Snapchat ogłasza nowe koncerty Sereny Williams, Arnolda Schwarzeneggera i innych – TechCrunch


Snapchat właśnie ogłosił, że tworzy koncerty z takimi sławami jak Serena Williams, Arnold Schwarzenegger i Kevin Hart, a także gwiazdy internetowe, takie jak Emma Chamberlain, Loren Gray, Rickey Thompson, Baby Ariel i FaZe Banks.

Snapchat rozpoczął swój oryginalny wysiłek związany z treściami dwa lata temu, a dziś prezentuje nowy program o nazwie Creator Shows. Jak początkowo zapowiadano w Hollywood Reporter, będą to pokazy pierwszoosobowe zaprojektowane wokół indywidualnych twórców.

Na przykład Schwarzenegger będzie udzielał porad motywacyjnych w programie „Reguły sukcesu”, podczas gdy Thompson zajmie się trendami mody i stylu życia w „Trend or End”, a Gray oferuje porady dotyczące piękna w „Glow Up”.

Pokazy zaczną emitować w tym miesiącu. Wszystkie są wyłączne dla Snapchata, a wiele z nich pochodzi od twórców, którzy naśladowali znaczące postacie na innych platformach – na przykład Chamberlain został opisany w The New York Times jako „najzabawniejsza osoba na YouTube”.

Rickey Thompson premiera 10 lipca

„Snapchat zawsze był moją ulubioną platformą do publikowania losowych i zabawnych rzeczy, ponieważ jest tak zrelaksowany”, powiedział Chamberlain w oświadczeniu. „Moją ulubioną częścią jest to, że mogę oglądać własne historie Snapchat kilka godzin po opublikowaniu ich dla rozrywki…. trochę zawstydzający, wiem… ”

Kłapnięcie nie udostępnia numerów oglądalności wokół swoich oryginalnych programów, ale mówi, że codzienny czas spędzony na oglądaniu tych programów potroił się w ciągu ostatniego roku.

A ponieważ giganci medialni coraz więcej pieniędzy wkładają do oryginalnych treści wideo, może to być strategia, którą Snapchat musi konkurować – zamiast próbować znaleźć kolejny duży budżet, może skupić się na pokazach opartych na osobowości od twórców z dużymi następstwami .