Praca / życie: Jak zachować zdrowie psychiczne podczas świąt

[ad_1]

W tym odcinku „Praca / życie” Caleb Denison siada z Ciarą Pressler, założycielką Pregame, aby porozmawiać o tym, o czym wszyscy myślą w tej porze roku: Jak zachować zdrowie psychiczne podczas pracowitego, szalonego sezonu wakacyjnego? Pressler udziela wskazówek, sztuczek i strategii, które pomogą Ci poruszać się po wyzwaniach, wydarzeniach, jedzeniu, pracy i życiu, aby zapewnić zdrowie psychiczne w tej szalonej porze roku.

„O tej porze roku odczuwam duże przeciążenie sensoryczne”, mówi Pressler. „Migające światła, więcej rzeczy, więcej rzeczy do zrobienia. Utrzymanie czystości umysłu wymaga specjalnego wysiłku. ”

Co więc może zrobić osoba? „Po pierwsze należy powiedzieć„ NIE ”, mówi Pressler. „Jeśli tego nie lubisz, nie musisz iść” – mówi. I nie musisz nawet podawać powodu, dodaje. „Nie” to pełne zdanie ”, zauważa. Nikt inny nie jest ci winien wyjaśnienia, tylko grzeczne „nie”. Wyznaczanie granic jest ważnym krokiem w utrzymaniu harmonogramu i spokoju i umysłu.

Jeśli chodzi o presję na dawanie prezentów, Pressler ma kilka sugestii. Od zwykłego porozumienia się z innymi, aby nie robić prezentów, lub próbowania odebrania wszystkich prezentów w jednym miejscu zamiast wędrowania po całym mieście, aby je znaleźć, istnieje wiele sposobów rozwiązania problemu z prezentem. Czasami dawanie drobiazgów, takich jak odręczne notatki lub coś osobistego, to świetny pomysł. Tworzenie wspomnień, wspólne działania i spędzanie czasu z innymi może być wspaniałym i niezapomnianym sposobem budowania relacji bez stresu związanego z wybieraniem czegoś w sklepie.

Brak odpoczynku może również pociągnąć nas w dół o tej porze roku. „Nie tylko powinniśmy starać się zmniejszyć bałagan w naszych domach, musimy także zacząć ograniczać bałagan. Jeśli lubisz to robić i sprawia ci to radość, rób to dalej – mówi Pressler. „Ale powiedz„ nie ”niektórym rzeczom, abyś nie poświęcił swojego snu.” Cyfrowy detoks, kilka dni bez telewizji lub korzystanie z aplikacji, które pomagają ci kontrolować swój czas, to wszystkie sposoby na uspokojenie się podczas gorączkowych tygodni wakacji. Znalezienie równowagi między czynnościami, które lubisz robić, a tymi, których nie lubisz, sprawi, że wakacje będą czasem odpoczynku i relaksu zamiast stresu i niepokoju.

Więcej pracy / życia można znaleźć na stronie www.digitaltrends.com/business

Zalecenia redaktorów


[ad_2]