Studium przypadku negocjowania odprawy dla rodziców szukających pracy


Pierwszą rzeczą, którą polecam każdemu, kto aspiruje do przejścia na wcześniejszą emeryturę, jest wynegocjowanie odprawy. Jeśli i tak planujesz rzucić palenie, nie ma żadnej wady.

Za każdym razem, gdy słyszę o tym, że ktoś rezygnuje z pracy, jestem z nich zadowolony. Ale jednocześnie porównuję to do umierającej w lesie pandy. Pozostawienie na stole tak wielu potencjalnych pieniędzy jest parodią z powodu ignorancji, strachu przed konfrontacją lub niewiedzy o swojej wartości. Chcę to zmienić.

Z przyjemnością ogłaszam trzecią edycję How To Engineer Your Layoff już teraz! Książka po raz pierwszy została wprowadzona do produkcji w 2012 r., Po tym, jak w wieku 34 lat opracowałem swój własny zwolnienie ze świata finansów. Negocjowanie pakietu odpraw było moim pierwszym czynnikiem umożliwiającym wcześniejsze przejście na emeryturę.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy moja żona i ja pilnie redagowaliśmy, aktualizowaliśmy i dodawaliśmy do książki po tym, jak nasze maleństwo idzie spać. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie informacje zwrotne od czasu wydania drugiej edycji w 2017 r. I sprawiliśmy, że książka jest jeszcze lepsza.

Oto podsumowanie tego, co nowego:

1) Trzecia edycja rozszerza ebook od 150 do ponad 180 stron. Dodaliśmy trzy nowe rozdziały, dzięki którym ebook ma łącznie 20 rozdziałów. Ponadto dodaliśmy przydatny arkusz roboczy i listę kontrolną, aby przejść krok po kroku przez proces negocjowania odprawy.

2) Dzięki ciągłym informacjom zwrotnym od czytelników, byliśmy w stanie dodać nowe studia przypadków z życia codziennego w trzeciej edycji, aby zademonstrować, jak korzystne może być wynegocjowanie odprawy.

3) Trzecia edycja zawiera również najnowsze dane, zmienione fakty i liczby, nowe wykresy i grafikę oraz rozszerzoną sekcję polecanych postów, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej. Dodaliśmy również przydatne informacje na temat wiadomości o zatrudnieniu, zasobów dla bezrobotnych, trendów rynkowych i innych.

Aby uczcić rozpoczęcie trzeciej edycji, jeden z naszych czytelników, Mike, chciał podzielić się swoją historią o tym, jak negocjowanie zerwania zmieniło życie jego rodziny na lepsze. To studium przypadku dla pracujących rodziców, którzy chcą zostać w domu rodziców.

Dla każdego zainteresowanego stworzyłem również kod rabatowy „getlaidoff” w wysokości 20 USD.

Historia sukcesu w negocjowaniu odprawy

Książka Sama, Jak budować swoją pracę: Zrób małą fortunę, żegnając się, jest obowiązkowym zakupem dla każdego, kto chce wynegocjować odprawę, przejść na wcześniejszą emeryturę lub po prostu zrobić coś innego w swoim życiu. W naszym przypadku to moja żona spędzała więcej czasu z naszymi dwójką dzieci.

Nazywam się Mike i jestem prawie przeciętnym Amerykaninem. Jestem żonaty, dwoje dzieci i dom na przedmieściach. Moja żona Maureen jest spokojna i niekonfrontacyjna.

Chociaż działa to dla naszego małżeństwa, ponieważ rzadko dochodzimy do znaczących sporów, uważam, że te cechy szkodzą jej wynagrodzeniu w pracy.

W ciągu ośmioletniej kadencji w jej obecnej firmie często musiałem naciskać na nią, by mówiła i broniła siebie. W końcu, jeśli nie będziesz się bronić, nie możesz oczekiwać od innych.

Choć wymagało to delikatnego nakłaniania, a czasami niewielkiego nacisku, za każdym razem, gdy przyjmowała moją radę, by mówić sama za siebie, to się opłaciło.

To jest historia zachęcania wszystkich, aby zawsze mówili i prosili o to, czego chcesz.

Zawsze pytaj o to, czego chcesz

Sytuacja # 1: Prośba o podwyżkę po zakończeniu programu rotacji

Maureen rozpoczęła pracę w firmie X, która jest przedmiotem publicznego obrotu, około osiem lat temu. Była w programie rotacyjnym firmy. Program rotacji składa się z trzech oddzielnych rocznych przejazdów w różnych działach Pionu Finansów.

