SpaceX przyniesie naukę ognia i piwa do ISS


W środę rakieta SpaceX Falcon 9 ma wystartować z Cape Canaveral na Florydzie, kierując się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zupełnie nowa rakieta będzie przewozić poprzednio latającą kapsułę Smoka, obciążoną zapasami i eksperymentami. Będzie to oznaczać 19. podróż SpaceX do stacji kosmicznej w ramach programu NASA Commercial Resupply Services. Po tym, jak wyrzutnia rakiet wyśle ​​swoją ładunek na swoją drogę, oczekuje się próby lądowania na statku dronów na Oceanie Atlantyckim. Kapsuła Smoka powinna powrócić na Ziemię około miesiąca później.

Eksperymenty naukowe stanowią mniej więcej jedną trzecią wagi, jaką SpaceX będzie wywierać na najważniejsze na świecie laboratorium orbitalne. Po stronie fizyki astronauci wykorzystają sprzęt do badania zachowania ognia w mikrograwitacji i zaktualizują Laboratorium Zimowych Atomów na stacji, która wyróżnia się tym, że jest najzimniejszym miejscem w znanym wszechświecie. Na pokładzie są również eksperymenty biologiczne. Czterdzieści żywych myszy zostanie wykorzystanych do zbadania, w jaki sposób mięśnie degradują się w kosmosie, a piwowar Anheuser-Busch wysyła trochę nasion jęczmienia, aby zbadać, jak środowisko kosmiczne wpływa na kiełkowanie i słodowanie w ramach trwających dążeń do uczynienia Budweiser „pierwszym piwem na Mars."

UCZ SIĘ WIĘCEJ

Misja CRS-19 rozpoczyna się w pracowitym miesiącu dla SpaceX, który zakończy się powolnym rokiem. W 2018 roku SpaceX odnotował rekordową liczbę 21 premier, ale dzisiejsza premiera będzie dopiero 12. w tym roku. Jednak firma ma jeszcze kilka premier, zanim zadzwoni w nowej dekadzie.

W połowie grudnia SpaceX uruchomi satelitę telekomunikacyjną, który zapewni usługi szerokopasmowe na wyspach Pacyfiku i Azji Południowo-Wschodniej. Oczekuje się również, że SpaceX wystrzeli 60 kolejnych satelitów Starlink i przeprowadzi test przerwania lotu, który wyrzuci kapsułę Dragon Crew w trakcie lotu, ale nie ogłosił dat żadnej z tych misji.

Okno uruchamiania otwiera się o 12:51 EDT; zaktualizujemy ten post o informacje, jak oglądać premierę, gdy będzie dostępna.


Więcej wspaniałych opowieści przewodowych