Recenzja Fitbit Charge 3 | Trendy cyfrowe


fitbit charge 3 recenzja feat

Recenzja Fitbit Charge 3: Jack wszystkich transakcji

„Fitbit Charge 3 mieści wszystkie podstawowe potrzeby w stylowym urządzeniu fitness.”

  • Lekka obudowa, stylowy wygląd

  • Oferuje powiadomienia ze smartfona

  • Doskonała żywotność baterii

  • Wyświetlacz dotykowy

  • Wymienne paski do zegarków

  • Nie w pełni kompatybilny z iOS

  • Brak wbudowanego GPS

  • Ekran dotykowy nieznacznie nie reaguje

Fitbit Charge 3 został wydany około rok temu i znalazł się w gronie naszych ulubionych monitorów fitness z 2018 roku. Zachowuje to miejsce do dziś. Możesz znaleźć lepsze smartwatche i lepsze akcesoria do noszenia dedykowane do określonych działań, ale Fitbit Charge 3 pozostaje świetnym i niedrogim wszechstronnym urządzeniem.

Dzięki doskonałej żywotności baterii, przystępnej cenie 150 USD i wyświetlaczowi dotykowemu Charge 3 to monitor fitness, który można nosić przez cały dzień na spotkaniu i na siłowni.

Przyjrzyjmy się dokładnie temu, co ma do zaoferowania najnowszy monitor fitness Fitbit.

Lekki, elegancki wygląd

Aby uzyskać tę elegancką, kompaktową konstrukcję, Fitbit przyciął aluminiową obudowę Charge 3. klasy lotniczej. Jak stwierdziliśmy w przypadku Fitbit Versa, firma wykonała dobrą robotę, tworząc skrzynkę, która nie wygląda zbyt duże na kobiecą nadgarstek lub zauważalnie mały na męskim. Wklęsły tył sprawia, że ​​całość wygląda na zwodniczo cieńszą niż typowa inteligentna poręczność.

Brenda Stolyar / Digital Trends

Podczas gdy zmiany fizyczne są subtelne, nadal robi to różnicę estetyczną na nadgarstku. Niezależnie od tego, czy wybierzesz skórzany czy silikonowy pasek do zegarka, Charge 3 wygląda imponująco jak na monitor fitness. Oczywiście noszenie go w stroju formalnym przesuwa granice, ale nie mieliśmy problemu z połączeniem go z przypadkowym strojem lub nawet z bardziej elegancką stroną – mamy nawet mnóstwo komplementów.

Fitbit zamienił przycisk fizyczny, który był pierwotnie widoczny na Charge 2, na przycisk indukcyjny z dotykowym sprzężeniem zwrotnym. Oprócz przesuwania się po wyświetlaczu (do którego przejdziemy później), przycisk ten jest zasadniczo twoim przyciskiem „wstecz” – gdy chcesz przejść do poprzedniego ekranu. To samo naciskasz za każdym razem, gdy chcesz wrócić do ekranu głównego.

Alternatywy

Przycisk indukcyjny reaguje bardzo szybko, chociaż przyzwyczajenie się i przyzwyczajenie może potrwać dłużej niż automatyczne korzystanie z ekranu dotykowego. Podoba nam się fakt, że ponieważ nie jest wystający fizyczny przycisk, pozwala Charge 3 na usprawniony wygląd. Chcielibyśmy, aby wszystkie urządzenia monitorujące kondycję i smartwatche przyjęły ten „bez przyciskowy” projekt. Możesz także dostosować czułość przycisku oraz intensywność wibracji.

Nosząc go przez cały dzień lub podczas treningu, uwielbiamy jego lekkość. Fitbit twierdzi, że Charge 3 jest o 20 procent lżejszy niż Charge 2 i jest wystarczająco wygodny, aby ćwiczyć i utrzymywać go przez długi czas. Ale dopiero po znalezieniu pasm, które naszym zdaniem najlepiej pasowały do ​​urządzenia.

