Ten naukowiec-robot przeprowadził w ciągu roku 100 000 eksperymentów – TechCrunch

[ad_1]

Nauka jest ekscytująca w teorii, ale może być również strasznie nudna. Niektóre eksperymenty wymagają setek lub tysięcy powtórzeń lub prób – doskonała okazja do automatyzacji. Tak właśnie zrobili naukowcy z MIT, tworząc robota, który wykonuje pewien eksperyment, obserwuje wyniki i planuje działania następcze… i zrobił to 100 000 razy w roku, w którym działał.

Pole dynamiki płynów obejmuje wiele złożonych i nieprzewidywalnych sił, a czasem najlepszym sposobem ich zrozumienia jest powtarzanie rzeczy w kółko, aż pojawią się wzorce. (Cóż, jest to trochę bardziej skomplikowane, ale nie jest to ani czas, ani miejsce, aby zagłębić się w ogólne tajemnice dynamiki płynów).

Jedną z obserwacji, które należy wykonać, jest „wibracja wywołana wirami”, rodzaj zakłóceń, które mają duże znaczenie przy projektowaniu statków, które skutecznie poruszają się po wodzie. Polega na dokładnej obserwacji obiektu poruszającego się w wodzie… w kółko i w kółko.

Okazuje się, że jest to również idealny obowiązek dla robota do przejęcia. Ale Intelligent Tow Tank, jak nazywają tę robotyczną platformę eksperymentalną, jest przeznaczony nie tylko do wykonywania mechanicznej pracy przeciągania czegoś przez wodę, ale także do inteligentnego obserwowania wyników, zmiany konfiguracji odpowiednio w celu uzyskania dalszych informacji i kontynuowania tego dopóki nie będzie czegoś wartego zgłoszenia.

„ITT przeprowadził już około 100 000 eksperymentów, zasadniczo uzupełniając równowartość wszystkich doktoratów. eksperymenty studenckie co 2 tygodnie ”- mówią naukowcy w swoim artykule opublikowanym dzisiaj w Science Robotics.

Najtrudniejszą częścią nie było oczywiście zaprojektowanie robota (choć było to niewątpliwie trudne), ale logika, która pozwala mu zrozumieć, na poziomie powierzchni, że tak powiem, prądy i przepływy układu płynów oraz prowadzić dalsze działania eksperymenty, które dają użyteczne wyniki.

Zwykle człowiek (prawdopodobnie absolwent) musiałby obserwować każdą próbę – której parametry mogą być zasadniczo losowe – i decydować, jak iść naprzód. Ale to rutynowa praca – nie jest to coś, co ambitny badacz chciałby spędzić czas.

Jest więc błogosławieństwem, że ten robot, podobnie jak inni, może wkrótce przejąć pracę, podczas gdy ludzie skupiają się na koncepcjach i pomysłach na wysokim poziomie. W dokumencie odnotowano inne roboty z CMU i innych, które zademonstrowały, jak może przebiegać automatyzacja takich prac.

„Stanowi to potencjalną zmianę paradygmatu w prowadzeniu badań eksperymentalnych, w których roboty, komputery i ludzie współpracują w celu przyspieszenia odkrywania oraz szybkiego i skutecznego wyszukiwania dużych przestrzeni parametrycznych, które są niepraktyczne przy tradycyjnym podejściu” – pisze zespół.

Możesz przeczytać artykuł opisujący inteligentny czołg holowniczy tutaj.

[ad_2]