Rozwiązanie VR samochodu Holoride to najlepsza rzecz na CES 2019 – TechCrunch


Po wielu dniach pokazów i zapowiedzi oraz długich spacerów, jestem przekonany, że Halside jest najlepszą rzeczą na tegorocznych targach CES. Oznaczenie "Najlepszą rzeczą na CES 2019" jest moja odznaka. Nie jest to oficjalna nagroda wydana przez organ zarządzający. To tylko ja mówię Holoride to najlepsza rzecz, jaką widziałem na wystawie.

Tegoroczny CES jest w porządku, jak sądzę. Głównym tematem jest łączenie usług wokół inteligentnego domu. Istnieje ogromna gama urządzeń obsługujących obecnie usługi Amazon, Google i Apple. W CES 2019 pojawiły się także nowe chipsety silikonowe i platformy samojezdne. Ale to, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to Holoride, startup z Audi który chce umieścić VR w samochodach, aby bawić się i zmniejszać chorobę lokomocyjną.

Iron Man potrzebuje pomocy, powiedział mi Rocket. I tak, zostałem wciągnięty w kosmiczną bitwę przeciwko złym facetom Thanosa. Na mojej głowie znajdował się Oculus, a moje ciało zanurzało się i nurkowało, strzelając w kosmos, podczas gdy machałem rękami, atakując wroga. To było prosto ze świata Disneya (częściowo dlatego, że Disney pomógł z zawartością). Poza tym, że byłem w Vegas, na tylnym siedzeniu Audi SUV uderzało z prędkością 90 mil na godzinę na torze.

Po dwóch okrążeniach wokół toru, odszedłem dobrze. W ogóle nie czułem się źle, chociaż jestem osobą, która nie może patrzeć na telefon w samochodzie.

Dopasowanie zawartości VR do ruchów pojazdu jest kluczem do doświadczenia Holoride. Krótko mówiąc, kiedy samochód się porusza, treść porusza się w ten sam sposób. To zmniejsza chorobę lokomocyjną i, z mojej wersji demonstracyjnej, mogę potwierdzić, że działa – przynajmniej na mnie.

Technologia ta pochodzi z niewielkiego startupu, który niedawno został wypuszczony z Audi, aby wprowadzić VR w każdym samochodzie. Założyciele pracują nad technologią systemu VR w samochodzie od kilku lat. Automaker posiada mniejszościowy udział poprzez spółkę Audi Electronics Venture, która pomogła rozwinąć technologię. Audi będzie licencjonować technologię Holoride, a start-up będzie wykorzystywał otwartą platformę, aby każdy producent samochodów, jak i twórca treści, mógł tworzyć dowolne formaty rzeczywistości, których pragną.

Doświadczyłem niezliczonych doświadczeń VR i to był jeden z najlepszych demów, jakie miałem. Również przypadek użycia jest nieodpowiedni. Nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także rozwiązuje chorobę lokomocyjną. Łatwo to sobie wyobrazić w formacie obsługiwanym reklamami z tyłu Uber lub w autobusie dalekobieżnym. Może również działać w samolotach. Może poprawić długie przejażdżki samochodem z dziećmi.

Holoride to długa perspektywa i są niezliczone pytania związane z treścią, zasięgiem i kompatybilnością. Aby to się udało, firma musi zbudować ekosystem wraz z programistami, producentami samochodów i konsumentami. Budowanie niesamowitych doświadczeń to jedno; sprzedawanie niesamowitych doświadczeń jest jeszcze trudniejsze.

Zasięg CES 2019 - TechCrunch