fitbit charge 3 recenzja xxl
Brenda Stolyar / Digital Trends

Od silikonu przez materiał po skórę marki Horween, istnieje opaska odpowiednia do noszenia na co dzień. Uważamy jednak, że ta klasyczna silikonowa opaska jest niewygodna i zbyt sztywna, aby przylegać do nadgarstka w sposób, który sprawia wrażenie naturalnego dopasowania. Zamiast tego zdecydowaliśmy się na skórzany pasek Horween, który idealnie pasuje od samego początku. Jak zwykle w przypadku skóry, staje się ona również bardziej zużyta, gdy ją nosisz – dzięki czemu naprawdę oddaje kształt nadgarstka. Do ćwiczeń spodobała nam się silikonowa przepuszczająca powietrze opaska (przeszyta otworami wentylacyjnymi), która była również wystarczająco wygodna do noszenia pod prysznicem.

Szczególnie cieszymy się z tego, jak łatwo można zamienić zespoły. Proste naciśnięcie przycisku przypomina chodzenie po torcie w porównaniu do Fitbit Versa, która wymaga majstrowania przy szpilkach szybkiego zwalniania.

Nigdy więcej stuknięć, ale ekran dotykowy czasami nie reaguje

Poruszanie się po menu za pomocą Charge 2 oznacza naciskanie bocznego przycisku, aby przełączać się między różnymi trybami, a następnie stukanie wyświetlacza w celu wybrania żądanego trybu, co jest żmudnym procesem, nawet po przyzwyczajeniu się do niego. Nawigacja za opłatą 3 jest znacznie szybsza, ponieważ wystarczy przesunąć ekran do żądanej funkcji, podczas gdy przycisk indukcyjny służy jako przycisk powrotu i przycisk powrotu.

Po dotknięciu ekranu, naciśnięciu przycisku indukcyjnego lub poruszeniu nadgarstkiem obudzisz ładunek 3. Niestety okazało się, że ekran dotykowy nie reaguje; czasami musielibyśmy dotknąć go kilka razy, aby ożywić ekran, co może być bardzo frustrujące.

Ekran dotykowy był nieco niereagujący, gdy próbował go obudzić.

Na ekranie głównym wyświetlane są takie dane, jak czas, liczba kroków lub tętno spoczynkowe, w zależności od wybranej tarczy zegara w aplikacji Fitbit. Przesunięcie w górę przeniesie Cię do osobistego pulpitu nawigacyjnego – tam możesz zobaczyć wszystkie statystyki zdrowia, w tym spalone kalorie, śledzenie zdrowia kobiet, aktywne minuty i inne. Możesz dostosować informacje, które chcesz widzieć, za pomocą aplikacji Fitbit. Na przykład nie byliśmy tak zainteresowani widzeniem naszych aktywnych minut w ciągu dnia, jak inne dane, więc usunęliśmy je z naszego osobistego pulpitu nawigacyjnego.

Inne smartwatchy Fitbit dają przegląd ostatnich siedmiu dni, ale Charge 3 daje informacje tylko na jeden dzień. Nie zawiera też statystyk z ostatniego treningu, w tym celu musisz odwołać się do aplikacji Fitbit. Po przyzwyczajeniu się do wyświetlania wszystkich naszych danych w ciągu tygodnia w Versa, nie byliśmy pewni, jak czulibyśmy się, gdybyśmy nie mieli dostępu do tak dużej ilości danych – ale tak naprawdę woleliśmy. Możemy liczyć tylko kilka razy, kiedy chcieliśmy odnieść się do naszych kroków w ciągu kilku dni, ale wyciągnięcie aplikacji nie było kłopotem, ponieważ i tak zawsze mamy przy sobie telefon.

Przeciągnięcie w lewo na wyświetlaczu powoduje przejście do trybów takich jak ćwiczenia, relaks, minutnik, alarm, pogoda i ustawienia. Aby wyświetlić wszystkie powiadomienia, przesuń palcem w dół na wyświetlaczu. Fitbit twierdzi, że Charge 3 ma o 40 procent bardziej aktywny wyświetlacz niż jego poprzednik, co pozwala zmieścić więcej treści na ekranie. Zamiast tylko jednego trybu pojawiającego się na ekranie, zobaczysz teraz dwa na raz, dzięki czemu nie będziesz musiał tyle przesuwać, aby dostać się do konkretnego elementu.

