Russian Cargo Craft uruchamia się w kierunku stacji kosmicznej

[ad_1]

Kolejny automatyczny statek towarowy jest w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Rosjanin Frachtowiec postępu wystrzelił na szczycie rakiety Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie dziś rano (6 grudnia) o 4:34 EST (0934 GMT; 1434 czasu lokalnego w Bajkonur), niosąc 2,7 tony żywności, paliwa i innych materiałów do orbitującego laboratorium.

Start nastąpił niecałe 24 godziny po kapsułce Dragon SpaceX rozpoczęła własną podróż do ISS w ramach misji zaopatrzenia CRS-19. Dragon ma przybyć na stację kosmiczną w niedzielę rano (8 grudnia), a Postęp (zwany Postępem 74) podąży za nim w poniedziałek (9 grudnia).

Związane z: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: fakty, historia i śledzenie

Rosyjska rakieta Sojuz wystrzeliwuje robotyczny statek towarowy Progress 74 w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 6 grudnia 2019 r.

Rosyjska rakieta Sojuz wystrzeliwuje robotyczny statek towarowy Progress 74 w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 6 grudnia 2019 r. (Źródło zdjęcia: RSC Energia)

„Zawsze jest fajnie” – powiedział Kenny Todd, kierownik ds. Integracji międzynarodowej stacji kosmicznej w NASA, o misjach cargo podczas wstępnej konferencji prasowej we wtorek (3 grudnia).

„Tego rodzaju dynamiczne wydarzenia są czymś, na co wszyscy czekają, ponieważ naprawdę jest to okazja do zdobycia nowego ładunku, nowych narzędzi na pokładzie i zdobycia nowej nauki” – dodał. „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym konkretnym harmonogramem”.

Smok powróci na Ziemię 6 stycznia lub około 6 stycznia, powiedział Todd. Tymczasem Progress pozostanie związany z ISS przez około siedem miesięcy. (Nawiasem mówiąc, Smok przetrwa powrót na Ziemię, podczas gdy Postęp spali się w atmosferze naszej planety).

Istnieje spora szansa, że ​​niektóre świąteczne gadżety są schowane w obu frachtowcach; NASA, Rosja i ich partnerzy ISS lubią traktować członków załogi na orbitującym laboratorium, kiedy mają taką szansę. Rzeczywiście, Todda zapytano, czy Dragon ma przy sobie coś szczególnie sezonowego, a jego głośność mówienia bez zaprzeczania.

„Jeśli chodzi o prezenty i tak dalej, nie jestem pewien, czy chcę coś ujawnić” – powiedział. „Ale myślę, że powiem ci, że sanie Świętego Mikołaja są – myślę, że są certyfikowane na próżnię kosmiczną. Zobaczymy, co się stanie”.

Dragon and Progress to dwa z czterech robotów kosmicznych, które obecnie latają na misje uzupełniające do ISS. Pozostałe dwie należą do Japonii Pojazd transferowy H-II, znany również jako Kounotori (po japońsku „bocian biały”), oraz Łabędź, obsługiwany przez firmę Northrop Grumman z Wirginii. (Northrop Grumman, podobnie jak SpaceX, ma umowę na zaopatrzenie NASA).

Książka Mike'a Walla o poszukiwaniu życia obcego ”Tam„(Grand Central Publishing, 2018; ilustrowany przez Karl Tate), jest już dostępny. Śledź go na Twitterze @michaeldwall. Śledź nas na Twitterze @Spacedotcom lub Facebook.

Wszystko o Space Holiday 2019

Potrzebuje więcej miejsca? Subskrybuj nasz siostrzany tytuł „All About Space” najnowsze niesamowite wiadomości z ostatniej granicy! (Źródło zdjęcia: All About Space)[ad_2]