Poręczny głośnik na szyję Sony sprawia, że ​​filmy są bardziej wciągające


Sony SRS WS1 Poręczny głośnik na szyję

Firma Sony niedawno ogłosiła, że ​​nowy bezprzewodowy głośnik o wartości 300 USD nosi się na szyi, nazywając go zanurzalnym głośnikiem SRS-WS1. Jeśli wygląda trochę znajomo, być może myślisz o Bose Soundwear Companion lub JBL Soundgear, które siedzą wokół twoich ramion jak SRS-WS1. Ale na tym kończy się podobieństwo.

W przeciwieństwie do produktów Bose i JBL, Sony Immersive Wearable Speaker nie jest głośnikiem Bluetooth, nawet jeśli jest bezprzewodowy. To dlatego, że jest przeznaczony przede wszystkim jako towarzysz telewizora, a nie smartfona. Z SRS-WS1 owiniętym wokół szyi Sony twierdzi, że otoczy cię „dźwiękiem i wibracjami, możesz cieszyć się nowym sposobem oglądania filmów, koncertów i gier tak, jakbyś tam był”. Innymi słowy, urządzenie zastępuje soundbary lub złożone zestawy głośnikowe do kina domowego z wieloma głośnikami.

Aby korzystać z SRS-WS1, podłącz dołączony nadajnik do wyjścia audio telewizora, które może być analogowe lub cyfrowe. Nadajnik przesyła dźwięk z telewizora do jednego lub dwóch noszonych głośników, więc nie trzeba walczyć o to, kto może go nosić. Każdy przenośny głośnik jest zasilany z wewnętrznego akumulatora. Według strony produktu jest to wystarczające na około siedem godzin pracy i można je w pełni naładować w ciągu trzech godzin. Dołączona podstawka ładująca pozwala wybrać miejsce przechowywania SRS-WS1, gdy nie jest używany.

Wśród zalet tego projektu Sony twierdzi, że nadal słyszysz całe otoczenie, co zdecydowanie przewyższa konieczność zdejmowania słuchawek za każdym razem, gdy myślisz, że osoba dostarczająca pizzę puka do drzwi.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, trudno go ocenić bez wypróbowania, ale intryguje nas opis na stronie Sony:

Oba głośniki są wyposażone w pasywną płytę wibracyjną chłodnicy, która wzmacnia niskie tony, wytwarzając wibracje wraz z dźwiękami basu ze scen filmowych lub na żywo. Pomimo niewielkich rozmiarów głośnik łączy dźwięki i wibracje docierające do ucha, zapewniając intensywne doznania, które sprawiają, że czujesz się, jakbyś naprawdę tam był. Intensywność wibracji można również ustawić na trzy różne poziomy (wysoki, średni, niski).

Mimo że głośnik na szyję nie jest wyposażony w Bluetooth, Sony zawiera specjalny patchcord, który pozwala połączyć się ze smartfonem – zakładając, że Twój nadal ma gniazdo słuchawkowe.

Wybór SRS-WS1 bez Bluetooth wydaje się dziwny. Z jednej strony wiemy, że zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi mogą powodować problemy z opóźnieniami w dźwięku i niedopuszczalne byłoby, aby audio i wideo nie były zsynchronizowane. Z drugiej strony widzieliśmy, że kilka produktów pokonało tę trudność bez uciekania się do zastrzeżonych technologii bezprzewodowych. Doskonała funkcja prywatnego odsłuchu Roku pozwala usłyszeć dźwięk ze strumienia wideo Roku na smartfonie, który jest w tej samej sieci Wi-Fi. Każde urządzenie korzystające z technologii Bluetooth o niskim opóźnieniu również powinno być OK.

Sony, sprzedawana regularnie w cenie 300 USD, sprzedaje SRS-WS1 za jedyne 250 USD od 18 listopada do 1 grudnia. Będzie dostępny w grudniu, miejmy nadzieję, że nadejdzie sezon maratonu filmowego.

Zalecenia redaktorów