Snap zamienia się w giganta Baidu w poszukiwaniu chińskich reklamodawców – TechCrunch


Minęły dwa lata, odkąd Snap Inc zawarł umowę z Baidu która zezwoliła największej chińskiej wyszukiwarce na odsprzedawanie reklam Snapchat dla firm w Chinach i Japonii oraz Korei Południowej, gdzie Baidu prowadzi portfolio aplikacji mobilnych.

W tym tygodniu para ogłosiła, że ​​odnowiła partnerstwo handlowe bez ujawniania, w jaki sposób dochody są dzielone między dwa i kiedy wygasa przedłużona umowa.

Pomimo zablokowania w Chinach, podobnie jak większość innych zachodnich serwisów społecznościowych, Snap wykazał zainteresowanie Chinami na różnych stanowiskach, w tym centrum badawczo-rozwojowym w Shenzhen dla okularów. Obsługuje także twórców gier w kraju, sprzedawców e-commerce i innych reklamodawców prowadzących eksport, którzy chcą uchwycić 190 milionów aktywnych użytkowników sieci na całym świecie.

Facebook i Twitter są w tej samej zagranicznej branży reklamowej w Chinach. Facebook, z „centrum doświadczalnym” w Shenzhen dla klientów, aby dowiedzieć się, jak działają jego reklamy, zaliczył Chiny do swojej drugiej co do wielkości reklamy w 2018 r., Według Pivotal Research Group. Twitter organizuje także coroczny szczyt w Chinach dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mają zasięg globalny.

Żaden z zachodnich gigantów społecznych nie może pójść sam w Chinach, dlatego Snap wybrał Baidu jako swojego lokalnego partnera, który nie tylko przezwycięży ograniczenia prawne nałożone na podmioty zagraniczne, ale także dotknie tych ostatnich w celu wsparcia językowego, zarządzania kontami i rozbudowanej sieci reklamodawców.

Baidu zamierzał również odsprzedać reklamy Facebooka, ale nie udało mu się uzyskać licencji, byłego pracownika Facebooka, który chce pozostać anonimowy, powiedział TechCrunch. Zamiast tego Facebook współpracuje z Cheetah Mobile, PapayaMobile i siedmiu innych przedstawicieli reklamowych w Chinach.

Dzięki tej umowie firmy, które kupują media za pośrednictwem Baidu, uzyskują dostęp do wszystkich form boksów reklamowych w filmach Snapa, efektach selfie w czasie rzeczywistym, nakładkach i innych. Zwrot może być satysfakcjonujący. Oprócz możliwości zdobycia przeważnie młodej bazy użytkowników, reklamodawcy docierają do lepkiej grupy, która średnio otwiera Snapchat ponad 20 razy i spędza ponad 30 minut na aplikacji każdego dnia.

„Dzięki młodej, dynamicznej bazie użytkowników platforma reklamowa Snap odegrała kluczową rolę w rozwoju naszej gry AFK Arena” – powiedział Chris Zhang, wiceprezes Lilith Games z siedzibą w Szanghaju.

„Nasza współpraca ze Snap Inc. zapewnia chińskim firmom nowe możliwości rozszerzenia działalności poprzez reklamę Snapchat” – powiedział Sheng Hu, szef amerykańskiej strategii i partnerstwa w globalnym dziale biznesowym Baidu, który obsługuje szereg produktów zagranicznych, takich jak japońska aplikacja klawiaturowa Simeji. „Z niecierpliwością czekamy na kontakt z dyrektorami ds. Marketingu w Chinach i poza nią w imieniu Snap w celu omówienia korzyści płynących z tych rozwiązań reklamowych”.