Podróżuję po świecie od ponad 2 lat – oto 13 najlepszych hacków budżetowych, które sprawią, że twoje następne wakacje będą tańsze


Natalia Lusinski
Autorka, Natalia Lusinski, sandboarding w Nowej Południowej Walii w Australii.
Natalia Lusinski

Kilka lat temu impulsywnie opuściłem Amerykę, aby podjąć pracę w wiejskim domu w Alpach Szwajcarskich.

Praca była bezpłatna, ale miałem dochody z dziennikarstwa na odległość. Naiwnie, nie myślałem o wszystkich wydatkach, które pojawią się w miarę upływu czasu.

Lubiłem mieszkać za granicą tak bardzo, że uczyniłem to stylem życia i zacząłem zmieniać kraje co 1-3 miesiące. Chociaż życie za granicą jest często tańsze niż moje stare życie w Stanach Zjednoczonych – mój czynsz w Los Angeles wynosił około 1100 dolarów miesięcznie z dwoma współlokatorami, podczas gdy mój apartament w Bukareszcie wynosił zaledwie 650 dolarów miesięcznie – im dłużej przebywałem za granicą, tym więcej zdałem sobie sprawę ile marnowałem pieniędzy.

Ale bez względu na to, w jakim kraju jestem, dowiedziałem się, że wiele hacków budżetowych jest uniwersalnych i może być używanych na całym świecie.

Więc weź to od wiecznego podróżnika. Oto 13 najlepszych sposobów, dzięki którym nauczyłem się oszczędzać pieniądze, mieszkając i podróżując za granicę.