Reddit łączy wyciek rozmów handlowych z Wielkiej Brytanii z USA z rosyjską kampanią wpływową – TechCrunch

[ad_1]

Reddit połączył aktywność konta obejmującą wyciek i intensyfikację wrażliwych rozmów handlowych między USA a Wielką Brytanią na swojej platformie podczas trwającej kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii z podejrzaną operacją rosyjskich wpływów politycznych.

Innymi słowy, portal społecznościowy podejrzewa, że ​​rosyjscy agenci stoją za wyciekiem poufnych danych handlowych – prawdopodobnie z zamiarem wpłynięcia na kampanię wyborczą w Wielkiej Brytanii.

Kraj idzie do urn w przyszłym tygodniu, 12 grudnia.

Od połowy 2016 r. Wielka Brytania znajduje się w impasie politycznym, jeśli chodzi o wdrożenie wyniku referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej . Mniejszościowy konserwatywny rząd walczył o wynegocjowanie umowy brexit popieranej przez parlament. Kolejny zawieszony parlament lub rząd mniejszościowy prawdopodobnie spowodowałby dalszą niepewność.

We wpisie na temat „Podejrzanej kampanii z Rosji” Reddit pisze:

Niedawno zostaliśmy poinformowani o poście na Reddit, który zawierał wyciekły dokumenty z Wielkiej Brytanii. Przeanalizowaliśmy to konto i konta z nim połączone i dzisiaj uważamy, że była to część kampanii zgłoszonej jako pochodząca z Rosji.

Na początku tego roku Facebook odkrył rosyjską kampanię na swojej platformie, która została dalej przeanalizowana przez Radę Atlantycką i nazwana „Secondary Infektion”. Niedawno zgłoszono nam podejrzane konta na Reddit, wraz ze wskaźnikami organów ścigania, i mogliśmy potwierdzić że rzeczywiście wykazywały one wzór koordynacji. Następnie mogliśmy użyć tych kont do zidentyfikowania dodatkowych podejrzanych kont, które były częścią kampanii na Reddit. Ta grupa zapewnia nam ważne uznanie za niedawne publikowanie wyciekających dokumentów z Wielkiej Brytanii, a także wgląd w to, jak przeciwnicy dostosowują swoją taktykę.

Reddit mówi, że konto, o nazwie gregoratior, pierwotnie opublikowało wyciekły dokument rozmów handlowych. Później drugie konto, ostermaxnn, opublikowało je ponownie. Platforma znalazła także „kieszeń kont”, które współpracowały ze sobą w celu manipulowania głosami nad oryginalnym postem w celu jego wzmocnienia. Jak się okazało dość bezowocne; wyciek nie zwrócił uwagi na Reddit, według firmy.

W wyniku śledztwa Reddit twierdzi, że zbanował 1 subreddit i 61 kont – zgodnie z zasadami dotyczącymi manipulacji głosowaniem i niewłaściwego korzystania ze swojej platformy.

Historia nie kończy się na tym, ponieważ wydaje się, że ktokolwiek stał za wyciekiem rozmów handlowych, zastosował dodatkowe taktyki, aby zwrócić na to uwagę – w tym bezpośrednio e-maile z grupami kampanii i aktywistami politycznymi.

Ta działalność zaowocowała w tym miesiącu, kiedy opozycyjna partia robotnicza złapała wyciek i stała się głównym problemem kampanii, twierdząc, że 451-stronicowy dokument pokazuje, że partia konserwatywna pod przewodnictwem Borisa Johnsona zamierza sprzedać kraj za darmo National Health Service (NHS) prywatnym amerykańskim firmom ubezpieczeniowym i firmom farmaceutycznym.

Lider partii robotniczej, Jeremy Corbyn, pokazał mocno zredagowaną wersję dokumentu podczas debaty liderów telewizyjnych na początku tego miesiąca, później zwołując konferencję prasową w celu ujawnienia całkowicie nie zredagowanej wersji danych – argumentując, że dokument dowodzi, że NHS jest w grobie niebezpieczeństwo, jeśli konserwatyści zostaną wybrani ponownie.

Johnson zaprzeczył oskarżeniu Labour, że NHS zostanie wyrzeźbiony jako cena umowy handlowej Trumpa. Ale sam wyciek dokumentu jest autentyczny.

Zawiera szczegółowe informacje na temat wstępnych spotkań negocjatorów handlowych z Wielkiej Brytanii i USA, które odbyły się między lipcem 2017 r. A lipcem 2019 r., Podczas których odbywa się dyskusja na temat NHS, oprócz innych kwestii, takich jak standardy żywności.

Chociaż dokument nie potwierdza, jaką pozycję może zająć Wielka Brytania w przyszłych rozmowach handlowych z USA.

Źródłem mocno zredagowanej wersji dokumentu wydaje się być wniosek o wolność informacji (FOI) od organizacji prowadzącej kampanię, Global Justice Now – która powiedziała Vice, że złożyła wniosek o FOI do brytyjskiego Departamentu Handlu Międzynarodowego około 18 miesięcy temu.

Grupa stwierdziła, że ​​została później wysłana pocztą elektroniczną w pełni niereagowana wersja dokumentu z nieznanego źródła, które również prawdopodobnie wysłało dane bezpośrednio do Partii Pracy. Chociaż wydaje się, że operacja wpływu wywodzi się z Reddit, agenci za nią uciekali się do bardziej bezpośrednich środków rozpowszechniania danych, aby wyciek zyskał wymaganą uwagę i stał się kwestią wpływającą na wybory.

