Remitly podnosi 220 milionów dolarów, aby rozszerzyć z przekazów pieniężnych na usługi finansowe, obecnie na wycenę 1 mld dolarów – TechCrunch


Jeśli chodzi o usługi finansowe na rynkach wschodzących, przekazy pieniężne – często wysyłają do siebie pieniądze za granicą nie do ustalonych kont bankowych – nadal jest jednym z największych, a Bank Światowy szacuje, że w 2018 r. do krajów o niższych dochodach wysłano 529 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 9% w stosunku do 2017 r. A dziś, z całą pewnością, jeden z większych startupów świadcząc te usługi, ogłasza, że ​​zebrał 220 milionów dolarów na finansowanie tej fali.

Dyrektor generalny i założyciel Matt Oppenheimer powiedział w wywiadzie, że startup wykorzysta te pieniądze zarówno do pomocy w dalszym rozwijaniu działalności związanej z przekazywaniem pieniędzy, jak i do wychwytywania nowych możliwości w miarę pojawiania się nowych usług finansowych dla imigrantów i migrantów które stanowią większość bazy klientów.

Pieniądze idą w formie kapitału własnego i długu, a konkretnie serii E o wartości 135 milionów dolarów prowadzonej przez Generation Investment Management, i 85 milionów dolarów długu od Barclays, Bridge Bank, Goldman Sachs i Bank Doliny Krzemowej. Sowa Rock Capital, Princeville Global, Prudential Financial, Schroder & Co Bank AG oraz Top Tier Capital Partners; i poprzedni inwestorzy DN Capital, Naspers 'PayU, Grupa Stripes również uczestniczyła w rundzie equity.

Oppenheimer powiedział, że kapitał zostanie wykorzystany zarówno do rozszerzenia działalności w zakresie przekazów pieniężnych, ale przede wszystkim do zainwestowania w tę nową falę usług, na którą zwraca uwagę. Tymczasem dług ma pobudzić wzrost opcji „ekspresowego” szybkiego wysyłania. „Dziś możemy zaksięgować środki, ale możemy również wstępnie finansować przelewy ekspresowe, a my chcieliśmy mieć zdolność i linię kredytową, aby móc sfinansować część prefinansowania, która szybko rośnie” – powiedział. część zadłużenia finansowania.

Z częścią kapitału, Remitly's wycena wynosi obecnie 1 mld USD, mówią źródła bliskie firmie. Dla porównania, Remitly plasuje się mniej więcej na równi z World Remit, kolejnym dużym graczem w przekazach pieniężnych dla rynków wschodzących, który w czerwcu zebrał 175 milionów dolarów, a także wycenił około 900 milionów dolarów. (Transferwise, która koncentruje się na rachunkach „bankowych”, a głównie na rynkach dojrzałych, wcześniej w tym roku zamknęła finansowanie, które wyceniło je na 3,5 mld USD.)

Jest to największa runda finansowania dla startupu i, w pewnym kontekście, została wyceniona na zaledwie 230 milionów dolarów, kiedy ostatnio ujawniła ten numer. (Remitly nie ujawnił wyceny w swoim najnowszym finansowaniu przed tym, o wartości 115 milionów dolarów prowadzonej przez Naspersa, która ostatecznie zamknęła się na początku 2018 roku).

Obecnie usługi Remitly obejmują 16 krajów „wysyłających” (inicjujących) i 44 „otrzymujących”, obejmujących łącznie około 700 „korytarzy”, w których firma specjalizuje się w zapewnianiu łatwego sposobu – przez Internet lub telefon – w celu wysyłania pieniędzy osobom fizycznym, z usługą zlokalizowaną po stronie odbiorcy w formatach, które są najbardziej popularne na każdym konkretnym rynku.

Firma podała, że ​​średni roczny wzrost przychodów wynosił około 100% rocznie w ciągu ostatnich trzech lat. Oppenheimer – który przypadkowo był dyrektorem jednego z nowych zwolenników, Barclays – nie wyrwałby się z tego, które rynki rosną szybciej niż inne, ale liczba ta obejmuje zarówno bardziej dojrzałe korytarze Remitly, jak i te, które zostały dodane w ostatnim czasie lat.

Plan dywersyfikacji nie jest zaskakujący. Rynek przekazów pieniężnych jest bardzo rozdrobniony i – wraz ze wzrostem liczby smartfonów, które mają niezwiązanych użytkowników z fizycznych punktów sprzedaży detalicznej – staje się jeszcze bardziej popularny, z operatorami takimi jak Western Union Większe startupy, takie jak TransferWise, które stanowią mniej niż 20 procent rynku, również wyglądają, jakby coraz bardziej przypatrywały się również rynkom wschodzącym, i zupełnie nowym koncepcjom, takim jak wykorzystanie blockchaina do transferu pieniędzy, a także potencjalne zakłócenie zakłóceń.

Oznacza to, że ceny transferów pieniężnych dla części tego rynku, która jest już wrażliwa na ceny – imigranci i migranci – są bardzo konkurencyjne, co z kolei oznacza uderzenie w marże firm przekazujących. Sama opłata ma różne stawki dla różnych rynków w zależności od zapotrzebowania: wysyłanie pieniędzy na przykład do Kenii z Wielkiej Brytanii obecnie nic nie kosztuje, jeśli korzystasz z kont MPESA (inne korytarze oczywiście mają wyższe koszty niż to).

Oppenheimer nie określiłby, jakiego rodzaju innych usług finansowych rozważa, dopóki nie będą bliżej do uruchomienia.

„Nadal nad tym pracujemy, ale możecie sobie wyobrazić podróż imigrantów lub imigrantów i wyzwania, przed którymi stoją, gdy przenoszą się do nowego kraju” – powiedział. „Może to mieć bolesny wpływ na historię kredytową: jak uzyskać pożyczkę lub założyć konto bankowe? To jest strategiczny kąt… Chodzi o to, by zmienić życie imigrantów i ich rodzin ”.

To nastawienie pomogło Remitly podnieść tę ostatnią rundę. Generacja – firma inwestycyjna współzałożona przez Al Gore – sprawiło, że misją jest przeznaczenie pieniędzy na zrównoważony rozwój. W tym przypadku oznacza to nie tylko zdrowie planety, ale także zdrowie ludzi, w postaci usług poprawiających życie. Usługi finansowe dla rynków wschodzących są w tym zakresie ważnym obszarem.

Lucia Rigo, dyrektor ds. Wzrostu w Generation, która dołącza do zarządu Remitly w tej rundzie, powiedziała, że ​​Generation przez jakiś czas patrzyło na rynek przekazów pieniężnych i dopracowało się Remitly jako kluczowa firma, która zaznaczyła wszystkie właściwe pola pod względem misji, dotychczasowej podróży, liczby, a przede wszystkim perspektyw.

„Ludność urodzona za granicą lub mieszkająca za granicą na rynkach rozwiniętych to segment, który nie jest dobrze pokrywany” – powiedziała w wywiadzie. „Istnieje dziś wiele cyfrowych środków do wysyłania pieniędzy, co zdecydowanie obniża koszty, ale uważamy również, że penetracja cyfrowa jest na wczesnym etapie, a nowe rynki zwiększą zróżnicowanie i poszerzą klienta baza i usługi Remitly. ”