W przeważającej części wyświetlacz OLED Fitbit Charge 3 działa płynnie, a zawartość na ekranie wyglądała na żywą nawet w skali szarości. Chociaż nie było opóźnienia podczas przesuwania między różnymi trybami, natrafiliśmy na sporadyczne opóźnienie podczas przesuwania powiadomień lub naszego osobistego pulpitu nawigacyjnego. To nie jest ogromny problem, ale jest zdecydowanie zauważalny.

Podstawowe śledzenie kondycji

Oprócz śledzenia i pomiaru tętna, Charge 3 zawiera czujnik SP02, który mierzy poziom tlenu we krwi (jest to technologia, która występuje również w Versa i Ionic). Dzięki czujnikowi SPO2 Charge 3 może również monitorować wzorce snu. Następnie jest program Fitbit's Sleep Score, który ma pomóc ci lepiej spać i jest dostępny dla właścicieli dowolnego urządzenia Fitbit ze śledzeniem PurePulse HR. Program beta zostanie otwarty w przyszłym miesiącu.

Ponieważ jest tak lekki, nie mieliśmy nic przeciwko spaniu z włączoną Charge 3, ale zalecamy wyłączenie powiadomień i „wybudzanie ekranu” poprzez przytrzymanie przycisku indukcyjnego. W ten sposób nie obudzi cię przez całą noc. Po zsynchronizowaniu Charge 3 z Fitbit rano będziesz mógł zobaczyć dogłębną analizę pokazującą czas spędzony w lekkim, głębokim i snu REM, a także czas, na jaki jesteśmy przebudzeni – z których wszyscy okazało się dokładne. Cieszymy się również, że możesz teraz sprawdzić swój osobisty pulpit, aby zobaczyć, jak długo spałeś poprzedniej nocy po zsynchronizowaniu ze smartfonem.

Ponieważ jest tak lekki, nie mamy nic przeciwko spaniu z nim w nocy.

Podobnie jak w przypadku Flex 2, Charge 3 jest wodoodporny do około 164 stóp (50 metrów). Dzięki nowemu trybowi pływania możesz śledzić okrążenia i odległości w wodzie; informacje są synchronizowane z aplikacją Fitbit.

Dzięki nowej funkcji śledzenia celów możesz ustawić określone cele przed treningami. Na przykład wyznaczyliśmy sobie cel dwóch mil na bieg, więc Szarża 3 wskazała, ile czasu nam jeszcze pozostało. Gdy osiągnęliśmy nasz cel, ładunek 3 wibrował – ale i tak na niego patrzyliśmy. Możesz sprawdzić tempo i dystans w czasie rzeczywistym, przesuwając palcem po ekranie w trybie ćwiczeń.

Możesz także wyznaczyć cele dla wskaźników, takich jak kalorie lub czas dla ponad 15 różnych rodzajów ćwiczeń. Nie różni się niczym od ustawiania alertów dla określonych znaczników mil podczas biegów – na przykład ustawiliśmy nasz Fitbit, aby ostrzegał nas o każdej pokonanej połowie mili. Przez cały dzień będziesz otrzymywać powiadomienia przypominające o przeprowadzce, jeśli nie wykonasz 250 kroków w ciągu godziny.

fitbit charge 3 zapięcie
Brenda Stolyar / Digital Trends

Niestety Charge 3 nie ma wbudowanego GPS, więc podczas tych biegów musisz sparować go ze smartfonem (GPS służy do informacji o lokalizacji, która jest niezbędna do śledzenia odległości). Fitbit powiedział, że włączenie GPS nie pozostawiłoby miejsca dla większego akumulatora i większej liczby czujników.

Nie ma też obsługi łączności muzycznej, więc byliśmy zmuszeni zabrać ze sobą smartfona. Fitbit ma nadzieję dodać sterowanie muzyką do aplikacji muzycznych innych firm za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania, które przynajmniej ułatwią zmianę melodii bez konieczności wyjmowania telefonu. Niezależnie od tego, jesteśmy rozczarowani widząc, że w urządzeniu do monitorowania kondycji, które potrafi już tak wiele, musimy polegać na naszych telefonach, aby odtwarzać muzykę.

