Po prostu buduj: pytania i odpowiedzi z filmowcem Chrisem Hershmanem w technice i muzyce


chris hershman q i wywiad z nikonem 5
Matt Scheffer

Fotografia i muzyka od dawna są częścią repertuaru Chrisa Hershmana, ale wideo zaskoczyło go. Teraz filmowiec i fotograf współpracujący z takimi muzykami jak NEEDTOBREATHE, Switchfoot, Alabama Shakes, Betty Who i inni, Hershman mówi, że przeniósł się z pracy w branży muzycznej do produkcji teledysków poprzez opanowanie jednego zadania na raz.

W liceum zmienił ambicje zawodowe z fotografa na muzyka i dostał pracę w dużym sklepie muzycznym. Po kilku latach kupił Nikon D300S (2009 DSLR), a jak ujął to Hershman, po prostu stało się kręcenie wideo – wówczas znacznie rzadziej w DSLR niż dziś. Jeden teledysk zamienił się w kilka freelancerów, co pozwoliło mu zrezygnować z codziennej pracy, mówiąc, że nigdy więcej nie będzie pracował w branży muzycznej.

Trzy miesiące później Hershman uzyskał pozycję filmowca – dla innego znaczącego sprzedawcy muzyki. Cała ironia na bok, pozycja oznaczała, że ​​mógł pracować od dziewiątej do piątej, budując swoje rzemiosło. Po czterech latach zaczął pracować w pełnym wymiarze filmowym i fotograficznym.

Po wejściu w świat filmowania w czasach, gdy wideo DSLR było w powijakach, umiejętności i techniki Hershman'a ewoluowały wraz z technologią. Teraz ambasador firmy Nikon, niedawno zasiadł w Digital Trends, by rozmawiać o filmach, technologiach i nowych lustrzankach firmy Nikon.

Opowiedz nam o swoim procesie tworzenia teledysku. Jak zacząć? Skąd pochodzą Twoje pomysły?

Zaczynam od muzyki. Słucham tego – i zazwyczaj widzę, co chciałbym zrobić, gdy słucham kilku pierwszych razy. Po prostu słucham nastroju – czy to będzie wesołe, szczęśliwe wideo? Mój ostatni film był dla artysty o imieniu Emily Blue i jest to wesoła, wesoła piosenka pop. Zbudowałem zestaw do tego dla każdego strzału. To dla mnie niezwykłe, ale słuchałem go i myślałem, że nie ma innego wyjścia.

Zakochiwanie się Emily Blue. Produkcja: Max Perenchio, reżyseria Chris Hershman. Nakręcony na przedprodukcję Nikon Z7.

Po prostu staram się nie powtarzać. Próbuję zrobić coś innego za każdym razem, kiedy wychodzę.

Zazwyczaj koordynuję pracę z moją ekipą i wymyślam ciekawe ruchy kamer lub techniki, których nie robiliśmy w poprzednich sesjach. Zrobimy listę fajnych rzeczy, które możemy zrobić, czego nie zrobiliśmy i zobaczymy, jak pasują do wizji filmu. Próbujemy dużo fajnego oświetlenia i współpracujemy z naszymi artystami grającymi w świetle w istniejącej lokalizacji.

Po prostu staram się nie powtarzać. Próbuję zrobić coś innego za każdym razem, kiedy wychodzę. Próbuję użyć różnych technik, innego podejścia. Dzięki temu filmy nie wyglądają na foremkę do ciastek. Myślę, że różnorodność jest tym, co pomogło mi przez lata – zdolność do jednodniowego zbudowania zestawu 100%, a następnego do zrobienia czegoś na miejscu z naturalnym światłem.

Jak zmieniła się technologia od początku, od D300S po nowe Nik7 Z7 i Z6?

Rosłem, gdy Nikon rósł. Nie wiedziałem, czego potrzebuje kamera, po prostu wiedziałem, że mogę użyć bardziej zaawansowanych opcji wideo. Wyszedł kolejny aparat, D7000, który miał lepsze opcje wideo. Za każdym razem, gdy pojawiali się z nowym aparatem, myśleli bardzo mocno o tym, jak mogliby poprawić jakość wideo. Zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, co powinienem robić, jak kamera wideo.

Szybkie przewijanie do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj, dzięki Nikon Z6 i Z7. Wszystko, co mogę powiedzieć, będąc fotografem i filmowcem, to najbardziej zaawansowany aparat do kręcenia filmów, a także najbardziej uniwersalny w fotografii – i jest to jedna kamera. Używam go na wiele różnych sposobów zarówno dla moich klientów obrazów graficznych, jak i moich klientów wideo. Fajnie jest mieć jedną kamerę i wygląda na to, że Nikon był ze mną na każdym kroku – zawsze mieli coś dla mnie w torbie, żeby wykonać swoją pracę.

Mam inny wygląd niż kiedykolwiek wcześniej. To mnie podnieca. Cieszę się, że Nikon naprawdę dogonił stronę wideo, w której muszą być. Ale one również przewyższyły rzeczy – słabe światło ISO na tym Z6 jest niesamowite. [At time of interview] Miałem tylko dwa dni na zrobienie zdjęcia z Z6, ale jestem zachwycony postępem w ich kamerach.

