SV Academy: Bezpłatna akademia wspierana przez Kutchera dla nietechnicznych startupów

[ad_1]

  • Wolna od czesnego Akademia SV mogłaby zmienić zasady gry dla osób na rozdrożu zawodowym, szczególnie imigrantów i studentów o niskich dochodach.
  • Program przygotowuje ludzi do rozwoju biznesu Role reprezentatywne w firmach technologicznych.
  • Wstęp do trzymiesięcznego programu jest bardzo konkurencyjny, średnio 4000 zgłoszeń miesięcznie na 100 miejsc – ale kiedy kandydaci się pojawią, są w 100% gwarantowani po ukończeniu pracy.
  • Akademia SV ogłosiła niedawno plany współpracy z dwoma uniwersytetami publicznymi – Arizona State i Florida International – w celu stworzenia ścieżki do programu dla ostatnich stopni.
  • Business Insider rozmawiał z założycielem SV Academy, Rahimem Fazalem, a także absolwentami Alba Molina i Ocean Lompo, aby zrozumieć, co jest potrzebne, aby wejść i odnieść sukces.
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej historii BI Prime.

Dla studentów na rozdrożu zawodowym stypendium rozwoju biznesu oferowane przez SV Academy może być katalizatorem lepiej płatnej kariery. Program bez czesnego obiecuje każdemu studentowi pracę w rozwoju biznesu po ukończeniu studiów.

Przy współczynniku przyjęć wynoszącym 2,5% udział w tym programie jest trudniejszy niż wejście na Harvard, Yale lub Princeton na studia.

Chociaż SV Academy ma siedzibę w San Francisco, program jest całkowicie online i pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Jest już od około trzech lat, rośnie tylko 30 razy w ciągu ostatnich dwóch lat.

Każdego tygodnia przychodzi ponad tysiąc wniosków. Pod koniec miesiąca 100 z 4000 kandydatów zostaje wybranych na trzy miesiące.

SV Academy ogłosiła plany współpracy z dwoma uniwersytetami publicznymi – Arizona State i Florida International – w celu stworzenia ścieżki do programu dla ostatnich stopni.

Stypendyści wybierani są na podstawie tego, jak bardzo potrzebują programu i jak poradzą sobie z obowiązkami w zakresie rozwoju biznesu, na które przygotowuje je praca. Administratorzy programu sprawdzają kandydatów pod kątem 200 różnych kompetencji. Najważniejsze, zdaniem założycieli, jest ich zaangażowanie w to, gdzie praca może ich zabrać.

Otwieranie drzwi młodszym ja

Rahim Fazal i Joel Scott są znawcami Doliny Krzemowej, którzy zostali zmotywowani, aby zaspokoić potrzebę umiejętności w zakresie technologii w kontaktach z ludźmi, którzy mogliby pomóc. Mieli połączenia zbudowane z 15 lat pracy w Dolinie Krzemowej, aby uruchomić SV Academy.

Obaj byli również imigrantami pochodzącymi z nietradycyjnych środowisk: Fazal prowadził startup Involver w mediach społecznościowych, zanim został przejęty przez Oracle w 2012 r., A Scott wspiął się na wyższe pozycje w Hewlett Packard Enterprise, aż do wiceprezesa ds. Operacyjnych.

„Chcieliśmy otworzyć drzwi naszej młodszej jaźni lub osobom, które nie miały doświadczenia w pracy w branży, nie miały wewnętrznych powiązań, mogły nie pójść do właściwej szkoły” – powiedział Fazal Business Insider. „Czy moglibyśmy to zrobić za pomocą kombinacji umiejętności i sprzętu w taki sposób, abyśmy mogli zapewnić jak największy dostęp?”

Mogli i zrobili. Akademia SV istnieje już od ponad trzech lat, a jej łączna pensja początkowa wynosi ponad 40 milionów dolarów. Program początkowo opierał się na relacjach Fazala i Scotta z poprzednimi pracodawcami i inwestorami – ale nowi inwestorzy nadal wchodzą na pokład.