Podczas trwania programu Maureen otrzymała doskonałe recenzje na wszystkich trzech stanowiskach i po ukończeniu została umieszczona w bardzo widocznym dziale z wysokimi oczekiwaniami i znacznym obciążeniem pracą.

Dyskutując o swojej nowej roli, stanowczo twierdziłem, że musi ona zostać odpowiednio wynagrodzona, a na podstawie jej doskonałych recenzji miała wpływ i wydajność, aby uzasadnić znaczny wzrost wynagrodzeń.

Po kilku rozmowach Maureen zgodziła się zabrać głos i zaplanować spotkanie ze swoim szefem. Podczas spotkania Maureen poprosiła o wynagrodzenie współmierne do jej nowego stanowiska, a nie tylko symboliczny roczny wzrost wynikający z jej przeglądu. Była w stanie wskazać na swoje doświadczenie zawodowe i pochwałę, którą otrzymała od swoich poprzednich szefów.

Wynik: Maureen otrzymała 90% podwyżki, o którą poprosiła, aw trakcie corocznego przeglądu zaczęła otrzymywać opcje kapitałowe w Spółce na podstawie trzyletniego harmonogramu nabywania uprawnień.

Sytuacja nr 2: przejście od pełnego czasu pracy do niepełnego etatu

W grudniu 2015 r. Mieliśmy nasze pierwsze dziecko. Po dwunastotygodniowym urlopie macierzyńskim Maureen wróciła do pracy. Jak już powiedziano, jej praca wymagała codziennych dziesięciu do dwunastu godzin.

Moja praca jako handlarza energią miała również długie dni, nieregularne godziny, a także pracę w weekendy, nie wspominając o haniebnym dojeździe. Pomimo tych czynników próbowaliśmy pracować w pełnym wymiarze godzin przez kilka miesięcy.

Wynik był a okropny jakość życia. Nie mieliśmy czasu na odpoczynek ani na siebie. Co więcej, moja matka była bardzo obciążona jako główna opiekunka i opiekunka dziecka.

Przekonany, że nie możemy już tak postępować, powiedziałem Maureen, że powinna spotkać się ze swoim szefem i powiedzieć mu, że albo musi natychmiast przejść do pracy w niepełnym wymiarze godzin, albo musi odejść. Początkowo Maureen była sceptyczna. Nikt w swojej grupie nie tylko pracował w niepełnym wymiarze godzin, ale większość osób pracowała również ponad 50 godzin w tygodniu.

Jednak moim argumentem było to, że naprawdę nie mieliśmy nic do stracenia, prosząc o tę zmianę, ponieważ obecna sytuacja była niezrównoważona. Ponownie, po poświęceniu czasu na zastanowienie się nad moją sugestią, Maureen spotkała się ze swoim szefem i wyjaśniła, że ​​jest to praca w niepełnym wymiarze godzin lub popiersie.

Wynik: Po tygodniu, aby rozważyć jej prośbę jako „nigdy wcześniej tego nie robili”, Maureen otrzymała pracę w niepełnym wymiarze godzin i rozpoczęła pracę od 8:30 do 12:30, pięć dni w tygodniu. Zmieniło to życie każdego na lepsze, zwłaszcza moje córki, które mogą teraz spędzać więcej czasu ze swoją matką, a teraz Maureen pracuje na pół etatu przez prawie 2,5 roku.

Dodatkowo, podczas gdy pensja Maureen została obniżona o połowę, było prawie jak znalezione pieniądze byliśmy gotowi zrezygnować z całej wypłaty. Te znalezione pieniądze zostały uzupełnione jedynie o więcej uprawnień do akcji, przyznane opcje, 401 tys. Meczów i naliczony czas obsługi.

Sytuacja 3: Otrzymanie odprawy i całej jej kapitału

Maureen zaszła w ciążę z naszym drugim dzieckiem w lutym 2018 roku. Zawsze planowaliśmy, żeby przestała pracować, przynajmniej na jakiś czas, kiedy urodzi się nasze drugie dziecko. Czuliśmy, że byłoby to dla nas najbardziej sensowne, ponieważ koszt opieki dziennej staje się bardzo kosztowny, gdy dociera się do dwójki dzieci, zwłaszcza że Maureen i tak pracowała tylko w niepełnym wymiarze godzin.

