracy.

Grupa zbiorowo twierdzi, że „nadal” jest związana umową, którą wielu niżej podpisanych poparło także głosowo w 2017 r., Kiedy administracja Trumpa ogłosiła zamiar formalnego wycofania się. „Nalegają również na Stany Zjednoczone”, aby ponownie rozważyły ​​swój obecny kurs, a także zgadzają się pozostać zaangażowanymi w porozumienie. Grupa nie tylko pomoże potencjalnie przeciwdziałać bieżącym skutkom globalnych zmian klimatu, jak pisze grupa w liście, ale także przygotuje drogę do „sprawiedliwego przejścia” amerykańskiej siły roboczej na „nowe przyzwoite, wspierające rodzinę miejsca pracy i możliwości gospodarcze ”, Co oznacza, że ​​odstąpienie od umowy faktycznie utrudni zdolność siły roboczej w USA do konkurowania w skali globalnej.

jabłko Tim Cook podzielił się odnowionym zobowiązaniem na Twitterze, zauważając po części, że „ludzkość nigdy nie spotkała się z większym lub bardziej pilnym zagrożeniem niż zmiana klimatu”, a także inni prominentni kadra kierownicza ds. Technologii, w tym Satya Nadella z Microsoftu, Tesli Elon Musk, Sundar Pichai i Google Shantanu Narayen firmy Google. Przedstawiciele kierownictwa innych potężnych amerykańskich firm z różnych branż, w tym James Quincey z Coca-Coli, Patagonia Rose Marcario, Alil Jope z Unilever i Robert Iger z Walta Disneya.