Rok 2019 miał być rokiem banerów dla IPO, ale teraz zamienia się w "shitshow"


Zapytaj dowolnego bankiera, który ze startupów o wielomiliardowych dolarach wejdzie na giełdę po raz pierwszy w 2019 roku, a odpowiedzią jest westchnienie rezygnacji.

Już w grudniu 2019 roku miał się odbyć rok jednorożców, a także zyski dla inwestorów pacjentów, pracowników akcyjnych i radosnych bankierów inwestycyjnych. Teraz, zaledwie dwa tygodnie w roku, bankowcy mają nowy sposób charakteryzowania rynku technologii IPO: "Shitshow".

W przeważającej części, bankowcy twierdzą, że technologie IPO są w bezruchu. A to oznacza, że ​​bankowcy nie zarabiają dziesiątek milionów w opłatach za subemisję (nie wspominając o prawach do przechwałek), których spodziewali się w tym roku.

Tymczasem banki te boleśnie odczuwają boleśnie wyniki w czwartym kwartale po bardzo trudnym grudniu, w obliczu zmienności na rynku.

IPO w przerwie od Cloudflare i Zoom to Beyond Meat

Prawnicy, którzy zajmują się większością początkowych ofert składanych przez organy publiczne, nie mogą uzyskać zatwierdzenia papierkowej, ponieważ pracownicy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd stracili prowizję z powodu zamknięcia rządu federalnego.

"Największy wpływ mają osoby, które obecnie próbują się wydostać, nie ma na to dobrego sposobu", powiedział Tom Holden, partner w firmie Ropes & Gray. "Dłuższe IPO na rynku horyzontalnym idą naprzód, nie jest tak, że ludzie po prostu zamykają wszystko razem, po prostu nie wiemy, kiedy SEC znowu otworzy drzwi."

Pod koniec 2018 r. Bankowcy powiedzieli Business Insider, że spodziewają się około 50 IPO w tym roku, a wielu twierdziło, że spodziewają się, że wartość transakcji wyniesie około 19,8 miliarda dolarów.

Firmy takie jak Uber i Lyft, które poufnie złożyły wniosek na początku grudnia, nie widziały komentarzy na temat ich pierwszego projektu.

Inni, tacy jak Cloudflare i Zoom, przeprowadzili wypieki, aby wybrać ubezpieczycieli na początku jesieni i byli na dobrej drodze do zwołania na początku stycznia, ale odłożyli je z powodu sytuacji rządowej, według jednego źródła.

Oczywiście, w grudniu największym pytaniem dla wszystkich była niestabilność rynku. Tencent Music wszedł na giełdę w połowie grudnia i cierpiał za to. Ale inne, takie jak Beyond Meat, Revolve i Virgin Trains, złożyły publicznie pod koniec roku. Są gotowe do pracy, ale nadal nie są wymienione.

Czytaj więcej:Uber, Lyft, Chiny i więcej – najlepsi techniczni bankierzy inwestycyjni mają największe nadzieje i obawy o IPO w 2019 roku

I choć zmienność pozostaje nadal ważnym czynnikiem, niektórzy uważają, że zamknięcie rynku wymaga czasu, gdy inwestorzy chcą zobaczyć nowe aktywa na rynkach publicznych.

"Teraz jest percepcja, że ​​rynek jest otwarty i że pojawi się popyt na IPO", powiedział Kenton King, partner w Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom. "Nie zawsze tak jest, a rynek IPO jest notorycznie niestabilny, nawet w najlepszych momentach.Jeśli istnieje zapotrzebowanie na nowe emisje, chcesz wyjść i chcesz to zrobić."

Nie spodziewaj się technologii IPO przed wiosną

Jeśli i kiedy rząd federalny otworzy ponownie, najprawdopodobniej zostanie wykonana kopia dokumentacji papierkowej. Ale ludzie, którzy są blisko tego procesu, powiedzieli Business Insider, że nie spodziewają się wyścigu na rynkach publicznych, zwłaszcza po 14 lutego.

Po trafieniach z połowy lutego firmy będą zobowiązane do dostarczenia SEC zaktualizowanych informacji finansowych, co oznacza, że ​​wszystko, co zostało złożone wcześniej, zostanie uznane za nieaktualne, wielu prawników powiedział Business Insider.

Po 14 lutego firmy będą musiały poświęcić kilka tygodni na zebranie skontrolowanych danych finansowych. Będzie to miało największy wpływ na firmy, które będą przestrzegać harmonogramu w odniesieniu do roku kalendarzowego i których pełne roczne wyniki finansowe będą musiały zostać poddane audytowi oprócz kwartalnych danych finansowych.

Firma musi publicznie złożyć do publicznej wiadomości, wycenić i wystawić na giełdzie przed 14 lutego, aby była zgodna z prawem.

Proces ten trwa 3,5 tygodni do miesiąca dla firm, które nie złożyły jeszcze publicznie, zgodnie z Holden. Kiedy firma zgłasza się publicznie, musi poczekać dwa tygodnie przed pójściem na roadshow, gdzie dyrektorzy i bankierzy reklamują firmę inwestorom instytucjonalnym.

"Problem polega na tym, że ludzie podają swoje zgłoszenia, aby trafić w określone okna" – powiedział King. "Pracujesz z powrotem, kiedy myślisz, że będziesz wyceniał, a kiedy twoje sprawozdania finansowe będą zestarzeć, to zrzuci to cały czas."

A jeśli rząd federalny pozostanie zamknięty przez "miesiące, a nawet lata", jak prezydent Donald Trump zagroził w zeszłym tygodniu?

"Nie ma planu B. Plan B będzie działaniem związanym z fuzjami i przejęciami dla niektórych firm" – powiedział Holden. "Dla dużych firm, które nie potrzebują pilnie potrzebnych pieniędzy, mogą je wyrzucić, ale będą firmy, które naprawdę potrzebują pieniędzy i jeśli nie będą miały dostępu do rynków kapitałowych, i nie będzie dostępnych prywatnych pieniędzy , następnie M & A jest następną opcją. "