Spotify Wrapped to spojrzenie na to, kogo najczęściej słuchałeś w 2019 rokuJeszcze w tym tygodniu Spotify zaprezentuje spersonalizowane statystyki opakowane. Użytkownicy Premium mają szansę spojrzeć wstecz na rok, który był i zobaczyć, którzy artyści, piosenki, albumy, gatunki i podcasty przyciągnęły ich uwagę w 2019 roku. Spotify w przeszłości oferował zarówno publiczny, jak i spersonalizowany zestaw Zawijanych statystyk, ale w tym roku firma rozszerza swoje spojrzenie na świat muzyki i słowa mówionego na całą dekadę.

Zestaw narzędzi Wrapped, który ujawnia również fakty, takie jak ile minut muzyki usłyszałeś i ile piosenek Ci się podobało, tradycyjnie był dostępny tylko za pośrednictwem niestandardowej strony internetowej, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest trochę niewygodne. W zeszłym roku znalezienie go wymagało trochę polowania. Jednak w tym roku Spotify odblokowuje potencjał Wrapped jako możliwość udostępniania w serwisach społecznościowych: Doświadczenie Wrapped będzie również dostępne w samej aplikacji Spotify, a karty udostępniania będą dostępne do publikowania na Instagramie, Facebooku, Twitterze i Snapchacie.

Poza coroczną okazją do pogrążenia się w naszych własnych nawykach muzycznych, Wrapped to doskonała okazja, aby zrozumieć, czego słucha reszta świata. Biorąc pod uwagę ogromny globalny zasięg, Spotify ma wyjątkową pozycję, aby zaoferować tę perspektywę. Konkurencyjne usługi, takie jak Apple Music, Amazon Music i Google Play Music, mają zwykle znacznie więcej odbiorców z USA.

Można by pomyśleć, że ujawni to ogromne różnice w sposobie słuchania muzyki przez ludzi na całej planecie, ale w przeważającej części liczby pokazują, w jaki sposób wszyscy jesteśmy pod silnym wpływem najsilniejszych prądów w kulturze muzycznej. Oto rzut oka na statystyki Wrapped za 2019 rok i dziewięć lat, które go poprzedzały.

Najpopularniejsi artyści przesyłani strumieniowo 2019:

 1. Post Malone
 2. Billie Eilish
 3. Ariana Grande
 4. Ed Sheeran
 5. Zły króliczek

Najpopularniejsze przesyłane strumieniowo piosenki 2019:

 1. Señorita autor: Camila Cabello, Shawn Mendes
 2. zły facet autor: Billie Eilish
 3. Słonecznik autor: Post Malone, Swae Lee
 4. 7 pierścieni autor: Ariana Grande
 5. Old Town Road – Remix autor: Lil Nas X, Billy Ray Cyrus

Najpopularniejsze przesyłane albumy 2019:

 1. Kiedy zasypiamy, dokąd idziemy? | Billie Eilish
 2. Krwawienie z Hollywood | Post Malone
 3. dziękuję ci dalej | Ariana Grande
 4. Projekt współpracy nr 6 | Ed Sheeran
 5. Shawn Mendes | Shawn Mendes

Najpopularniejsi artyści dekady

 1. Kaczor
 2. Ed Sheeran
 3. Post Malone
 4. Ariana Grande
 5. Eminem

Najpopularniejsze utwory dekady

 1. Kształt Ciebie Ed Sheeran
 2. One Dance autor: Drake, Kyla, WizKid
 3. rockstar (gościnnie 21 Savage) autor: 21 Savage, Post Malone
 4. Bliższy Halsey, The Chainsmokers
 5. Myśleć na głos Ed Sheeran

Zalecenia redaktorów