Ashton Kutcher i Guy Oseary z Sound Ventures są dwoma ostatnimi zwolennikami.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z SV Academy, zespołem, który demokratyzuje dostęp do zmieniających życie karier i szans ekonomicznych dzięki naprawdę wyjątkowemu podejściu – jest to edukacja bezproblemowa i bezpłatna, z pracą po drugiej stronie, „Ashton Kutcher, współzałożyciel i główny partner Sound Ventures, powiedział Business Insider pocztą elektroniczną.

Co potrzeba, aby się dostać

Akademia SV opiera się na zadowoleniu pracodawców, którzy zatrudniają w ramach programu – dlatego dostarczanie wysokiej jakości kandydatów do pracodawców jest kluczem do utrzymania.

„Nasz model biznesowy, ponieważ nie pobieramy żadnych opłat od studentów, jest nowością”, powiedział założyciel firmy Rahim Fazal dla Business Insider. „Oznacza to, że jeśli pracodawca jest naszym klientem, musimy ponownie upewnić się, że naprawdę przygotowujemy tych indywidualnych poszukujących pracy do pełnienia tych ról w wyjątkowy sposób, ponieważ w przeciwnym razie ich czesne nie zostanie zwrócone”.

Organizacja jest finansowana przez inwestorów zewnętrznych, takich jak Kutcher, którzy otwierają więcej miejsc dla kandydatów.

Na Akademii SV spoczywa obowiązek wyboru studentów, którzy najprawdopodobniej będą trzymać się programu i wyróżniać się w swojej przyszłej pracy.

Jak dotąd udało im się to spektakularnie: Fazal mówi, że więcej pracodawców chce studentów z programu niż studenci programu.

„Więc w tej chwili jest bardzo jasne, że trafiliśmy na kieszeń, która jest znacznie większa niż tam, gdzie początkowo sądziliśmy, że będziemy w tej chwili” – powiedział Fazal. „Myślę więc, że w tej chwili naszym najtrudniejszym zadaniem jest upewnienie się, że znajdziemy najlepszych kandydatów, a następnie zapewnimy im poziom wsparcia, którego potrzebują, aby mogli przekroczyć oczekiwania pracodawcy”.

SV Academy sprawdza kandydatów pod kątem około 200 kompetencji. Fazal podzielił następujące szczegółowe kryteria z Business Insider:

  • Rozwijaj osobiste i kontekstowe połączenie znaczenia różnorodności (pochodzenie etniczne, religia, wiek, płeć, orientacja seksualna itp.) W roli przedstawiciela ds. Rozwoju sprzedaży w szybko rozwijającym się przemyśle technologicznym.
  • Zadaje pytania w celu wsparcia głębszego zrozumienia i ciekawości przed udzieleniem odpowiedzi lub zaproponowaniem rozwiązań.
  • Wykonaj koordynację zasięgu i synchronizację za pomocą trzech różnych kanałów dla co najmniej dziesięciu (10) potencjalnych klientów.
  • Wykazać się znajomością kroków, treści i harmonogramu wymaganych do przekazania handlarzy kierownictwu konta.

Spośród 200 kompetencji Fazal identyfikuje najciekawszą jako sprawdzoną umiejętność dostosowania się do trudnego środowiska. Wybrani kandydaci zazwyczaj wykazują zdolność do przezwyciężenia trudnych okoliczności i uważają, że możliwości stypendium są kluczowe dla ich przyszłego sukcesu zawodowego.

Mogą również zrównoważyć rygor programu w niepełnym wymiarze godzin z obecnymi obowiązkami zawodowymi i osobistymi.

„Motywacja jest ogromna”, powiedział Alba Molina, absolwent Akademii SV. „Właściwie mam przyjaciela, który właśnie przechodzi program i jest to naprawdę trudne, ponieważ to naprawdę dużo”.

