Samolot startujący z rakiet, Nintendo Switch Lite i więcej wiadomości


Virgin Orbit jest wyrzucając rakiety z Boeinga 747, Nintendo przełącza Switch, a nowa konstrukcja może sprawić, że środkowy fotel będzie tolerowany. Oto wiadomości, które musisz znać za dwie minuty lub mniej.

Chcesz otrzymywać tę dwuminutową łapankę w wiadomości e-mail w każdy dzień tygodnia? Podpisz tutaj!

Dzisiejsze nagłówki

Virgin Orbit właśnie wypuścił rakietę z Boeinga 747

Po co wypuszczać rakiety z ziemi, kiedy można je wystrzelić z głową startującą z samolotu? Takie myślenie kryje się za planem Virgin Orbit, aby obniżyć koszty wejścia w kosmos, uruchamiając wystrzelenie rakiety z wysokości 35 000 stóp. Dzisiejszy test skupił się na swobodnym spadaniu rakiety po wypuszczeniu go z wypatroszonego Boeinga 747, jednego z ostatnich wielkich testów przed uruchomieniem systemu Richarda Bransona dla biznesu.

Nintendo ogłasza Switch Lite

Mniejsza, tańsza wersja Nintendo Switch brzmi świetnie, ale co, jeśli nie łączy się już z telewizorem? Jeśli nie może się przełączyć, czy to naprawdę Switch? To pytanie jest dla potencjalnych nabywców najnowszej oferty Nintendo, Switch Lite. Jest lżejszy, ma dłuższą żywotność baterii i będzie kosztować zaledwie 200 USD, ale w przeciwieństwie do swojego wielomodowego poprzednika działa tylko jako system przenośny.

Rozmowa koktajlowa

Utknięcie w środkowym fotelu jest jedną z najgorszych części podróży lotniczych. Ale strój zwany Molon Labe ma potencjalne rozwiązanie: obniżenie środkowego siedzenia o dwa cale i szturchnięcie go o trzy cale w tył. Chociaż nie pomaga w utrzymaniu nóg, rozwiązuje wojnę łokciową w podłokietniku i daje więcej miejsca na tylny koniec. „Latanie jest do bani” – mówi projektant. „Staramy się, żeby było mniej ssać”.

Zalecane przewodowe: Który MacBook powinien kupić?

Po wczorajszych aktualizacjach oferty laptopów Apple pojawia się pytanie: który MacBook jest dla Ciebie najlepszy? WIRED przygotował przewodnik zakupu, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wiadomości, których możesz użyć

Ucieknij algorytmy polecania wiadomości z aplikacji Gem.

To codzienne obłożenie jest dostępne za pośrednictwem biuletynu. Możesz zarejestrować się tutaj, aby mieć pewność, że wiadomości dostarczane są do Twojej skrzynki odbiorczej codziennie!