Wbudowany czujnik tętna wytwarzał podobne uderzenia na minutę, jak w przypadku ręcznego śledzenia tętna – w przeważającej części. Po jednym z naszych biegów obliczyliśmy tętno na 124 BPM, podczas gdy ładunek 3 zmierzył je na 139 BPM. Kolejnego dnia tego tygodnia obliczyliśmy go na 108 BPM, podczas gdy Fitbit mierzy nasze tętno na 121 BPM. W ciągu dnia jest jednak bardziej dokładny – szczególnie jeśli chodzi o tętno spoczynkowe, które okazało się być na miejscu według obliczeń naszych smartwatchów WearOS. Po naszym ostatnim treningu był to najdokładniejszy z dotychczasowych – obliczyliśmy 160 BPM, podczas gdy FItbit miał 167 BPM.

Biegacze docenią nową funkcję automatycznego zatrzymania – za każdym razem, gdy czekasz na światłach podczas biegu, Charge 3 automatycznie wstrzymuje tryb ćwiczeń, dopóki nie zaczniesz ponownie biegać. Ale to wyjdzie dopiero później tej jesieni. Dostępna jest również funkcja inteligentnego śledzenia, która jest w stanie rozpoznać działania po określonym czasie, który można ustawić w aplikacji.

Przydatne funkcje smartwatcha

Możliwość otrzymywania powiadomień ze smartfona oraz przyjmowania i odrzucania połączeń za pomocą Charge 3 nie jest niczym nowym – właściciele Charge 2 już widzą powiadomienia o połączeniach, SMS-ach i kalendarzach po aktywnym sparowaniu z telefonem. Ale Charge 3 pozwala również odpowiadać na wiadomości tekstowe na telefonach z Androidem i wyświetlać powiadomienia aplikacji, w zależności od aplikacji zainstalowanych na smartfonie.

Dzięki szybkim odpowiedziom możesz wysłać do pięciu niestandardowych lub wstępnie wypełnionych odpowiedzi o długości do 60 znaków. Właściciele Apple iPhone mogą wyświetlać tylko przychodzące wiadomości tekstowe. Ponieważ korzystaliśmy z iPhone'a, byliśmy w stanie wyświetlić tylko nasze powiadomienia.

Fitbit ładuje 3 powiadomienia
Brenda Stolyar / Digital Trends

Odkryliśmy również, że musieliśmy ręcznie przejść do aplikacji Fitbit i przełączać aplikacje, dla których chcieliśmy otrzymywać powiadomienia. Będziesz mógł wybrać, które chcesz włączyć po otrzymaniu powiadomień na telefon po podłączeniu Fitbit. Na razie brak dostępnych aplikacji marki. Smartwatche Versa i Ionic obejmują aplikacje takie jak Starbucks, Huge Lights i Strava. Ale Fitibit powiedział, że pracuje nad wprowadzeniem dodatkowych funkcji do urządzenia w przyszłości, poprzez aktualizacje oprogramowania układowego i aplikacji innych firm.

Fitbit załączył, jak twierdzi, „najczęściej żądane aplikacje” – alarm, minutnik i pogodę. Alarmy są ustawiane za pomocą aplikacji Fitbit i synchronizowane z monitorem fitness. Jeśli chodzi o pogodę, możesz zobaczyć około trzech lub czterech różnych dni na raz, w zależności od lokalizacji. Firma pracuje również nad stworzeniem nowej aplikacji kalendarza i możliwością zobaczenia tabeli liderów Fitbit bezpośrednio na nadgarstku.

Fitbit oferuje również Edycję Specjalną Fitbit Charge 3. Dzięki wbudowanemu układowi NFC będzie oferował możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych za pomocą Fitbit Pay.

Imponująca żywotność baterii

W przeciwieństwie do zegarków Apple Watch i Google Wear OS, szczególnie podoba nam się, że Charge 3 nie umiera do końca dnia. Byliśmy w stanie otrzymywać wszystkie powiadomienia, śledzić nasze treningi i spać, a zegarek nadal trwał około siedmiu dni.

Byliśmy w stanie otrzymywać wszystkie powiadomienia, śledzić nasze treningi i spać, a zegarek nadal trwał około siedmiu dni.

