Slack vs. Skype: Co jest najlepsze dla biznesu?Uwaga redaktora: Skype dla firm nie jest już główną aplikacją komunikacyjną Microsoftu do rywalizacji z Slackiem. Dzięki nowej aktualizacji 8.0 główną funkcją aplikacji jest czat wideo, chociaż nadal obsługuje komunikatory. Jeśli szukasz porównania produktów Microsoft i Slack, które są bardziej wyrównane, zobacz nasze załamanie zespołów Slack i Microsoft.

Skype był niegdyś tytanem komunikacji biurowej, ale dzięki niedawnemu odsłonięciu nowych i ulepszonych zespołów Microsoft, ten były gracz zostaje zdegradowany do jednej funkcji. Mimo to Skype i Slack należą do najczęściej używanych aplikacji komunikacyjnych w miejscu pracy, ponieważ są idealnymi narzędziami do bezpośredniego komunikowania się z kolegami i zachęcania do współpracy.

Odpowiednie narzędzie komunikacji wewnętrznej dla Twojej firmy zależy w dużej mierze od rodzaju firmy i rodzaju usług, których potrzebujesz. Slack i Skype dla firm to idealne narzędzia do obsługi wiadomości błyskawicznych, które mają pewne funkcje połączeń i wideo. Jeśli potrzebujesz bardziej niezawodnych narzędzi wideo, warto przyjrzeć się osobnemu oprogramowaniu do wideokonferencji. Nie jest niczym niezwykłym, że firmy używają komunikatora internetowego razem z oddzielnym oprogramowaniem do wideokonferencji. Jeśli chcesz zobaczyć nasze zalecenia dotyczące najlepszych usług wideokonferencji, odwiedź naszą najlepszą stronę wyboru. Możesz również sprawdzić naszą pełną recenzję zespołów Microsoft.

Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie komunikacyjne dla Twojej firmy, przedstawiamy zestawienie porównujące Slack z Skype dla małych firm.

Koszt

Luźny – Podstawowa wersja Slack jest bezpłatna, ale ogranicza się do dwuosobowych połączeń głosowych i wideo oraz tylko 10 integracji aplikacji. Płatne wersje zaczynają się od 6,67 USD za aktywnego użytkownika miesięcznie i są dostarczane z grupowymi połączeniami głosowymi i wideo, nieograniczonymi wyszukiwaniami, nieograniczoną liczbą integracji, priorytetowym wsparciem i lepszym bezpieczeństwem. Slack oferuje również plan, który kosztuje 12,50 USD na użytkownika miesięcznie i oferuje bardziej zaawansowane funkcje IT, takie jak pojedyncze logowanie, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu i wsparcie 24/7.

Skype dla firm – Skype jest teraz częścią planów Microsoft Office 365 for Business, ale nadal można go kupić osobno dla Twojej firmy. [Read related article: Collaboration Tools for Small Business]

Wiadomości i połączenia

Luźny – Slack oferuje wiadomości indywidualne i grupowe za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich i wielu kanałów. Użytkownicy mogą również prowadzić indywidualne i grupowe połączenia audio i wideo. Jedną z ciekawych funkcji w Slacku jest własny kanał prywatny – możesz sam wysłać wiadomość, aby skonfigurować listę spraw, organizować zadania lub ustawiać przypomnienia.

Skype dla firm – Podobnie jak Slack, Skype oferuje wiadomości błyskawiczne oraz indywidualne i grupowe połączenia audio i wideo.

Nota redaktora: Szukasz rozwiązania do wideokonferencji? Wypełnij poniższy kwestionariusz, aby połączyć go z dostawcami, którzy mogą Ci pomóc.

widget buyerzone


Narzędzia współpracy

Luźny – Slack ułatwia współpracę za pośrednictwem kanałów. Użytkownicy tworzą kanały, używając hashtagów, aby organizować projekty, zespoły i inne tematy, aby wszyscy byli w pętli. Slack pozwala także użytkownikom łatwo udostępniać wszystkie typy plików po prostu przeciągając je i upuszczając do aplikacji lub synchronizując usługę z usługami udostępniania plików, takimi jak Dysk Google i Dropbox. Luźne rozmowy i udostępniane pliki są również w pełni zarchiwizowane, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko wyszukać to, czego potrzebują w dowolnym momencie.

Skype – Skype oferuje prawdziwą współpracę podczas połączeń audio i wideo. Obejmuje to udostępnianie ekranu i możliwość nagrywania spotkań. Jest wbudowany komunikator, funkcje przesyłania PowerPoint i tablica. Możesz także organizować spotkania z maksymalnie 250 osobami, rejestrować te spotkania, wykonywać szybkie ankiety lub dodawać załączniki do spotkania.

Integracje

Luźny – Slack świeci, jeśli chodzi o integrację aplikacji używanych przez firmy. Oznacza to, że użytkownicy otrzymują wszystkie swoje powiadomienia i mogą wykonywać większość swojej pracy na platformie Slack bez przełączania się między aplikacjami. Integracje obejmują Salesforce, Dropbox, Twitter i GitHub, a także inne narzędzia komunikacyjne, takie jak Zoom, BlueJeans i Google Hangouts. Dodatkowo Slack jest w pełni zintegrowany z Dyskiem Google, który umożliwia użytkownikom udostępnianie i przeglądanie plików Google Doc, Sheet lub Slide podczas połączeń i rozmów.

Skype – Jedną z głównych zalet Skype jest to, że jest w pełni zintegrowany z Microsoft Office. Obejmuje to Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook (użytkownicy mogą również planować spotkania bezpośrednio z programu Outlook).

Co jest najlepsze?

Która usługa jest najlepsza dla Ciebie zależy w dużej mierze od Twojej firmy. Tak czy inaczej, Microsoft Teams jest obecnie flagowym narzędziem komunikacji biznesowej Microsoft. Jest również dołączony do planów subskrypcji usługi Office 365 i ma wiele takich samych możliwości, jak Skype. Firma Microsoft wprowadziła bezpłatną wersję zespołów, więc bardzo małe firmy mogą korzystać z tego programu bez rejestracji w celu uzyskania pełnoprawnego planu subskrypcji usługi Office 365.