SpaceX Nails Pierwsze uruchomienie i lądowanie w 2019 roku, ale Job Cuts LoomSpaceX wystartował w 2019 roku z bezbłędnym wystrzeleniem rakiety i lądowaniem 11 stycznia, po najbardziej udanym 12-miesięcznym okresie w 2018 roku. Jednak niedługo później okazało się, że firma kosmiczna Elona Muska planuje zmniejszyć liczbę pracowników o około 10 procent. , równe około 600 miejsc pracy.

Po pierwsze, więcej o tym uruchomieniu. Rakieta SpaceX Falcon 9 wystartowała z bazy Sił Powietrznych Vandenberg w Kalifornii w piątek na misję Iridium-8, z pierwszym etapem rakiety podczas drugiej wyprawy po misji Telant 18 Vantage we wrześniu 2018 roku.

Pierwsza misja orbitalna SpaceX w 2019 roku z powodzeniem rozmieściła 10 satelitów dla Iridium Communications z Virginii. Było to ostatnie uruchomienie firmy kosmicznej dla globalnej konstelacji satelitów Iridium, opisanej jako największa sieć komunikacyjna na orbicie. Piątkowa misja oznacza, że ​​konstelacja składa się obecnie z 75 satelitów.

Około ośmiu minut po starcie, rakieta pierwszego stopnia powróciła na Ziemię zgodnie z planem, wykonując idealne lądowanie na statku bezzałogowym na Pacyfiku. To jest poprawa podczas ostatniej próby lądowania w grudniu 2018 roku, kiedy problem z układem hydraulicznym spowodował utratę kontroli nad urządzeniem Falcon 9, gdy ten powrócił na Ziemię, powodując lądowanie na morzu zamiast na statku bezzałogowym. Jednak w przypadku większości lądowań, które zamierzają teraz zaplanować, grudniowe nieszczęśliwe wypadki były rzadkie, więc piątkowy sukces powinien zapewnić zespołowi reasekurację idącą naprzód.

Pierwsze uruchomienie SpaceX w 2019 roku było dokładnie tym początkiem, na które liczył, z następnymi 12 miesiącami obiecującymi więcej kamieni milowych dla firmy. Ostatni rok był najbardziej ruchliwy i obejmował udane uruchomienie ogromnej Falcon Heavy, misji testowej, która umieściła Musk's Tesla Roadster w kosmosie. W 2019 roku spodziewamy się więcej misji Falcon 9, a także dalszych testów Falcon Heavy. Zobaczymy także pierwszy test pojazdu Dragon 2, który ma zabrać astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. A jeśli to wszystko za mało, przygotuj się na debiutancki test prototypu statku kosmicznego (wcześniej znanego jako BFR), systemu rakietowego, który pewnego dnia może zabrać astronautów na Marsa.

Utrata miejsc pracy

Podczas 2019 wygląda na zajęty dla SpaceX, to także zajmuje się restrukturyzacji firmy, która spowoduje utratę 600 miejsc pracy, zgodnie z LA Times. Wewnętrzny e-mail wysłany pracownikom przez prezydenta SpaceX Gwynne'a Shotwella powiedział, że firma doszła do "bardzo trudnej, ale koniecznej decyzji".

Shotwell wyjaśnił w e-mailu, że będzie kontynuował rozwój systemu rakiet wielokrotnego użytku, jednocześnie realizując misje dla klientów, "SpaceX musi stać się bardziej szczupłą firmą." To, jak powiedziała, oznaczało rozstanie z "utalentowanymi i pracowitymi członkami naszego zespołu . "