Poziomy BPA u ludzi są niedoceniane: badanie

[ad_1]

Robert Preidt
HealthDay Reporter

PIĄTEK, 6 grudnia 2019 r. (HealthDay News) – Według naukowców, którzy stwierdzili, że stworzyli dokładniejszy sposób ich pomiaru, poziomy powszechnie stosowanego chemicznego bisfenolu A (BPA) w ludzkich ciałach są znacznie wyższe niż kiedyś sądzono. .

BPA jest stosowany w wielu produktach z tworzyw sztucznych, w tym w pojemnikach na żywność i napoje, a badania na zwierzętach wykazały, że może zakłócać działanie hormonów. Ekspozycja na BPA w macicy wiąże się z problemami dotyczącymi wzrostu, metabolizmu, zachowania i płodności, a także zwiększonym ryzykiem raka.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków uważa jednak, że narażenie ludzi na BPA jest na bardzo niskim, a zatem bezpiecznym poziomie.

Nowa metoda opracowana przez naukowców i nakreślona w ich badaniach sugeruje, że pomiary stosowane przez FDA i inne agencje regulacyjne nie doceniają narażenia na BPA aż 44 razy.

„To badanie budzi poważne obawy, czy byliśmy wystarczająco ostrożni w kwestii bezpieczeństwa tej substancji chemicznej” – powiedziała współautorka badania Patricia Hunt, profesor w School of Molecular Biosciences na Washington State University.

„Sprowadza się to do tego, że wnioski agencji federalnych dotyczące sposobu regulowania BPA mogły opierać się na niedokładnych pomiarach”, powiedział Hunt w komunikacie uniwersyteckim.

Współautor Roy Gerona jest adiunktem medycyny na University of California w San Francisco. Powiedział, że ma nadzieję, że odkrycia skłonią innych ekspertów i laboratoria do bliższego przyjrzenia się i niezależnej oceny tego, co się dzieje.

„BPA jest nadal mierzone pośrednio przez NHANES (amerykańskie badanie badania zdrowia i żywienia) i nie jest to jedyna substancja chemiczna zaburzająca funkcjonowanie układu hormonalnego w ten sposób”, powiedziała Gerona w komunikacie prasowym. „Nasza hipoteza jest teraz taka, że ​​jeśli jest to prawdą dla BPA, może być prawdziwe dla wszystkich innych chemikaliów, które są mierzone pośrednio”.

Badanie zostało opublikowane 5 grudnia w Lancet Diabetes & Endocrinology dziennik.

Wiadomości WebMD z HealthDay

Źródła

ŹRÓDŁO: Washington State University, komunikat prasowy, 5 grudnia 2019 rCopyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.[ad_2]