Strava rozszerza swoją funkcję bezpieczeństwa Beacon na Apple Watch


Strava Beacon Apple Watch

Niespodziewane obrażenia, przypadkowe spotkania z dziką przyrodą, a nawet zgubienie, mogą zmienić krótki trening w całodzienną próbę. Użytkownicy Strava z Apple Watch są teraz nieco bezpieczniejsi podczas ćwiczeń na zewnątrz dzięki Strava i jej nowo rozszerzonej funkcji bezpieczeństwa Beacon. Dostępny już teraz, Strava wprowadziła Beacon do Apple Watch, dzięki czemu właściciele mogą korzystać z tej funkcji na swoich noszonych zamiast iPhone.

Strava wprowadziła Beacon, swoją pierwszą funkcję bezpieczeństwa, kilka lat temu po sondażu, który ujawnił, że użytkownicy są zainteresowani funkcją śledzenia. Śledzenie nawigacyjne pozwala znajomym i rodzinie monitorować lokalizację sportowca bez konieczności logowania się do Strava lub instalowania aplikacji Strava. Jeśli ktoś spóźni się z powrotem do domu, ukochana osoba może sprawdzić Beacon, aby sprawdzić, czy sportowiec jest na dobrej drodze lub potrzebuje pomocy. Podobnie osoba ćwicząca może biegać, jeździć na rowerze lub wędrować wiedząc, że przyjaciel lub członek rodziny obserwuje ich z daleka i monitoruje ich postępy.

Sygnał nawigacyjny jest włączany w aplikacji mobilnej Strava i włączany, gdy osoba rozpoczyna aktywność na zewnątrz z aplikacji lub kompatybilnego smartwatcha. Większość zegarków fitness Garmin i teraz Apple Watch obsługuje Beacon. Po włączeniu Beacon wyśle ​​powiadomienie do kontaktu sportowca z informacjami o lokalizacji. Nowa integracja Apple Watch pozwala użytkownikom Strava włączyć Beacon bezpośrednio z zegarka, pozostawiając telefon w kieszeni lub opasce. Członkowie Strava z telefonem komórkowym Apple Watch mogą aktywować i używać Beacon z ich zegarka bez konieczności noszenia przy sobie telefonów.

Strava jest znana ze swoich wyzwań, Kudos i innych cech społecznych, które zachęcają ludzi do poruszania się. Sieć społecznościowa dla sportowców ma ponad 42 miliony członków na całym świecie i rośnie w szybkim tempie. Podstawowa usługa Strava jest bezpłatna i pozwala sportowcom śledzić i udostępniać swoje działania. Firma oferuje również usługę premium Summit z dodatkowymi funkcjami, takimi jak śledzenie bezpieczeństwa Beacon i zaawansowana analiza treningu. Subskrypcja Summit jest podzielona na trzy pakiety: szkolenia, bezpieczeństwo i analizy. Użytkownicy mogą wybrać pakiet, który najlepiej odpowiada ich potrzebom lub zasubskrybować wszystkie trzy pakiety. Ceny za każdą paczkę zaczynają się od 2 USD miesięcznie, z niewielką zniżką przy zakupie wszystkich trzech za 5 USD miesięcznie (rozliczane rocznie).