Śmierć Deutsche Banku przez tysiąc cięć nie skończyła się<div _ngcontent-c14 = "" innerhtml = "

Problemy Deutsche Banku nie zostały zakończone.

Getty

Jest kilka ścieżek pamięci, które są zbyt bolesne, aby je odwiedzić. & nbsp; Jednak robię to, ponieważ trzeba nauczyć się historii i lekcji. W Październik 2015 r, Opublikowałem artykuł „Niepowodzenie ryzyka Deutsche Banku jest teraz problemem globalnym”Na forum Tabb. „Dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie, których Deutsche Bank wystrzeli w nadchodzących latach, zapłaci cenę za lata słabego zarządzania ryzykiem w banku i kulturę korporacyjną ubogich & nbsp;etyka. ”& Nbsp; W tym czasie były dyrektor generalny Deutsche Bank John Cryan ogłosił, że zwolnionych zostanie około 20 000 osób, z których większość pracowała na zapleczu. Nie zrobiłam i nadal nie lubię słyszeć, kiedy zwolnieni są ludzie z zaplecza, ponieważ to oni znają kręgosłup transakcji kredytowych, papierów wartościowych i instrumentów pochodnych. Są niedostatecznie wynagradzani i zastraszani przez front office, chociaż to oni wiedzą, gdzie są pochowane szkielety. & Nbsp; Co osiągnęło zwolnienie tysięcy osób w Deutsche Bank? Niewiele. & Nbsp; Co osiągnie w najbliższym czasie kolejne 18 000 osób na całym świecie? Spraw, aby nowo bezrobotni byli nieszczęśliwi, dopóki nie znajdą nowej pracy, i popchnij pozostałych pracowników, aby zwiększyli liczbę wizyt u rekrutujących i najbliższych pubów? Nie widzę niczego, co mówi mi, że więcej ludzi nie zostanie zwolnionych. Pamiętaj, zaledwie kilka tygodni temu Dzień Ojca dowiedzieliśmy się, że około 9 000 osób, głównie w USA, straci pracę. Dwa tygodnie później okazuje się, że strata pracy będzie podwójna i że wpłynie ona na wiele innych krajów oprócz USA. Czy naprawdę uważamy, że zwolnienia się skończyły? W jaki sposób Deutsche Bank może zwiększyć swoją rentowność & nbsp; gdy pozostali pracownicy będą spędzać więcej czasu na szukaniu innej pracy, aby nie byli oni ostatnimi, którzy pozostali do wyłączenia światła? & Nbsp; Chociaż może istnieć „tłuszcz”, który jest przycinany, zdecydowana większość pracowników opuszczających Deutsche odchodzi nie tylko z obcasami, garniturami i palmami. Odchodzą z mózgiem. W jaki sposób Deutsche będzie opłacalny, nie wspominając o dobrze skapitalizowanej utracie talentu?

W American Banker's BankThink w październiku 2016 r. twierdziłem, żeSzczególnie konieczne jest, aby organy regulacyjne amerykańskich banków zwróciły się do 25 największych amerykańskich banków z prośbą o ocenę ekspozycji kredytowej wobec Deutsche. Nie tylko nasze osiem globalnie ważnych systemowo banków jest zaangażowanych w szeroki zakres transakcji z Deutsche w USA lub za granicą. Rzeczywiście, nawet regionalne banki posiadają instrumenty pochodne i umowy odkupu z Deutsche. Wszystkie 25 banków inwestuje w obligacje i akcje Deutsche i zapewnia niemieckiemu gigantowi wszelkie rodzaje płynności i kredytów krótkoterminowych i długoterminowych. ”& Nbsp; Doceniam, że teraz, gdy Deutsche Bank stosuje tę dietę awaryjną, stanie się ona mniej ważna globalnie systemowo. & Nbsp; Zgodnie z metodologią Rady Stabilności Finansowej, obniżenie wartości Deutsche Bank pomoże zmniejszyć narzut kapitałowy na poziomie globalnie ważnego banku (GSIB). & Nbsp; Jednak nie dzieje się to z dnia na dzień, a to nie oznacza, że ​​inne wymogi kapitałowe, dźwignia, płynność i zarządzanie ryzykiem Deutsche zmniejszą się.

Co ważne, znaczna nieprzejrzystość Deutsche Bank oznacza, że ​​nie wiemy dokładnie, ile banków ryzyka i podmiotów niebędących bankami (fundusze hedgingowe, fundusze private equity, firmy papierów wartościowych, fundusze emerytalne, fundusze uniwersyteckie i firmy rozwoju biznesu) na całym świecie mają do Deutsche Bank . Jaka jest ekspozycja kontrahenta i kredytu gmin, banków centralnych, państwowych funduszy majątkowych i korporacji na Deutsche Bank? Te wyżej wymienione instytucje mają ekspozycję kredytową wobec Deutsche Bank na wiele ważnych sposobów. Ta ekspozycja może przybrać formę

& middot; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; posiadanie krótkoterminowych papierów komercyjnych i długoterminowych obligacji wyemitowanych przez Deutsche Bank,

& middot; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; udzielanie pożyczek i kredytów dla Deutsche i / lub

& middot; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; transakcje z przyrzeczeniem odkupu i pochodne instrumenty finansowe z niemieckim gigantem.

Jamie Powell z FT Alphaville miał rację, pisząc, że ekspozycja na derywaty Deutsche Bank w wysokości 43,5 biliona euro nie odpowiada ryzyku kredytowemu tego portfela. Ze względu na kompensowanie tych pozycji i przepisowe współczynniki konwersji kredytowej stosowane do tych instrumentów pochodnych, ryzyko kredytowe dla Deutsche Bank z tych pozycji jest znacznie mniejsze niż kwota nominalna. & Nbsp; Zakłada to, że umowy kompensacyjne są przestrzegane i zakłada, że ​​współczynniki konwersji kredytowej są stosowane prawidłowo.

