„Randomizery” tchną nowe życie w stare gry

[ad_1]

Podobnie jak długoletni partner lub ulubiona para skarpet, możesz znaleźć komfort w ponownym zapoznaniu się ze znaną grą od twojej młodości. Łatwo jest wiedzieć, co kryje się w każdej skrzyni skarbów, z którego krzaka wyskoczy wróg, lub tajną taktykę, która z łatwością pokonuje wroga. Ta uspokajająca intymność sprawia, że ​​takie gry są łatwym, nostalgicznym wyborem, gdy chcesz po prostu odpocząć.

ARS TECHNICA

Ta historia pierwotnie ukazała się w Ars Technica, zaufanym źródle aktualności technologicznych, analizy polityki technicznej, recenzji i innych. Ars jest własnością spółki-matki WIRED, Condé Nast.

Ale co, jeśli chcesz dodać trochę przyprawy do tego znanego doświadczenia? Po odtworzeniu klasycznej gry do momentu zapamiętywania, jak odzyskujesz poczucie przygody i odkrycia, których doświadczyłeś po raz pierwszy? Mała, ale rosnąca społeczność na scenie emulacji retro stara się odpowiedzieć na te pytania za pomocą klasy modów i hacków zwanych „randomizatorami”.

Przetasuj i rozdaj

Na najbardziej podstawowym poziomie modyfikatory losowe tasują dane w pamięci ROM gry, dzięki czemu każde uruchomienie staje się nowym i nieprzewidywalnym doświadczeniem. Więc The Legend of Zelda: A Link to the Past randomizator może zmienić znalezione przedmioty, w których skrzyniach, zmienić nagrody za misje w lochach, a nawet zastąpić duszka Linka jedną z wielu opcji stworzonych przez fanów ( Mega Man X duszek jest osobistym ulubieńcem). I możesz pójść jeszcze dalej, zmieniając lokalizacje wyjściowe dla różnych drzwi w grze lub nawet rozrzucając klucze bossów do określonych lochów na całym świecie (zamiast w samych lochach)!

To, co zaczęło się jako mała nisza, przekształciło się teraz we własny gatunek retrogaming. Witryna BIG List of Video Game Randomizers, założona w 2016 roku, zawiera obecnie setki modów losowania gier Metroid Prime, złote słońce, i Uziemiony do Faxanadu, Wyspa Przygód, i Los. Lista jest wciąż aktualizowana co tydzień o nowe tytuły, więc jeśli ulubionego nie ma jeszcze na liście, może być wkrótce.

Różne mody losowe pozwalają na różne poziomy losowości, ale pomysł mieszania lokalizacji przedmiotów lub odkrytych umiejętności i umiejętności jest raczej standardowy. Niektórzy zachowują zamierzoną strukturę tytułu, ale zmieniają nagrody i przedmioty, które znajdziesz w swojej podróży. Inne całkowicie zmieniają sposób gry.

Dwie gry na raz

Jeden z bardziej ekstremalnych randomizatorów łączy dwie gry w taki sposób, że musisz pokonać obie w trakcie jednej rozgrywki. w Super Metroid x Link do przeszłości randomizer mod, używasz specjalnych losowych drzwi do nawigacji między światami Hyrule i Zebes, zbierając przedmioty w jednym, aby pomóc ci przejść dalej w drugim. Istnieje bardzo realna szansa, że ​​wujek Link może dać ci buty do skoku wzwyż, które pozwalają Samusowi zabrać Mistrzowski Miecz gdzieś głęboko w Norfair.

Randomizery zapewniają prawie nieskończoną powtarzalność gry w starych, zmęczonych grach, oferując graczom nowe wyzwania do pokonania przy każdej rozgrywce. Testują umiejętności gracza i znajomość gry, a nie tylko pamięć mięśni uzyskaną z wieloletniego doświadczenia. Ograniczając zdolność gracza do polegania na pamięci autopilota, skupia się na szybkiej adaptacji i rozwiązywaniu problemów.

Dogłębna wiedza na temat podstawowej gry jest jednak nadal przydatna w randomizatorze, nawet jeśli ma ona pomóc w ustaleniu, jakie nowe ścieżki mogą być otwarte dla każdego znalezionego przedmiotu. Być może będziesz zmuszony walczyć z trudnym wrogiem przy użyciu skromniejszych zasobów niż zwykle. A może zostaniesz poproszony o rozważenie zachowania członka drużyny specjalnymi umiejętnościami, nawet jeśli ledwo przetrwają jedno trafienie.

Nawet jeśli pamiętasz tylko klasyczną grę, dostępnych jest wiele zasobów i przewodników, które mogą ci pomóc. Obejmują one zarówno przewodniki dla początkujących z podstawowymi strategiami zbliżania się do losowania, jak i pełne trackery, które pokazują, które obszary stają się dostępne po otrzymaniu nowych przedmiotów.

[ad_2]