Reliance Jio współpracuje z Facebookiem, aby uruchomić program alfabetyzacji dla pierwszych internautów w Indiach – TechCrunch


Mukesh Ambani, Najbogatszy człowiek w Indiach umożliwił dziesiątkom milionów ludzi – jeśli nie więcej – przyjść do sieci po raz pierwszy ze swoją destrukcyjną siecią telekomunikacyjną. Zmienił liczbę Hindusów, którzy niegdyś oszczędni w każdym megabajcie spędzali na przeglądaniu Internetu, dziś korzystają z danych mobilnych.

Jednak wielu z tych internautów po raz pierwszy coraz trudniej zrozumieć niuanse Internetu – w niektórych przypadkach ufają oni wszystkiemu, co widzą w Internecie, aw skrajnych przypadkach mogą spowodować poważny chaos w kraju. Najnowszym celem Ambani jest pomóc tym ludziom zrozumieć tajniki cyfrowego świata.

Jego sieć telekomunikacyjna Reliance Jio ogłosiła dzisiaj program alfabetyzacji o nazwie „Digital Udaan” dla użytkowników Internetu po raz pierwszy w Indiach. Dwuipółletnia sieć telekomunikacyjna, która zgromadziła ponad 300 milionów abonentów, stwierdziła, że ​​nawiązała współpracę z Facebookiem, aby stworzyć „największy w historii cyfrowy program alfabetyzacji”, który zaoferuje szkolenia audiowizualne w 10 regionalnych Języki.

W ramach programu Digital Udaan Reliance Jio przeprowadzi sesje szkoleniowe, aby pomóc swoim użytkownikom w zdobyciu wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz w jaki sposób powinni korzystać z popularnych usług i ich urządzeń. Operator powiedział, że organizuje te sesje w każdą sobotę, a także zapewni użytkownikom filmy szkoleniowe i broszury informacyjne.

Reliance Jio powiedział, że Facebook pomógł zbudować moduły, które są odpowiednie dla ludzi w miastach i małych miastach w Indiach. W pierwszej fazie programu Jio przeprowadzi te sesje szkoleniowe w około 200 różnych lokalizacjach w 13 stanach. Następnie rozszerzy się na ponad 7000 lokalizacji, w których mieszkają „miliony użytkowników JioPhone i innych użytkowników Internetu po raz pierwszy”.

„Facebook jest sprzymierzeńcem w tej misji i cieszymy się, że możemy współpracować z Jio w przyciąganiu nowych użytkowników Internetu i tworzeniu mechanizmów umożliwiających im uwolnienie mocy tego dostępu”, oświadczył w oświadczeniu Ajit Mohan, wiceprezes i dyrektor generalny Facebook India . Facebook i WhatsApp liczą Indie, gdzie docierają do około 350 milionów użytkowników, jako największy i najszybciej rozwijający się rynek. W Indiach jest ponad 500 milionów użytkowników Internetu.

Akash Ambani, dyrektor Reliance Jio, powiedział, że ma nadzieję „pomóc wyeliminować bariery asymetrii informacji i zapewnić dostępność w czasie rzeczywistym. Jest to program obejmujący informacje, edukację i rozrywkę, w których żaden hindus nie zostanie pominięty w tym napędzie cyfrowym. Jio przewiduje przeniesienie tego do każdego miasta i wioski w Indiach, osiągając 100% umiejętności korzystania z technologii cyfrowych w kraju ”.

Reliance Jio, dzięki darmowym połączeniom głosowym i niskim cenom danych, znacząco pomogło przyspieszyć rozwój indyjskiego ekosystemu Internetu i smartfonów. Platforma przyniosła krajowi, który jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem Internetu i smartfonów na świecie, do punktu, do którego wiele myśli potrzebowałoby więcej niż pięć lat.

Ale ten wzrost towarzyszył również nowym wyzwaniom. WhatsApp, najpopularniejsza aplikacja w Indiach, nadal boryka się z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na przykład w kraju. Inne serwisy społecznościowe również stoją przed podobnymi wyzwaniami. W ubiegłym roku WhatsApp zaczęła emitować reklamy telewizyjne w Indiach, aby pomóc użytkownikom w ostrożnym śledzeniu wiadomości, które udostępniają w swojej usłudze. Współpracował również z Reliance Jio, aby zapłacić zespołom wykonawców za podróżowanie po Indiach, aby organizować pokazy, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć szalejący wzrost liczby fałszywych wiadomości.

Prabhakar Kumar, koordynator CMS Medialab, organizacji monitorującej trendy w mediach w Indiach, ostrzegł we wcześniejszym wywiadzie dla TechCrunch, że poziom alfabetyzacji wśród użytkowników, którzy są teraz na pokładzie, jest znacznie niższy niż w przypadku obecnych użytkowników Internetu.