Strażnicy, wyjaśniono: Pisanki i referencje z odcinka 8

[ad_1]

HBO Strażnicy serial szybko stał się jednym z najgorętszych seriali telewizyjnych, a serial oparty na przełomowym serialu komiksowym nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

Do tej pory serial był wypełniony nawoływaniami do materiałów źródłowych i wskazówkami, dokąd zmierza historia, a każdy odcinek oferuje jeszcze więcej pisanek i tajemnic, które fani mogą rozmyślać. Oto, co warto wiedzieć o odcinku 8 serialu.

(Uwaga: szczegóły fabuły z ostatniego odcinka Strażnicy zostaną omówione poniżej, więc upewnij się, że jesteś w tej serii, aby uniknąć spoilerów).

Podsumować

Po wielkiej niespodziance z odcinka 7 nowo ujawniony dr Manhattan – który ukrywał się w ciele Calvina, męża Angeli Abar – jest zmuszony szybko nadrobić zaległości z ostatnich kilku lat, gdy nadchodzi zagrożenie ze strony 7. Kavalry (dosłownie ) na wyciągnięcie ręki. Aby przetworzyć swoje obecne położenie, dr Manhattan podsumowuje kluczowe wydarzenia, które zbliżyły go i Angelę do teraźniejszości w przeskakującej sekwencji ekspozycyjnej.

strażnicy odcinek 8 podsumowanie pisanki referencje wskazówki s1e05 bóg wchodzi do baru

Podczas gdy dr Manhattan porusza się po własnej osi czasu, Angela przypadkowo wprawia w ruch wydarzenia, które doprowadziły jej dziadka, Willa Reevesa (znanego też jako Hooded Justice) do Tulsa i doprowadziły go do zamordowania Judda Crawforda – zasadniczo rozpoczynając całą serię i doprowadzając ich do ten punkt. Dowiadujemy się również, że to Adrian Veidt dał dr Manhattanowi urządzenie, które pozwoliło mu ukryć się w ciele i umyśle Calvina bez pamięci o nadludzkiej jaźni, i że Veidt chętnie wygnał się na Europę, jeden z księżyców Jowisza, gdzie Dr Manhattan stworzył utopijny raj kilkadziesiąt lat wcześniej.

Pomimo heroicznych wysiłków Angeli, by odeprzeć atak 7. Kavalry (i ostatnią szansę na uratowanie doktora Manhattanu), białej grupie supremacistów udaje się teleportować doktora Manhattanu do tajnego ośrodka, w którym mają swoje własne, diabelskie plany.

Tytuł

Tytuł ósmego odcinka jest samowystarczalny, a „A God Walks Into A Bar” przywołuje żart Laurie Blake w odcinku 3, w którym dr Manhattan jest opisany jako „niebieski bóg”.

strażnicy odcinek 8 podsumowanie pisanki referencje wskazówki s1e08 manhattan head

Odcinek rozpoczyna się od dr Manhattana wchodzącego do baru w Wietnamie, gdzie po raz pierwszy spotyka się z Angelą, a następnie spotkanie to rozpoczyna serię wydarzeń zmieniających linię czasu, które łączą wszystko, co wydarzyło się do tej pory w serii.

Odpowiedzi na wielkie pytania

Musisz to przekazać Strażnicy twórca serii Damon Lindelof: Udało mu się wyjaśnić imponującą liczbę tajemnic w przedostatnim rozdziale sezonu. Jedyny haczyk? Trzeba było przejrzeć wszystkie równoległe ramy czasowe i narracje przedstawione w odcinku, aby wszystko zrozumieć. Oto podsumowanie pytań Strażnicy odpowiedział w odcinku 8.

Gdzie jest Adrian Veidt?