W przypadku filmów, w jaki sposób mirrorless porównać do DSLR?

Z początku był to dodatek do mojej torby, ale teraz jestem na niej sprzedawany.

Podoba mi się, że jest lżejszy i mniejszy. Kiedy buduję platformę wideo, nadal mogę wykonać coś profesjonalnego, ale kompaktowego. Latam z tym i to nie jest wielki kłopot, ale wciąż mam na sobie wszystkie moje akcesoria. Kiedy jest to na twoim ramieniu przez cały dzień, kilka kilo tu i tam robi ogromną różnicę. To nie zajmuje dużo miejsca w mojej torbie. Z początku był to dodatek do mojej torby, ale teraz jestem na niej sprzedawany.

Muszę powiedzieć, że elektroniczny wizjer jest niesamowicie przydatny. Fakt, że możesz mieć ciągły autofokus dla wideo jest jednym z największych zmieniaczy w grze między tym, co Nikon oferuje w lustrzankach a lustrzanym odbiciem. Istnieją również chłodniejsze, bardziej elastyczne opcje klasyfikacji kolorów dla filmowców.

Uwaga edytora: Podczas gdy lustrzanki Nikon mają AF-S i AF-F, seria Z ma również AF-C. AF-F pozwala na pełnoekranowy autofokus podczas wideo. AF-C ponownie ustawia ostrość po naciśnięciu spustu migawki do połowy, umożliwiając filmowcowi wybór czasu ponownego ustawiania ostrości podczas nagrywania wideo.

Odbicie bez ramek w pełnym kadrze było naprawdę dużym posunięciem dla Nikona. Co sądzisz o tak dalekosiężnym posunięciu Nikona do tej pory i co chciałbyś zobaczyć dalej?

Naprawdę nie mogę się doczekać nowego szkła. Podoba mi się sposób, w jaki nowe soczewki wyglądają na nowe ciało. Soczewki są tak ostre. Trudniej jest uzyskać ostrzejszy obraz w poście, więc wolałbym, aby był najostrzejszy w aparacie i miał opcję zmiękczenia go później w poście.

Treasure by Company of Thieves, w reżyserii Chrisa Hershmana

Nie zrobiłem lustrzanego odbicia przed pojawieniem się Nikona, próbowałem kilku, ale nigdy nie posiadałem. Moje przejście na mirrorless było bardzo łatwe, nie miałem z tym problemów, a to, co robię, działa lepiej. Myślę, że wiele osób znajdzie korzyści z lustrzanego odbicia jako coś, do czego zmierzają.

Czy jakaś rada dla nowych filmowców dopiero się zaczyna?

Pokonaj innych filmowców. Sposób działania wideo, nie zawsze musisz być facetem, który trzyma aparat. Znajdujesz właściwych ludzi, bądź pomocną osobą o dobrej postawie i pozwolą ci na planie. Następnie możesz sprawdzić, jakie role istnieją w tym świecie i zobaczyć, jak działają te role. Gdy poznasz tych ludzi, prawdopodobnie dostaniesz pracę od kogoś, kogo znasz, że nie możesz zrobić tego koncertu. Im więcej osób znasz w branży [in which] chcesz pracować, jeśli zbliżysz się do nich i poznasz ich proces, wtedy będą ci wygodnie polecać ciebie. Bądź na bieżąco tak bardzo, jak możesz, bądź uprzejmą, pomocną osobą, jak tylko możesz i nie czekaj, aby ją stworzyć.

Bądź na bieżąco tak bardzo, jak możesz, bądź uprzejmą, pomocną osobą, jak tylko możesz i nie czekaj, aby ją stworzyć.

Nie czekaj, aby tworzyć to wielka rzecz, za którą się popycham. Jeśli nie masz płatnego koncertu, zrób sobie zadanie, postaw sobie wyzwanie. Dla mnie lubię mieć duże sety i załogę 30-osobową, ale jest to również duży ból głowy i stresor, który wymaga dużo energii. Czasem po prostu wychodzę i nagrywam teledysk z kimś, kto podał mi obiektyw lub dwa. Sprawię, że będzie to bardziej kreatywny projekt. Wyjdź tam i nie czekaj, aby otrzymać płatny projekt do budowy portfolio wideo.

Stwórz prosty teledysk, skonfiguruj aparat, nagraj dźwięk, ćwicz synchronizację. Pozostaw aparat na statywie po raz pierwszy, a następnie wróć i dodaj ruch lub drugą kamerę. Po prostu buduj. Buduj na tym, co robiłeś ostatnio, a będziesz dobry. Na początku nie musisz wiedzieć wszystkiego. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nauczyć się jednej rzeczy, posiadać tę rzecz, a następnie ją rozbudować. Tak właśnie dotarłem do miejsca, w którym jestem – spróbowałem jednej techniki, a potem powiedziałem, okej, to jest w torbie. Zacząłem trenować moje oko, widząc strzały z tego, co wiedziałem od ostatniego.

Ten wywiad został zredagowany dla zwięzłości i jasności.