Tańsze Lidar, umowa na prowadzenie pojazdu i inne wiadomości z tego samochodu w tym tygodniu


Do teraz, każdy obserwując, jak samobieżna przestrzeń samochodowa zna „dolinę rozczarowania”, etap cyklu szumu Gartnera, który podąża za „szczytem zawyżonych oczekiwań” i – dla szczęśliwych – poprzedza „nachylenie oświecenia”. to część, w której zamiast wypychać piersi, technolodzy pochylają głowę, aby pracować nad tym, co obiecali. To także tam, gdzie od kilku lat trwa samodzielna jazda, ale pojawiły się zachęcające sygnały, że samochody robo rozpoczęły wspinaczkę.

Podobnie jak na przykład zapowiedź Luminar w tym tygodniu, że opracowała skaner lidarowy, będzie sprzedawać za jedyne 500 USD – wystarczająco tani, aby zapewnić nowy poziom autonomii dla samochodów osobowych. Lub, że po zerwaniu z samozwańczym deweloperem Aurora na początku tego roku, Volkswagen w piątek zainwestował 2,6 miliarda dolarów w Argo AI, z planami wykorzystania swojej technologii do uruchomienia autonomicznej usługi (prawdopodobnie oznaczającej robo-taksówki lub ciężarówki, gdzieś kiedyś). Są to małe sygnały, ale z pewnością każda wiosna zaczyna się od zielonych pędów.

W innym miejscu w świecie transportu przyglądamy się zwinnemu nowemu helikopterowi firmy Sikorsky, wysyłce od kochającej elektryczność Norwegii, projektowi fotela samolotu, który może sprawić, że będziesz chciał usiąść pośrodku i nie tylko. Minął tydzień – dajmy się złapać.

Nagłówki

Historie, które możesz przegapić z WIRED w tym tygodniu

  • Dla wszystkich wysiłków Facebooka, aby połączyć ludzi z całego świata, nowe badania z Princeton, NYU i samego giganta mediów społecznościowych pokazują, że w Nowym Jorku przyjaźnie tworzą się wzdłuż linii metra.
  • Niech wojny łokci zakończą się spokojnie: Molon Labe z siedzibą w Kolorado otrzymał certyfikat FAA za rozłożoną konstrukcję siedziska, która sprawia, że ​​środkowe siedzenie jest strefą komfortu i daje każdemu własne miejsce do oparcia ramion. Firma zablokowała już swojego pierwszego (bez nazwy) klienta.
  • Korzystasz z Waze, aby przewidzieć, gdzie utkniesz w korku i obniżyć poziom stresu. Okazuje się, że dane można również wykorzystać do przewidywania, gdzie zdarzy się wypadek – i skrócić czas reakcji w sytuacjach awaryjnych.
  • Minęły cztery dekady, odkąd American Airlines wymyśliły częstą milę lotniczą – a teraz pomysł trafił na ziemię. Wraz z Uber i Lyft, agencje transportu publicznego w całym kraju uruchamiają programy nagród w celu przyciągnięcia i utrzymania jeźdźców.
  • Norwegia ma tak wiele samochodów elektrycznych, wędrówka po jej ulicach jest jak oglądanie przyszłości. A teraz kraj skandynawski zaprasza turystę na przejażdżkę.
  • Armia USA szuka nowego lekkiego ataku i śmigłowca zwiadowczego, a Sikorsky uważa, że ​​jego funky, szybki i zwinny S-97 Raider jest śmigłowcem do pracy.
  • Kiedy Elon Musk poo-poohs lidar do samodzielnego prowadzenia pojazdu, wymienia koszt jako kluczową słabość. Teraz Luminar wprowadził skaner laserowy Iris, który zamierza sprzedać producentom samochodów za jedyne 500 USD za sztukę.
  • Volkswagen ogłosił w piątek, że zainwestuje 2,6 miliarda dolarów w Argo AI. Ten krok jeszcze bardziej zacieśni relacje z Fordem i sprawi, że będzie on najnowszym producentem samochodów, który szuka pomocy na zewnątrz w rozwoju przyszłości bez kierowcy.

Drone Hero of the Week

Oczywiście, drony są zabawną zabawką, którą można zabrać na plażę. Ale czy wiesz, że mogą również dostrzec rekiny wiszące w pobliżu miejsca, w którym pływają twoje dzieci?

Stat tygodnia

189 miliardów dolarów

Ilość pieniędzy, które miasta wydadzą na technologię „inteligentnego miasta” do 2023 r., Wynika z nowego raportu International Data Corporation. Pozycje dużych biletów obejmują inteligentną sieć i technologię oświetlenia, nadzór wizualny i lepszy transport publiczny.

Wymagane czytanie

Wiadomości z innych miejsc w Internecie

W widoku z tyłu

Niezbędne historie z kanonu WIRED
Podczas gdy czekamy na armię, która zdecyduje, jaki nowy projekt śmigłowca zabierze na wojnę, spójrz na to w tym czasie, kiedy Tom Cruise nalegał, by nauczyć się latać śmigłowcem na najnowsze Niewykonalna misja—I ściągnął strasznie niebezpieczny wyczyn.


Więcej świetnych opowiadań