„>

Problemy Deutsche Banku nie zostały zakończone.

Getty

Jest kilka ścieżek pamięci, które są zbyt bolesne, aby je odwiedzić. Jednak robię to, ponieważ trzeba nauczyć się historii i lekcji. W październiku 2015 r. Opublikowałem artykuł pt. „Niepowodzenia ryzyka Deutsche Bank teraz globalnym problemem” dla Forum Tabb. „Dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie, których Deutsche Bank wystrzeli w nadchodzących latach, zapłaci cenę za lata słabego zarządzania ryzykiem przez bank i kulturę korporacyjną złej etyki”. John Cryan, były dyrektor generalny Deutsche Bank, ogłosił wówczas, że około 20 000 osób zostanie zwolnionych, z których większość pracuje na zapleczu. Nie zrobiłam i nadal nie lubię słyszeć, kiedy zwolnieni są ludzie z zaplecza, ponieważ to oni znają kręgosłup transakcji kredytowych, papierów wartościowych i instrumentów pochodnych. Są niedostatecznie wynagradzani i zastraszani przez front office, chociaż to oni wiedzą, gdzie są pochowane szkielety. Co osiągnęło zwolnienie tysięcy osób w Deutsche Bank? Niewiele. Co osiągnie w najbliższym czasie kolejne 18 000 osób na całym świecie? Spraw, aby nowo bezrobotni byli nieszczęśliwi, dopóki nie znajdą nowej pracy, i popchnij pozostałych pracowników, aby zwiększyli liczbę wizyt u rekrutujących i najbliższych pubów? Nie widzę niczego, co mówi mi, że więcej ludzi nie zostanie zwolnionych. Pamiętajcie, zaledwie kilka tygodni temu w Dzień Ojca dowiedzieliśmy się, że około 9 000 osób, głównie w USA, straci pracę. Dwa tygodnie później okazuje się, że strata pracy będzie podwójna i że wpłynie ona na wiele innych krajów oprócz USA. Czy naprawdę uważamy, że zwolnienia się skończyły? W jaki sposób Deutsche Bank może zwiększyć swoją rentowność, gdy pozostali pracownicy będą spędzać więcej czasu na szukaniu innej pracy, tak aby nie byli oni ostatnimi, którzy pozostali do wyłączenia światła? Chociaż może istnieć „tłuszcz”, który jest przycinany, zdecydowana większość pracowników opuszczających Deutsche odchodzi nie tylko z obcasami, garniturami i palmami. Odchodzą z mózgiem. W jaki sposób Deutsche będzie opłacalny, nie wspominając o dobrze skapitalizowanej utracie talentu?

W BankThink American Banker w październiku 2016 r. Twierdziłem, żeSzczególnie konieczne jest, aby organy regulacyjne amerykańskich banków zwróciły się do 25 największych amerykańskich banków z prośbą o ocenę ekspozycji kredytowej wobec Deutsche. Nie tylko nasze osiem globalnie ważnych systemowo banków jest zaangażowanych w szeroki zakres transakcji z Deutsche w USA lub za granicą. Rzeczywiście, nawet regionalne banki posiadają instrumenty pochodne i umowy odkupu z Deutsche. Wszystkie 25 banków inwestuje w obligacje i akcje Deutsche i zapewnia niemieckiemu gigantowi wszelkiego rodzaju krótkoterminowe i długoterminowe instrumenty płynnościowe i kredytowe. ”Doceniam, że teraz, gdy Deutsche Bank stosuje dietę awaryjną, stanie się mniej istotny globalnie systemowo . Zgodnie z metodologią Rady Stabilności Finansowej, obniżenie wartości Deutsche Bank pomoże zmniejszyć narzut kapitałowy na globalnie ważny dla banku system (GSIB). Jednak nie dzieje się to z dnia na dzień, a to nie oznacza, że ​​inne wymogi kapitałowe, dźwignia, płynność i zarządzanie ryzykiem Deutsche zmniejszą się.

Co ważne, znaczna nieprzejrzystość Deutsche Bank oznacza, że ​​nie wiemy dokładnie, ile banków ryzyka i podmiotów niebędących bankami (fundusze hedgingowe, fundusze private equity, firmy papierów wartościowych, fundusze emerytalne, fundusze uniwersyteckie i firmy rozwoju biznesu) na całym świecie mają do Deutsche Bank . Jaka jest ekspozycja kontrahenta i kredytu gmin, banków centralnych, państwowych funduszy majątkowych i korporacji na Deutsche Bank? Te wyżej wymienione instytucje mają ekspozycję kredytową wobec Deutsche Bank na wiele ważnych sposobów. Ta ekspozycja może przybrać formę

· Posiadanie krótkoterminowych papierów komercyjnych i obligacji długoterminowych wyemitowanych przez Deutsche Bank,

· Udzielanie kredytów i pożyczek Deutsche i / lub

· Zawieranie umów repo i pochodnych instrumentów finansowych z niemieckim gigantem.

Jamie Powell z FT Alphaville miał rację, pisząc, że ekspozycja na derywaty Deutsche Bank w wysokości 43,5 biliona euro nie odpowiada ryzyku kredytowemu tego portfela. Ze względu na kompensowanie tych pozycji i przepisowe współczynniki konwersji kredytowej stosowane do tych instrumentów pochodnych, ryzyko kredytowe dla Deutsche Bank z tych pozycji jest znacznie mniejsze niż kwota nominalna. Zakłada to, że umowy kompensacyjne są przestrzegane i zakłada, że ​​współczynniki konwersji kredytowej są stosowane prawidłowo.