Jak wielu z was od lat jestem zapalonym czytelnikiem Financial Samurai. Wiedziałem, że Sam był ekspertem w negocjowaniu odprawy i „inżynierii zwolnienia”. Przeczytałem wszystkie artykuły, które opublikował na ten temat i pokazałem je mojej żonie, zachęcając ją do spróbowania tego samego.

Powiedziała, że ​​jestem szalona, ​​yadda, yadda, yadda i że jej sytuacja była zupełnie inna. Wszystko zmieniło się, gdy jej firma została przejęta latem 2018 roku. Przy tak dużej akwizycji na pewno były zwolnienia, zwłaszcza w funkcji wsparcia, takiej jak moja żona.

Kiedy zaczęła czytać liście herbaty w pracy, ponieważ więcej informacji o transakcji było zasygnalizowane, rozpowszechniane i plotkowane codziennie, wziąłem na siebie kontakt z Samem.

Po zaangażowaniu Sama jako konsultanta, rozmawialiśmy z nim i przeszliśmy przez całą sytuację (jak również wszystko inne w moim „życiu finansowym”). Sam był w stanie udzielić mi kilku dobrych rad, takich jak wiedza na temat takich rzeczy jak WARN Act pay i klas chronionych.

Ale co najważniejsze, Sam wiedział, jak przeprowadzić dyskusje, które Maureen miała mieć ze swoim szefem, aby zoptymalizować korzyści. Maureen bardziej lub mniej trzymała się planu, który przedstawił, i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku.

Wynik: Maureen nie tylko otrzymała wypłatę WARN Act i nabycie uprawnień do WSZYSTKICH jej opcji kapitałowych (wartość 40 000 USD), ale również otrzymała odprawę w wysokości 15 tygodni wynagrodzenia! W rzeczywistości Maureen była w stanie uzyskać list od działu HR, w którym oświadczyła, że ​​otrzyma odprawę, w tym za te lata, w skali proporcjonalnej, w której pracowała na pół etatu.

Jesteśmy ponad księżycem i ten wynik jest znacznie lepszy niż oczekiwaliśmy. Przed czytaniem Jak inżynierować zwolnienie z pracy, myśleliśmy, że nie ma szans na zdobycie żadnej z jej opcji kapitałowych, nie mówiąc już o odprawie o wartości 15 tygodni płatnej oprócz trzech miesięcy WARN Act.

Ogólny pakiet odpraw był wart ponad 85 000 USD. Gdybyśmy nie kupili książki Sama, moja żona po prostu by zrezygnowała.

Zawsze negocjuj swoją wolność

How to Engineer Your Layoff 3rd Edition

Najważniejsze jest to, że zakup książki Sama to dobrze wydane pieniądze, dosłownie tysiąc razy. Nie tylko wiele się nauczyłem i otrzymałem świetne wskazówki, ale zmusiło to moją żonę do bycia proaktywną, tak jak mogłem jej powiedzieć: „Maureen, wydałem dobre pieniądze na uzyskanie tej porady. Musisz porozmawiać ze swoim szefem przed wyjściem na macierzyństwo. ”

Angażowanie Sama było moją wersją mówienia i popierania siebie. Podobnie jak wszystkie opisane wcześniej sytuacje, jestem zadowolony z wyników i wzmacnia to myśl, że nikt nie jest lepszym mistrzem dla siebie niż ty.

Jak mówi Sam, „nigdy nie rezygnuj, zamiast tego zostań zwolniony”. Jak inżynierowi zwolnić się z pracy jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce opuścić swoją pracę z ładnym finansowym pasem startowym. Pierwsze pięć lat życia dziecka idzie szybko. Wspaniale jest wykorzystać te lata.

Pozdrowienia,

Mikrofon

Powiązane: Dlaczego rezygnacja z pracy jest samolubna?

Czytelnicy, dlaczego ludzie boją się mówić za to, co uważają, że zasługują na pracę? Jeśli chcesz zrezygnować z pracy, dlaczego nie próbowałbyś przynajmniej wynegocjować odprawy? Nie zapomnij użyć tymczasowego kodu „getlaidoff” za 20 USD, jeśli planujesz kupić książkę przed 1 sierpnia.

<! –

->