„Więzienie”, z którego próbował uciec Adrian Veidt, znajduje się w Europie, księżycu Jowisza, gdzie dr Manhattan eksperymentował z tworzeniem życia i zasadniczo zbudował nowy Ogród Eden – wraz z własnym Adamem i Ewą. Samozwańczy wygnanie Manhattanu pozostawiło Veidta bez wyjścia z idyllicznego świata, w którym wcześniej prosił o zamieszkanie, i nikt nie zdawał sobie sprawy z jego trudnej sytuacji.

strażnicy odcinek 8 podsumowanie pisanki referencje wskazówki s1e08 manhattan europa

O co chodzi z klonami?

Pozornie nieskończona podaż klonów służących Adrianowi była kolejnym dziełem Manhattanu, motywowanym pojedynczym dążeniem do pomocy bliźnim w ramach próby niebieskoskórego twórcy ulepszenia wad ludzkich.

Co porabiał dr Manhattan?

Długie sekwencje ekspozycyjne odcinka dość dokładnie wyjaśniają działania Manhattanu między wydarzeniami z Strażnicy komiks i seria HBO. Dowiadujemy się, że krótko po wydarzeniach z komiksu spędził czas na Europie, eksperymentując z tworzeniem życia i „poprawiając” ludzkość, by powrócić na Ziemię, by spotkać się z Angelą w Wietnamie i uruchomić tam wydarzenia z serialu.

Po drodze spotkał się z Adrianem Veidtem i Willem Reevesem w różnych momentach i spędził kilka lat udając, że jest Calvinem, zanim wyczyścił własną pamięć, by stać się Calvinem.

Co z kałamarnicami?

Podczas wizyty Manhattanu z Veidtem widzimy, jak ta ostatnia postać swobodnie aktywuje sprzęt, który powoduje, że strumień miniaturowych kałamarnic płynie z rury w suficie do dużego pojemnika. Podczas gdy para dyskutuje o działaniach Manhattanu, można zobaczyć Veidta wyznaczającego cel na mapie – takiej, która bez wątpienia będzie podlegać jednej z tajemniczych „kałamarnic”, które widzieliśmy podczas premiery serialu.

strażnicy odcinek 8 podsumowanie pisanki referencje wskazówki s1e08 manhattan veidt squidfall

„Rozumiem, że wciąż produkuję najazdy obcych” – zauważa Manhattan.

„Utrzymuję pokój na świecie”, odpowiada Veidt, „jeden głowonóg naraz”.

Biorąc pod uwagę kłopoty Veidta przez większą część sezonu, wydaje się, że program kałamarnicy mógł być na autopilocie podczas jego pobytu w Europie.

Pytania bez odpowiedzi

Co jeszcze musimy wiedzieć? Okazuje się, że istnieje wiele tajemnic, które pozostają nierozwiązane w jednym odcinku Strażnicy.

Przede wszystkim tajemnice dotyczą przyszłości dr Manhattanu, ale odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie zostanie poprzedzona kilkoma objawieniami w finale sezonu. Rola Lady Trieu w wydarzeniach rozgrywających się przez cały sezon pozostaje nieznana, a to samo można powiedzieć o ogromnym „zegarze milenijnym”, który buduje.

strażnicy odcinek 8 podsumowanie pisanki referencje wskazówki s1e08 manhattan twarz

Na mniejszą skalę miejsce pobytu Wade Tillman, a.k.a. Looking Glass, pozostaje tajemnicą, podobnie jak los Laurie Blake, która była ostatnio widziana wbrew jej woli przez 7. Kavalry. To, jak zareaguje Blake, gdy jej były kochanek, dr Manhattan, zostanie schwytany przez tych samych białych suprematorów, którzy trzymają jej więźnia, jest również intrygującym pytaniem – szczególnie gdy odkrywa, że ​​Manhattan był z Abarem na Ziemi przez cały czas.

Ostatni odcinek Strażnicy staje się duży.

Nowe odcinki Strażnicy nadawane w każdą niedzielę o 21:00 ET na HBO. Możesz również przeczytać wcześniejsze podsumowania pisanek i odniesienia z odcinka 1, odcinka 2, odcinka 3, odcinka 4, odcinka 5, odcinka 6 i odcinka 7.

Zalecenia redaktorów


[ad_2]