Ten aerozol roju z dronami pomalował malowidło graffiti wielkości jumbo – TechCrunch


Jest piątek, więc dlaczego nie obejrzeć dobrych, staromodnych graffiti napędzanych dronami? Firma projektowa z Włoch stworzyła piękny mały program, który zebrał szkice ze społeczności artystycznej i połączył je w gigantyczny mural, malowany przez 12 godzin przez zespół dronów.

Oczywiście widzieliśmy już drony malowania natryskowego, ale jest to znacznie lepsze niż prymitywny wandalizm modnego billboardu, a nawet bardziej uporządkowanych rysunków ściennych Disneya. Te drony rzeczywiście zestawiły coś, na co warto spojrzeć!

Każdy dron, dostarczany przez Tsuru Robotics (częściowo jest to promocja dla firmy) działał jako część całości, z wieloma systemami monitorowania pozycji, upewniając się, że przypadkowo nie wpadły na siebie. Nie ma drugiej szansy, kiedy malujesz sprayem białą ścianę.

Mural ma 46 stóp szerokości i 39 stóp wysokości, a każda warstwa koloru, ułożona oddzielnie, reprezentuje inny aspekt społeczności, którą projekt stara się podkreślić.

„Miasto to otwarte płótno, na którym ludzie mogą wpisywać swoje historie na wiele sposobów. Takie procesy zawsze się zdarzały; jednak z UFO staraliśmy się je przyspieszyć, wykorzystując technologię dronów, aby umożliwić nowe użycie malarstwa jako środka wyrazu ”, powiedział Carla Ratti, założyciel CRA, w Nowym Atlasie.

Nadal nigdzie nie ma takiego poziomu wierności, jaki widzisz w poważnym graffiti i sztuce ulicznej, ale jasne jest, że malowanie natryskowe na bazie dronu staje się bardziej opłacalną metodą niż skowronkiem. Być może nawet przyszły wandalizm oparty na dronach będzie wyższej jakości!