Molina zrównoważył pracę na pełen etat, godzinne dojazdy do pracy, a wszystko to dzięki cotygodniowym kursom, stopniowanym zadaniom i sesjom coachingowym. Kandydaci zwykle uczą się o programie przez absolwentów, takich jak Molina, którzy dzielą się swoimi historiami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„To tylko rodzaj kaskad i odkryliśmy, że jest to najskuteczniejszy sposób na zwiększenie zainteresowania i aplikacji” – powiedział Fazal. „Powiedziałbym, że 95% osób, które się aplikują, nie zna tej pracy ani ścieżki kariery, więc słyszą to po raz pierwszy ”.

Wybrani kandydaci są zazwyczaj świadomi, gdzie stypendium może ich zabrać – co jest trudnym elementem do zmierzenia. Jednak dzięki dziesiątkom tysięcy punktów danych, które program ma teraz, założyciele są w stanie lepiej się do tego skalibrować.

„Odkryliśmy, że osoby, które są zaangażowane w wynik, ponieważ naprawdę wierzą w potencjał pracy i ścieżkę kariery, aby naprawdę zmienić swoje życie, są w stanie przebić się przez ściany i są w stanie wejść uczenie się bardzo szybko – powiedział Fazal.

Historie absolwentów

Studenci tacy jak Molina mówią o sukcesie programu w pomaganiu imigrantom, kolorowym ludziom i członkom społeczności LGBTQIA + w uzyskaniu dostępu do możliwości zawodowych.

Alba_Molina

Alba Molina, absolwent Akademii SV.

Alba Molina


„To, co mnie naprawdę zmotywowało, to fakt, że ogólnie wziąłem udział w programie” – powiedział Molina. „Więc po drugie, fakt, że będę miał tę pracę na końcu”.

Molina jest imigrantką z Salwadoru, której nieudokumentowano do wieku 19 lat. Po trzech latach ukończyła podwójny kierunek filozofii i antropologii na Uniwersytecie Binghamton. Po ukończeniu Akademii SV zapewniła pracę jako przedstawiciel ds. Rozwoju sprzedaży w Credly, usłudze weryfikacji zasobów ludzkich.

„Który uniwersytet gwarantuje ci pracę po ukończeniu studiów?” Powiedział Molina. „Absolutnie żaden”.

Ocean Lompo jest kolejnym przykładem osoby, która ukończyła SV Academy po długiej podróży, która rozpoczęła się w Afryce Zachodniej i prześledziła Tajwan, zanim ostatecznie wylądowała w Dolinie Krzemowej – i cieszy się, że skończył.

„Teraz kocham swoją pracę i uwielbiam zespół i misję mojej firmy, co jest bardzo zgodne z moją osobistą historią jako imigranta” – powiedział Lompo, dodając „Myślę, że nadal będę to robić i będę się rozwijał moja rola i przejęcie większej odpowiedzialności w firmie ”.

Ocean_Lompo

Ocean Lompo, absolwent Akademii SV.

Ocean Lompo


Lompo pracuje jako konsultant ds. Imigracji w Bridge, gdzie pomaga imigrantom w znalezieniu pracy w USA.

Fazal mówi, że absolwenci tacy jak Lompo inspirują jeszcze więcej kandydatów, którzy mogliby skorzystać z SV Academy.

„Ludzie tacy jak Ocean, gdy odnoszą sukcesy, mają wtedy pewność, że mogą opowiedzieć swoją historię za pośrednictwem kanałów społecznościowych, społecznościom, do których mają dostęp, które są spragnione tego rodzaju możliwości” – powiedział Fazal, dodając, że potencjalni kandydaci są „nie tylko słyszy to od robota, maszyny lub rzecznika giełdowego, czy coś, ale słyszy to od kogoś, z kim może się odnosić”.

[ad_2]