Eksperci w operacjach wpływu online sugerowali już podobieństwa między wyciekiem w rozmowach handlowych a wcześniejszą rosyjską operacją, nazwaną Secondary Infektion, która obejmowała wyciek fałszywych dokumentów na wielu platformach internetowych. Facebook zidentyfikował i anulował tę operację w maju.

W raporcie analizującym najnowszą wyciek, firmę do mapowania i analizy sieci społecznościowych Graphika mówi, że kluczowym pytaniem jest, w jaki sposób dokument handlowy został rozpowszechniony online na kilka tygodni przed wyborami.

„Tajemniczy użytkownik (Reddit) najwyraźniej stworzył wyciek dokumentu dyplomatycznego, publikując go w Internecie, zaledwie sześć tygodni przed wyborami w Wielkiej Brytanii. Rodzi to przede wszystkim pytanie, w jaki sposób użytkownik zdobył dokument ”- pisze. „To jedno z najbardziej palących pytań, które wynika z tego raportu.”

Analiza Graphiki stwierdza, że ​​sposób wycieku i wzmocnienia danych z rozmów handlowych „bardzo przypomina” znaną rosyjską operację informacyjną Secondary Infektion.

„Podobieństwa do Secondary Infektion nie są wystarczające, aby zapewnić jednoznaczne przypisanie, ale są zbyt bliskie, aby być przypadkiem. Mogą wskazywać na powrót aktorów za Secondary Infektion lub wyrafinowaną próbę naśladowania przez nieznanych aktorów ”- dodaje.

Obsługiwane przez Internet rosyjskie operacje wpływowe, które obejmują hakowanie i zrzuty danych o strategicznym czasie, zawierające poufne / wrażliwe informacje, a także rozprzestrzenianie i zwiększanie dezinformacji politycznej, która ma na celu polaryzację, dezorientację i / lub wycofanie wyborców, stały się stałym elementem Zachodu wybory w ostatnich latach.

Najbardziej znanym przykładem ingerencji w wybory w Rosji jest włamanie się do dokumentów i wiadomości e-mail z kampanii prezydenckiej Hillary Clinton i Demokratycznego Komitetu Narodowego – które zostały następnie potwierdzone przez amerykańskich śledczych jako operacja rosyjskiej agencji wywiadowczej GRU.

W 2017 r. Wyciekły również e-maile z kampanii prezydenta Francji Emmanuela Macrona na krótko przed jego wyborami – choć z pozornie minimalnym skutkiem w tej sprawie. (Uznanie autorstwa jest również mniej jednoznaczne).

Rosyjska działalność ukierunkowana na wybory i referenda w Wielkiej Brytanii pozostaje przedmiotem intensywnego zainteresowania i śledztwa – i została poruszona publicznie jako niepokój przez byłą premier Theresę May w 2017 r.

Chociaż jej rząd nie zastosował się do zaleceń mających na celu wzmocnienie brytyjskich przepisów dotyczących wyborów i danych, aby odpowiedzieć na ryzyko związane z zakłóceniami dostępnymi w Internecie. Nie zrobiła również nic, by zbadać pytania dotyczące zakresu ingerencji zagranicznych w referendum w sprawie brexitu w 2016 r.

W maju ostatecznie nie doszło do trwających zawirowań politycznych wokół brexitu tego lata, kiedy Johnson objął stanowisko premiera. Ale świadomie przymyka oko na ryzyko związane z ingerencją w obce wybory – jednocześnie w pełni wykorzystując oparte na danych metody kampanii cyfrowej, których etykę kwestionuje wiele brytyjskich organów nadzoru.

Raport o rosyjskiej ingerencji w politykę Wielkiej Brytanii, opracowany przez brytyjską komisję parlamentarną wywiadu i bezpieczeństwa – który miał zostać opublikowany przed wyborami powszechnymi – również został osobiście zablokowany przez premiera.

Wyborcy nie będą teraz widzieć tych informacji do czasu wyborów. A może oprócz kolejnego wycieku strategicznego…

Aktualizacja: Corbyn odpowiedział teraz na reddit łączący wyciek rozmów handlowych z Rosją – ale odmówił podania, w jaki sposób Partia uzyskała dokument, według Strażnika.

Poproszony o odpowiedź na pytanie, czy Partia Pracy skorzystała na ingerencji w wybory w Rosji, powiedział: „To taki nonsens. Jest to tak zaawansowany stan raczej spóźnionych teorii spiskowych premiera. Kiedy ujawniliśmy dokumenty, premier ani nikt inny nie zaprzeczył, że dokumenty te były prawdziwe, nie zaprzeczył argumentom, które przedstawiliśmy.

„A jeśli nie było dyskusji ze Stanami Zjednoczonymi na temat dostępu do naszych rynków opieki zdrowotnej, jeśli wszystko jest źle, to dlaczego po tygodniu nadal tego nie powiedzieli? Problem polega na tym, że dokumenty te pokazują dokładnie, co robi rząd brytyjski w rozmowach z administracją Donalda Trumpa w USA, a także dlaczego premier odmówił opublikowania raportu na temat rosyjskiej ingerencji w politykę brytyjską, nad którym siedzi bardzo długi czas."

[ad_2]