Fitbit pakując maleńką baterię o pojemności 71 mAh powiedział, że zegarek powinien trwać siedem dni – i uważamy, że jest dokładny. Dużo z niego korzystaliśmy, testując każdą pojedynczą funkcję, co prawdopodobnie jest przyczyną tego, że prawie skończyło się soki tuż przed siódmym dniem. Ale jednocześnie pomaga to, że nie ma wielu funkcji energochłonnych – tak jak w Versa. Po prostu użyliśmy Charge 3 do śledzenia naszych biegów na świeżym powietrzu i liczby kroków podczas długiego, intensywnego weekendu w Chicago.

Ponieważ Charge 3 śledzi Twoje podstawowe dane o kondycji (nie masz możliwości pobierania aplikacji innych firm), główny pobór mocy powinien pochodzić z powiadomień ze smartfona. Nawet pod koniec dnia pracy, kiedy nasze urządzenie było na poziomie 77 procent, spadło tylko do 75 procent po śledzeniu przebiegu.

Informacje o gwarancji

Fitbit Charge 3 kosztuje 150 USD za czarny silikonowy sportowy pasek z grafitową aluminiową obudową lub niebiesko-szary pasek z różowozłotą aluminiową obudową. Cena Fitbit Charge 3 Special Edition z Fitbit Pay kosztuje 170 USD za mrozowo-biały silikonowy pasek z grafitowym etui lub lawendowy pasek do zegarka Horween z kopertą w kolorze różowego złota. Edycja specjalna zawiera również dodatkowy czarny pasek w pudełku.

Fitbit ładuje 3 kolory pasma
Brenda Stolyar / Digital Trends

Ponieważ paski do zegarków są wymienne, możesz również kupić dodatkowe. Za 30 USD są klasyczne zespoły w kolorze czarnym i niebieskim szarym. W tej samej cenie można również kupić silikonowe opaski sportowe w kolorze czarnym, jagodowym, granatowym i szkarłatnym. Tkane opaski są dostępne w kolorze węgla drzewnego i barwinka, za 35 USD, podczas gdy skórzane paski Horween w kolorze północy i śliwki kosztują 50 USD.

Fitbit oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i roczną ograniczoną gwarancję, która obejmuje wady producenta.

Fitbit Charge 3 to wygodny i elegancki monitor fitness, który również wyświetla powiadomienia na smartwatchu na nadgarstku i zawiera baterię, która utrzymuje urządzenie przez prawie tydzień. Jego tętno i dogłębne możliwości śledzenia sprawności sprawiają, że jest wart 150 USD.

Czy jest lepsza alternatywa?

Tak – ale musisz wydać znacznie więcej.

Jeśli szukasz Fitbita wyposażonego w więcej funkcji, wybierz Fitbit Versa – najnowszy smartwatch firmy. Za jedyne 50 USD więcej niż Charge 3, Versa ma 1,34-calowy wyświetlacz LCD, wymienne paski do zegarków i mnóstwo funkcji fitness, a wszystko to w pięknym stylu

Dla użytkowników Apple, którzy szukają urządzenia zgodnego z iOS, Apple Watch Series 5 jest najlepszym wyborem. Chociaż jest to podwójna cena, nie będziesz mieć takich samych ograniczeń, jak w przypadku Fitbit, jeśli chodzi o interakcję z powiadomieniami.

Aby uzyskać więcej opcji, sprawdź nasze oferty najlepszych monitorów fitness.

Jak długo to będzie trwało?

Charge 3 jest trwały i wodoodporny, dlatego uważamy, że powinien on trwać dwa lata lub dłużej. Mimo że bateria wystarcza już na tydzień, należy pamiętać, że z czasem ulegnie ona wyczerpaniu. Mamy również nadzieję, że Fitbit będzie nadal publikować aktualizacje i wprowadzi dodatkowe funkcje, aby nadążyć za konkurencją.

Czy powinieneś to kupić?

Tak. Jeśli szukasz stylowego, ale podstawowego monitora fitness, który jest w stanie dostarczyć Ci wszystkich potrzebnych alertów, Charge 3 to świetny wybór.

Zalecenia redaktorów